preloder
شناورهای ایرانی و تحقیر ناوهای آمریکایی به روایت «یو اس نیوز»
۲۳ شهریور ۱۳۹۵
اپلای کردن برای دانشگاه های آمریکا
۲۴ شهریور ۱۳۹۵

A bank employee counts Euro notes at Kasikornbank in Bangkok October 12, 2010. The Thai government agreed on Tuesday to impose a 15 percent withholding tax on interest and capital gains earned by foreign investors on Thai bonds, the latest bid by an emerging economy to tame its surging currency. From export-dependent Thailand to fast-growing China and Brazil, governments are moving to rein in their currencies as investors, turning their backs on low interest rates in the developed world, pour money into higher-yielding markets. REUTERS/Sukree Sukplang (THAILAND - Tags: POLITICS BUSINESS)

صدای آمریکا: «ایستاده ایم ۲» هشدار ایران به آمریکا

تلویزیون صدای آمریکا 13 شهریورماه در بخش خبری ساعت 21 خود در گفتگو با مدیر مرکز مطالعات دیپلماسی دانشگاه فلوریدای به انتشار گسترده نماهنگ «ایستاده ایم؛ تا آخرین قطره خون» واکنش نشان داد.

تلویزیون صدای آمریکا 13 شهریورماه در بخش خبری ساعت 21 خود در گفتگو با مدیر مرکز مطالعات دیپلماسی دانشگاه فلوریدای به انتشار گسترده نماهنگ «ایستاده ایم؛ تا آخرین قطره خون» واکنش نشان داد.

این شبکه در گزارش خود بیان داشت: ایران به دنبال وقایع دو هفته اخیر در خلیج فارس و نزدیک شدن قایق های سریع سپاه به کشتی های آمریکایی، یک ویدیوی تبلیغاتی علیه آمریکا منتشر کرده است که در آن غرق شدن یک ناو و سوزانده شدن پرچم آمریکایی نشان داده می شود.

این شبکه ماهواره ای در گفتگو با محسن میلانی، مدیر مرکز مطالعات دیپلماسی در دانشگاه فلوریدای جنوبی به بررسی این اتفاق پرداخت. محسن میلانی در این گفتگو بیان داشت: مسلما انتشار این ویدئو هم جنبه تبلیغاتی دارد و برای مصرف داخلی است و هم به نظر می رسد هشداری است از سوی ایران به آمریکا درباره اینکه خلیج فارس حیاط خلوت ایران است و می خواهند از این حیاط خلوت به هر نحوی که شده است دفاع کنند.

این تحلیل گر افزود: این فیلم در کنار نزدیک شدن قایق‌های تندروی ایران به ناوهای آمریکا در روزهای اخیر هم جنبه تبلیغاتی دارد و هم یک هشدار به آمریکا است. اما خطر این نوع عملیات این است که ممکن است رویارویی میان ایران و آمریکا در خلیج فارس به وجود بیاید که به نظر برای ایران و منطقه ضرر بزرگی خواهد داشت.

میلانی در انتها با ابراز نگرانی از تولید چنین آثاری بیان داشت: رابطه ایران و آمریکا به خوبی یک سال قبل و زمان امضای برجام نیست و تنش هایی در این رابطه به وجود آمده است. ایران گمان می کند آمریکا به قولش در برداشتن تحریم ها وفادار نبوده و احتمال وضع تحریم های جدیدی در کنگره علیه ایران وجود دارد.

گفتنی است در روزهای اخیر بسیاری از شبکه های ماهواره ای از جمله BBC، VOA، المیادین، فرانس 24، تایم آف اسرائیل، تایمز رژیم صهیونیستی و ... در گزارش های مفصلی به این نماهنگ پرداختند و آن را خروش حماسی جوانان ایرانی علیه آمریکا تعبیر کردند.

نماهنگ «ایستاده ایم؛ تا آخرین قطره خون» به کارگردانی محمدباقر مفیدی کیا و خوانندگی حسین حقیقی محصول باشگاه فیلم سوره حوزه هنری است.

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

ایالتهایی که با رنگِ قرمزِ تیره مشخص شده اند با سیستمِ مالیاتیِ خود بیشترین افزایش در نابرابری ها را سبب...
مطالعه
مطالعه
رسوایی بزرگ در آمریکا ۵۰ نفر ازجمله چند ستاره سینما و تعدادی از برگزارکنندگان امتحان‌های ورودی به دانشگاه و مربیان...
مطالعه
وعده های ترامپ در صنعت زغال سنگ چه بود؟ دوازده هزار شغل معدنی در چند سال گذشته در این ایالت...
مطالعه
PRISON STATE
مطالعه
اندی کی یرز در وبگاهِ Business Insider با پردازشِ آمار و ارقامِ دو مرکزِ American Community Survey و Minnesota Population...
مطالعه
مطالعه
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه از «جنین پیرو» مجری شبکه «فاکس نیوز» که حجاب را خلاف قانون اساسی آمریکا...
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
ین مطلب مروری کلی بر سیستم و سطح آموزشی‌، نوع سازماندهی، چگونگی ارزیابی و اطلاعات‌ کلی مدارس کشور ایالات محتده...
مطالعه
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه به تهدید اتحادیه اروپا رو آورد و گفت اروپایی‌ها باید با واشنگتن وارد مذاکره...
مطالعه
مطالعه
مطالعه
به نقل از بی بی سی، بیش از چهل نفر از جمله فلیسیتی هافمن و لوری لافلین بازیگران سریال های...
مطالعه
مطالعه
فیس بوک تبلیغات مرتبط با الیزابت وارن؛ نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده از حزب دموکرات را حذف کرد....
مطالعه
مطالعه
طبقه ی متوسطِ آمریکا اندکی ثروتمندتر از قبل شده است. روزِ پنجشنبه، اداره ی آمارِ آمریکا نظرسنجیِ خود موسوم به...
مطالعه