preloder
شش نفر در ۶ ماه ، خودکشی سریالی رانندگان تاکسی در نیویورک
۴ تیر ۱۳۹۷
مرگ یک آتشنشان بر اثر تیراندازی در خانه سالمندان در آمریکا
۶ تیر ۱۳۹۷

هشدار ترامپ به هارلی-‌دیویدسن به خاطر برنامه تولید در خارج

منبع: شبکه خبری BBC
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از تصمیم شرکت هارلی-‌دیویدسن برای انتقال خط تولید برخی موتورسیکلت‌های خود به خارج از ایالات متحده به شدت انتقاد کرده است.

هارلی-‌دیویدسن اعلام کرده است که برخی مراکز تولید خود را در ظرف نه تا ۱۸ ماه به کشورهای دیگر منتقل خواهد کرد تا هدف تعرفه‌های جدید اتحادیه اروپا قرار نگیرد.

آقای ترامپ روز سه شنبه (۲۶ ژوئن) در یک رشته توییت این استدلال هارلی-‌دیویدسن را یک "بهانه" خواند و ساخت مرکز تولید جدید هارلی-‌دیویدسن در تایلند را "تسلیم شدن" این شرکت توصیف کرد.

دونالد ترامپ گفت که محصولات هارلی-‌دیویدسن نباید "هرگز" در خارج آمریکا ساخته بشود. او هشدار داد که اگر هارلی-‌دیویدسن بخواهد موتورسیکلت هایش را از خارج به بازار آمریکا صادر کند باید یک "مالیات بزرگ" بپردازد.

هارلی-‌دیویدسن به غیر از آمریکا، در برزیل، هند و استرالیا هم کارخانه دارد.

اتحادیه اروپا هفته گذشته در واکنش به تعرفه های جدید دولت دونالد ترامپ برای واردات فولاد، موتورسیکلت، توتون، کره بادام زمینی و نوعی از توت آمریکا را هدف تعرفه های جدید خود قرار داد.

به این ترتیب، تعرفه محصولات هارلی-‌دیویدسن از شش درصد به ۳۱ درصد رسید؛ هارلی‌دیویدسن می گوید که هزینه تولید محصولاتش بین ۳۰ تا ۴۵ میلیون دلار افزایش می یابد.

این شرکت که بیش از ۱۱۷ سال قدمت دارد همچنین در آمریکا با افزایش هزینه‌های تولید مواجه است زیرا دولت دونالد ترامپ برای واردات فولاد به آمریکا تعرفه سنگینی وضع کرده است.

هنوز مشخص نیست که هارلی-‌دیویدسن قصد دارد مراکز تولیدات خود را به کدام کشور یا کشورها منتقل بکند.

دولت آقای ترامپ در ماه مارس اعلام کرد که برای واردات فولاد به آمریکا ۲۵ درصد و برای آلومینیوم ۱۰ درصد تعرفه وضع خواهد کرد.

وضع تعرفه‌ها برای مدتی به تاخیر افتاد اما در نهایت دولت آمریکا از اول ماه ژوئن تعرفه‌ها را وضع کرد که بیش از همه بر کشورهای دوست آمریکا مثل کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا اثر می‌گذارد.

اتحادیه اروپا نیز در واکنش تعرفه‌های خود را افزاش داد و اقلامی مانند آب پرتقال، موتورسیکلت و ویسکی آمریکایی (بربن) را هدف قرار داد.

گزارشی از BBC
[shareaholic app="share_buttons" id="25412088"]

مطالب مرتبطسایر مطالب

این گالری با استفاده از تصاویر زیبا و اطلاعات مختصر و مفید به 72 جاذبه گردشگری آمریکا که در آمریکا...
مطالعه
دراین قسمت جان گرین در مورد قانون اساسی آمریکا به شما درس خواهد داد. در طول جنگ انقلابی و پس...
مطالعه
در این ویدئو نحوه حمل و نقل در نیویورک و علت اینکه چرا بیشتر نیویورکی ها خودروی شخصی ندارند را...
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه