preloder
کاسندرا سیرلز (Cassandra Searles)
۱۳ خرداد ۱۳۹۷
بریجت سالیوان (Bridget Sullivan)
۱۶ خرداد ۱۳۹۷

19 زنی که ترامپ را به سوءِ رفتارِ جنسی متهم کرده اند

ناتاشا استویناف (Natasha Stoynoff)

  • سال:‌ 2005
  • اتهام: استویناف، یکی از خبرنگارانِ مجله ی مردم (People)، در اکتبرِ 2016 از برخوردش با ترامپ در سالِ 2005 در عمارتِ مار-ئه-لاگو گزارشی نوشته است. او می گوید برای نوشتنِ گزارشی درباره ی اولین سالگردِ ازدواجِ ترامپ و ملانیا به نزدِ آنها رفته بود. ترامپ ضمنِ گشت زدن با او در عمارت، در گوشه ای از اتاق گیرش انداخته و شروع به گرفتنِ بوسه های زورکی از او کرده بود. وی می نویسد: «تا به خودم آمدم دیدم مرا چرخاند و به دیوار تکیه داد و به زور بوسه و کنارش را شروع کرد. به گفته ی او، ترامپ ول کن نبود تا زمانی که یکی از سرپیشخدمتها سر رسید و اطلاع داد که ملانیا برای انجامِ مصاحبه منتظرِ آنهاست. استویناف گفته است که ترامپ بعد از مصاحبه به او پیشنهادِ برقراریِ رابطه داده است و از مجله ای بدنام اسم برده که درباره ی مهارتِ جنسیِ او سخن‌پردازی کرده است. نشریه ی مردم در مقاله ای جداگانه گفته های شش فرد را شاهد آورده که اظهاراتِ استویناف را تأیید می کنند.
  • واکنش: ترامپ این اتهامات را در توئیترِ خود تکذیب کرده و نوشته است: «چرا این خانمِ خبرنگار 12 سالِ پیش که چنین اتفاقی افتاد چیزی در مجله ی مردم ننوشت؟ چون اساساً چنین اتفاقی نیفتاده بود!» آنتونی سنکال (Anthony Senecal)، سرپیشخدمتِ قدیمیِ ترامپ در مار-ئه-لاگو نیز وقوعِ چنین ماجرایی را تکذیب کرده است.
  • وضعیت: استویناف ضمنِ یادداشتی در روزنامه ی USA Today درموردِ سوءِ رفتارِ جنسی (در تاریخِ اکتبرِ 2017)، به بازنشرِ این رخداد پرداخته است. در این یادداشت، او گفته است که زمانی که سعی داشته با «یک نامزدِ مردِ اسکار» مصاحبه ای بگیرد، آن بازیگر به او متعرض شده است. استویناف بدونِ اینکه نامی از او ببرد می نویسد: «این ملعون نه نامزدِ ریاست جمهوری است و نه در هالیوود دیگر محلی از اعراب دارد.» اما این را هم متذکر می شود که اگر همان موقع که ترامپ با او آن رفتار را کرده بود بلافاصله دست به افشاگری زده بود این وقایع پیش نمی آمد. او می نویسد: «همچون بسیاری از زنان، جای جای زندگیِ من نیز آلوده به سوءِ‌ رفتارهای جنسی ئی است که از ناحیه ی معلمان، پزشکان، رؤسا و دیگران دامنم را لکه دار کرده. متأسفانه، خیلی از زنها پذیرفته اند که از این رفتارهای مردان گریزی نیست. بنابراین وضع به همین منوال باقی می ماند و ما می سوزیم و می سازیم.»