احتمال حمله آمریکا به ایران در روزهای پایانی عمر دولت ترامپ
۲۶ تیر ۱۴۰۰
بازداشت نماینده سیاهپوست کنگره آمریکا هنگام تظاهرات
۲۶ تیر ۱۴۰۰

ایالات متحده آمریکا چگونه هزاران کودک بومی را دزدید ؟

تاریخ آمریکا
 

 

 

این روزها که ماجرای کشف گورهای دست جمعی کودکان در کانادا ، همه ی توجه ها را به سمت این کشور معطوف کرده ، لازم است بدانید سرنخ ماجرای گورهای دست جمعی کودکان در کانادا و چیزی که از آن به عنوان «نسل کشی فرهنگی» بومیان این نواحی یاد می شود، به ایالات متحده آمریکا بر می گردد.

اساساً ماجرای دزدیدن کودکان از خانواده هایشان ، نگه داری در مدارس شبانه روزی ، تغییر فرهنگ و شستشوی مغزی و شکنجه و آزار جسمی و جنسی ، طرحی بوده که با ایده «سرخ پوستان را بکش و بشریت را نجات بده» از آمریکا شروع شده و بعد در کانادا و دیگر نقاط تحت سلطه انگلوساکسون ها نظیر استرالیا و نیوزیلند اجرایی شده است .

در واقع این ماجرا ، ماجرایی مشترک میان کانادا و آمریکاست . با این تفاوت که در سال های اخیر این ماجرا در کانادا رسانه ای شده و دولت این کشور هم وقوع این اتفاقات را پذیرفته ، اما در ایالات متحده آمریکا این ماجرای تاریخی کماکان در تاریکی قرار دارد و تلاش شده است تا از دیدگان پنهان نگه داشته شود .

در این ویدیو VOX داستان برخی از این کودکان دزدیده شده را به نمایش گذاشته و تلاش می کند ریشه ها و دلایل تاریخی این ماجرا و شیوه های دولت آمریکا برای نسل کشی فرهنگی سرخ پوستان و بومیان آمریکا را برای شما توضیح دهد .

 

 
 
 
آخرین ویدئوها: