preloder
محدودیت های مالی مبارزات انتخاباتی گذشته، مهجور به نظر می رسند
۱۰ آبان ۱۳۹۶
هزینه مالی رقابت های انتخاباتی به یک مسئله به شدت دو قطبی کننده در سطح ملی تبدیل شده است
۱۰ آبان ۱۳۹۶

سیتیزن یونایتد، عصر پول در سیاست

حکم McCutcheon v. FEC یکی دیگر از محدودیت های هزینه ی انتخابات را حذف کرد

پیش از آپریل 2014، یک اعانه دهنده ی ثروتمند چندین هزار دلار به کاندیداهای دفتر فدرال اعطا کرد- یکبار کمک های وی به 48600 دلار رسید؛ و این روند باید متوقف می شد. قوانین مالی مبارزات انتخابات، محدودیتی بر کمک هایی که هر فرد در هر دوره ی انتخاباتی می توانست انجام دهد، نهاد. ( مجموع کمک ها به Super PAC ها و کمیته های احزاب نیز به طور مشابه محدود شد.)
تاجر شاون مک کاچون (Shaun McCutcheon) از این امر خوشحال نبود. وی در طی انتخابات 2012 به چندین کاندیدای کنگره کمک های مالی می کرد و قصد کمک به تعداد بیشتری را نیز داشت- ولی با قانون موجود، وی محدود شده بود. بنابراین دادخواستی تنظیم کرد و مدعی شد که آزادی بیان وی نقض شده است.
5 قاضی محافظه کار ترعیب شدند و حکم آپریل McCutcheon v. FEC این محدودیت ها را از میان برداشت. قاضی ارشد جان رابرتز (John Roberts) نوشت: "دولت نمی تواند معین کند چند کاندیدا باید مورد حمایت یک تَن قرار گیرند، همانطور که نمی تواند مشخص نماید که یک روزنامه مجاز به تایید چند کاندیدا می باشد."
رابرت به دلیل اهمیت حفظ آزادی بیان در ادامه اظهار داشت که محدودیت بر هزینه های مبارزات انتخاباتی باید " آنچه را که مشهور به فساد مبادله و یا نمود آن است- مبادله ی مستقیم یک اقدام رسمی به خاطر پول- هدف قرار دهد".
محدودیت بر میزان کمک به یک کاندیدا همچنان باقی ماند. ولی روبرتز مدعی شد که " اگر کمک مالی به 9 کاندیدا- به ازای هر نفر حداکثر 5200 دلار- فساد محسوب نشود، درک این ادعا که کاندیدای دهمی که کمک مالی 1801 دلاری دریافت می نماید و تمامی افرادی که یک سکه ی ده سنتی اهدا می کنند، فسادگر محسوب می شوند، مشکل خواهد بود."
چنانچه در حکم های مالی مبارزات انتخاباتی کنونی معمول است، 4 قاضی لیبرال مخالفت کردند. از دیدگاه آنان، محدود نمودن هزینه مالی مبارزات بواسطه ی نا محسوس کردن صدای مردم عامه، در واقع موجبات قدرت گرفتن متمم اول قانون اساسی را فراهم آورد. قاضی استفان برایِر در مخالفت نامه خود اظهار داشت: " مادامی که پول تصمیم گیرنده باشد، صدای مردم عادی شنیده نخواهد شد."
ولی آنها موفق نشدند و اکنون اهداکنندگان ثروتمند قادرند از تمامی کاندیداهای مورد علاقه خود حمایت نمایند.