یک چهارم مردم ایالات متحده به آمریکایی بودن خودشان افتخار نمی‌کنند!
۲۴ تیر ۱۴۰۰
صاحبان سگ در آمریکا چقدر برای حیوان خانگی خود هزینه می کنند
۲۴ تیر ۱۴۰۰

روند نزولی فروش سینما در آمریکا

نمودار فوق روند فروش بلیط در باجه های بلیط فروشی سینما(box office) در آمریکا را نشان می دهد.

هالیوود پس از آغاز به کار به یک غول جهانی در صنعت سینما تبدیل شد و طبق نمودار فوق روند مثبت و خوبی را در صده اول به ثبت رساند، به گونه ای که در سال ۲۰۰۲ موفق به فروش باور نکردنی ۱میلیارد و ۵۷۶ میلیون بلیط در باجه های سینما شد.

اما بعد از سال ۲۰۰۲ هالیوود روند نزولی ملایمی را در فروش بلیط سینما طی کرد و در حالی که پیش‌بینی‌ها این بود که رکورد فروش ۱۱.۸۸ میلیارد دلاری سینما در سال ۲۰۱۸ شکسته می‌شود اما با رشد تماشای فیلم در خانه‌ها به صورت آنلاین، سینما با کاهش فروش روبرو شد.

این کاهش فروش در سال سال ۲۰۱۹ نیز مشاهده شد و با کاهش ۳.۶ درصدی نسبت به سال قیل، میزان فروش در باجه های سینمای آمریکا به عدد ۱میلیارد و ۲۲۹ میلیون کاهش پیدا کرد.

در سال ۲۰۲۰ سینمای هیچ کشوری از پیامدهای منفی شیوع کرونا در امان نماند و بسیاری از آثار مهم هالیوودی تاریخ اکران خود را به سال ۲۰۲۱ به تعویق انداختند و برخی محصولات نیز سامانه های نمایش آنلاین را برای اکران عمومی انتخاب کردند. این امر سبب شد تا نزول ملایم در سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۹ تبدیل به یک سقوط آزاد در سینمای آمریکا شود و تنها تعداد ۲۲۴ میلیون بلیط در سینما های آمریکا فروخته شد.

مطالب مرتبط