preloder
تاشا دیکسون (Tasha Dixon)
۱۳ خرداد ۱۳۹۷
جیل هارت (Jill Harth)
۱۳ خرداد ۱۳۹۷

19 زنی که ترامپ را به سوءِ رفتارِ جنسی متهم کرده اند

نوشته شده مَت فورد (MATT FORD)

جسیکا دریک (Jessica Drake)

  • سال: 2006
  • اتهام: جسیکا دریک، بازیگر و کارگردانِ فیلمهای بزرگسالان، در یک کنفرانس خبری در اکتبرِ 2016 با حضورِ گلوریا آلردِ (Gloria Allred) وکیل، از دیدارِ خود با ترامپ در تورنمنتِ گلفِ‌ 2006 گفت. وی گفت که دو زنِ دیگر هم همراهِ او بودند و ترامپ «هریک از ما را محکم در آغوش کشید و بدونِ اینکه از ما اجازه بگیرد، از تک‌تک‌مان بوسه گرفت.» دریک به خبرنگاران گفت که ترامپ پس از آن، او را صدا زده و به شام و مهمانی دعوتش کرد. ترامپ وقتی دید وی دعوتش را نپذیرفت، گفت اگر پیشنهادِ او را بپذیرد 10000 دلار به او می دهد. آلرد در این کنفرانس عکسی از ترامپ و دریک در کنارِ یکدیگر را به خبرنگاران نشان داد.
  • واکنش: ستادِ انتخاباتیِ ترامپ با تکذیبِ گزارشِ دریک، هیلاری کلینتون را در سرِ هم کردنِ این اتهامات مقصر دانست و در بیانیه ی خود اعلام کرد: «این داستان از اساس دروغ و مضحک است. عکسِ موردِ نظر یکی از هزاران عکسی است که آقای ترامپ به درخواستِ مردم و به احترامِ آنها در کنارشان می گیرد. آقای ترامپ نه این شخص را می شناسد، نه او را به یاد می آورد، و نه هیچ علاقه ای به شناختنِ او دارد.»
  • وضعیت: دریک در ماهِ ژانویه، در خلالِ برگزاریِ اعتراضاتِ زنان در واشینگتن، با حضور در یک کنفرانسِ مطبوعاتی، در کنارِ سه زنِ دیگری که ترامپ را به سوءِ رفتارِ جنسی متهم کرده بودند به صحبت پرداخت و به خبرنگاران گفت: «من هم مثلِ خیلی های دیگر می ترسم دولتِ آینده از آنِ ترامپ باشد و لذا از عواقبِ آن بیم دارم.»