پرونده رقابت و منازعه چین و آمریکا
۱۵ فروردین ۱۴۰۰
واشنگتن: در نشست وین فقط درباره تسهیل برخی تحریم‌ها بحث خواهد شد
۱۵ فروردین ۱۴۰۰

تیراندازی دیگر در آمریکا، این‌بار در آلاباما با ۵ زخمی

تاریخ انتشار گزارش: ۱۵ فروردین ۱۴۰۰

در ادامه حوادث مرتبط با تیراندازی در ایالات مختلف آمریکا در پی آزاد بودن حمل سلاح در این کشور، صبح روز گذشته (شنبه) به وقت محلی یک حادثه تیراندازی در مقابل یک باشگاه شبانه در «توسکالوسا» در ایالت «آلاباما» به وقوع پیوست که در آن دست‌کم پنج نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و زخمی شدند.

بنا بر گزارش شبکه «سی ان ان»، اداره پلیس توسکالوسا در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که پلیس این منطقه در ساعت ۰۲:۴۷ صبح شنبه به وقت محلی (۱۲:۱۷ شنبه به وقت تهران) تماسی را در خصوص وقوع یک حادثه تیراندازی در پارکینگ یک باشگاه شبانه در میدان «تیمرسان» دریافت کرد.

«جک کندی» رئیس پلیس توسکالوسا در بیانیه‌ای در خصوص این حادثه توضیح داد که پس از تحقیقات و بررسی تصاویر ویدئویی و اظهارات شاهدان ماجران، «جو ناتان برادرز« و«جاشوا مارکس کاستون» دو جوان ۲۲ و ۲۳ ساله بعنوان مهاجمان این حادثه شناسایی شدند.

طبق گزارش شبکه سی ان ان، در جریان حادثه فوق، یکی از مظنونین تیراندازی نیز زخمی شده است.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که در پی یک مجادله در یک باشگاه شبانه برادرز و کاستون به سمت گروهی از افراد تیراندازی کرده‌اند و در مقابل نیز افرادی به سمت آن‌ها تیراندازی می‌کنند و پنج نفر از جمله کاستون زخمی و به بیمارستان منتقل می‌شوند.

آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا روزانه به بروز خشونت‌های مرتبط با تیراندازی در سراسر آمریکا منجر می‌شود که بسیاری از آن‌ها مرگبار است و تعدادی در آن حوادث جان خود را از دست می‌دهند اما لابی سلاح در ایالات متحده به اندازه‌ای قدرتمند است که تاکنون کنگره این کشور حاضر نشده اقداماتی را برای محدود کردن حمل سلاح انجام دهد.

 

 

به گزارشی ار: خبرگزاری فارس

ارسال نظرات

avatar