preloder
لیسا بوین (Lisa Boyne)
۱۳ خرداد ۱۳۹۷
تاشا دیکسون (Tasha Dixon)
۱۳ خرداد ۱۳۹۷

19 زنی که ترامپ را به سوءِ رفتارِ جنسی متهم کرده اند

نوشته شده مَت فورد (MATT FORD)

راشل کروکس (Rachel Crooks)

  • سال: 2005
  • اتهام: کروکس در اکتبرِ 2016 به نیویورک تایمز گفته است که وی جلوی آسانسورِ برجِ ترامپ در منهتن با وی مواجه شده است. او می گوید ترامپ با او دست داده است و نگذاشته برود. سپس او را به کناری کشیده و شروع کرده به بوس و کنار از گونه ها و لبهایش. او می گوید: «از اینکه می دیدم او مرا اینقدر خوار و حقیر می پندارد که یک چنین کاری با من می کند، خیلی آزرده بودم.»
  • واکنش: ترامپ درباره ی این اتهام و نیز گزارشی دیگر که زنی به اسمِ جسیکا لیدز (Jessica Leeds) ارائه داده بود، طیِ‌ یک گفت‌وگوی تلفنی به خبرنگارِ نیویورک تایمز گفته بود: «هیچ کدام از این چیزها هرگز اتفاق نیفتاده». روزنامه ی مزبور لحنِ ترامپ هنگامِ پاسخ را «بسیار آشفته» توصیف کرده و نوشته که وی یکی از گزارشگرانی را که از او سؤال می پرسید «انسانی نفرت انگیز» خطاب کرده است.
  • وضعیت: کروکس در ماهِ نوامبر به روزنامه ی نیویورک تایمز گفته است تعجب می کند که چطور ممکن است کشورش سوءِ‌ رفتارهای ترامپ با زنان را از یاد برده باشد. او همچنین در مصاحبه با CNN در اوایلِ ‌دسامبر،‌ گفته بود از شنیدنِ این که ترامپ آن فایلِ صوتیِ مربوط به برنامه ی Access Hollywood 2005 را ساختگی می داند تعجبی نمی کند، چون رئیس جمهورِ آمریکا را یک «دروغگوی بیمار» می داند.