وضعیت زندان های آمریکا

نگاهی کلی

۱- هم اکنون جمعیت زندانیان آمریکا در سال ۲۰۲۰ ، ۲.۳ میلیون نفر است. از این منظر آمریکا بیشترین جمعیت زندانیان در جهان را داراست. برای مقایسه، خوب است بدانید چین با جمعیت ۱.۴ میلیاردی، مجموعا حدود ۱.۷ میلیون زندانی دارد. نسبت به جمعیت حدود ۳۳۰ میلیونی آمریکا، حدود ۰.۷ درصد آمریکایی ها هم اکنون در زندان های آمریکا به سر می برند.

۲- از این تعداد ۱۲۹۱۰۰۰ نفر در زندان های ایالتی و ۲۲۶۰۰۰ نفر در زندان های فدرال محبوس هستند. حدوداً ۶۳۱۰۰۰ نفر در زندان های محلی، ۴۸۰۰۰ نفر در مراکز اصلاح و تربیت جوانان و نوجوانان ، ۳۴۰۰۰ نفر در کمپ های مهاجران و ۱۳۰۰ نفر در زندان های ارتش نگهداری می شوند.

۳- در آمریکا مجموعاً ۱۹۴۳ زندان ایالتی و فدرال وجود دارد. ۱۸۳۳ زندان ایالتی و ۱۱۰ زندان فدرال. هم چنین مجموعاً در آمریکا ۱۷۷۲ کانون اصلاح و تربیت نوجوانان، ۳۱۳۴ زندان محلی، ۸۰ زندان کشور هند و ۲۱۸ بازداشتگاه مخصوص مهاجران وجود دارد.

  • ۱۵ درصد زندانیان محبوس در زندان ها فدرال ، در زندان‌های با مدیریت بخش خصوصی نگه‌داری می شوند.

۴- ۵۰ درصد زندانیان آمریکایی در طول مدت حبس خود، بصورت تمام وقت (هفته ای ۴۰ ساعت) کار می کنند.
اداره فدرال زندان های آمریکا به این زندانیان، به ازای هر ساعت کار ۱ دلار پرداخت می کند(حقوق حداقل ساعتی در آمریکا هم اکنون حدود ۷.۵ دلار است.)

  • جالب است بدانید فروش محصولات صنایع زندان فدرال آمریکا ، در سال ۲۰۱۶، حدوداً ۵۰۰ میلیون دلار بوده است.

۵- ضرب و شتم فیزیکی در زندان‌های آمریکا

  • براساس مطالعه‌ی که در سال ۲۰۰۹ انجام گرفته است، حدوداً ۱۹ درصد کل زندانیان مرد، در زندان های آمریکا توسط سایز زندانیان مورد ضرب و شتم و حملات فیزیکی قرار می گیرند.
  • ۲۱ درصد زندانیان آمریکایی گفته اند توسط پرسنل زندان‌ها مورد ضرب و شتم و حمله فیزیکی قرار می‌گیرند.

۶- سوءاستفاده و تجاوز جنسی در زندان‌های امریکا

  • ۳۳ درصد از زندانیان زن آمریکا، مورد سوءاستفاده و تجاوز جنسی پرسنل زندان‌های آمریکا قرار گرفته اند.

۷ – وضعیت کرونا در زندان‌های آمریکا

نرخ ابتلای به کرونا در میان زندانیان آمریکایی، بیش از ۵ برابر نرخ میانگین ابتلا به کرونا در آمریکاست.
در حالی که نرخ ابتلا به کرونا در کل آمریکا رقمی در حدود ۵۸۷ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر است، این نرخ در زندان های آمریکا ۳۲۵۱ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر است.

نحوه برخورد با زندانیان در آمریکا