بدهی ملی آمریکا چقدر است؟

تاریخ بروز رسانی : ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

بدهی ملی آمریکا چقدر است؟

بدهی ملی ایالات متحده آمریکا (یا بدهی عمومی یا بدهی دولت) مبلغی است که دولت فدرال ایالات متحده آمریکا بدهکار است. اندازهٔ بدهی عمومی ارزش اوراق بهادار خزانه داری است که توسط وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا و دیگر سازمان‌های دولت فدرال صادر شده‌اند. بدهی ناخالص ملی دو جزء دارد:

 

بدهی به عموم، نظیر اوراق بهادار خزانه داری در اختیار سرمایه گذاران بیرون دولت فدرال، نظیر آنهایی که نزد افراد، ابرشرکت‌ها، فدرال رزرو و دولت‌های خارجی، ایالتی و محلی است.

بدهی به حساب‌های دولتی و بدهی درون دولتی، نظیر اوراق بهادار خزانه داری غیرقابل بازاریابی نگهداری شده در حساب‌های تحت مدیریت دولت فدرال که به مزایا گیران برنامه‌ها بدهی دارند، مانند صندوق تراست تأمین اجتماعی. بدهی در اختیار حساب‌های دولتی نشان دهندهٔ مازادهای تجمعی منجمله درامدهای ناشی از بهره از این حساب هاست که در اوراق بهادار خزانه داری سرمایه‌گذاری شده‌اند.


به طور کلی در نتیجهٔ هزینه کرد دولت فدرال و کاهش دریافت‌های مالیاتی و دیگر، که در طول سال مالی نوسان می‌کنند، بدهی به عموم افزایش می‌یابد. در عمل، اوراق بهادار خزانه داری به طور هرروزه صادر یا از گرو درآورده نمی‌شوند، و ممکن است به عنوان بخشی از عملیات مدیریت مالی اقتصاد کلان دولت فدرال صادر شده یا از گرو دربیایند. مقدار مجموع ناخالصی که خزانه داری می‌تواند قرض کند را سقف بدهی ایالات متحده محدود می‌کند.

روند افزایش بدهی ملی آمریکا در طول تاریخ

نسبت بدهی ملی به تولید ناخالص داخلی (GDP) آمریکا در طول زمان

کشورهایی که مالک بیشترین اوراق بدهی آمریکا هستند

ویدئوهای مرتبط