سناتور آمریکایی: اگر بایدن برجام را احیا کند یکبار دیگر آن را در کنگره رد می‌کنیم
۱۴ فروردین ۱۴۰۰
تیراندازی در «ویلمینگتون» آمریکا، هفت کشته و زخمی برجای گذاشت
۱۴ فروردین ۱۴۰۰

حمله با خودرو به ساختمان کنگره آمریکا؛ یک مامور پلیس و مهاجم کشته شدند

تاریخ انتشار گزارش: ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

به گزارش پایگاه اینترنتی نشریه آمریکایی «نیویورک پست»، تیراندازی‌ها به سمت این نوجوان در حالی است که تصاویر دوربین‌های نظارتی که به دست رسانه‌های محلی رسیده نشان می‌دهد، او هنگام روبرو شدن با پلیس در خارج از فروشگاه اسلحه خود را به زمین انداخته و غیرمسلح است.

پلیس مدعی است که وی به دستورات گوش نداده و حرکاتش مشکوک بوده است.

بنابر اعلام پلیس، ابتدا یکی از ماموران با سلاحی غیرکشنده به سمت وی تیراندازی می‌کند و بعد پنج افسر دیگر تیراندازی‌های بی‌موردی را به سمت وی انجام می‌دهند که به جراحت شدید و نهایتاً مرگ وی منجر می‌شود.

ساختمان کنگره آمریکا روز جمعه پس از یورش راننده یک خودرو به سوی ماموران پلیس در محوطه این ساختمان موقتا بسته شد.

یک مامور پلیس پس از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحات وارده جان باخت. یک مامور دیگر نیز مجروح شده و به بیمارستان انتقال یافته است.

راننده خودرویی که به سوی محوطه کنگره رانده بود به ضرب گلوله ماموران کشته شده است. پیش از این گزارش هایی از انتقال او به بیمارستان به دلیل جراحات وارده منتشر شده بود.

بنا به برخی گزارشها راننده این خودرو چاقو به همراه داشته است و در جریان حوادث روز جمعه با استفاده از چاقوی خود این دو مامور را زخمی کرده است. برخی گزارشها پیش از این از شنیده شدن صدای تیراندازی در اطراف ساختمان کنگره حکایت داشت.

رئیس پلیس واشنگتن اعلام کرد حادثه روز جمعه ارتباطی با «تروریسم» ندارد. مقامات آمریکا همچنین بر این باور هستند که تهدید امنیتی علیه ساختمان کنگره پایان یافته است.

محل حادثه تنها ۹۱ متر با یکی از ورودی های ساختمان کنگره ایالات متحده فاصله داشت.

تدابیر امنیتی در اطراف ساختمان کنگره آمریکا پس از یورش هواداران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری وقت این کشور به این ساختمان در روز شش ژانویه (۱۷ دی) افزایش یافته است. پنج نفر در جریان یورش هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره کشته شدند.

اعضای کنگره آمریکا اکنون دوران تعطیلات خود را سپری می کنند اما برخی از دستیارهای آنها و شماری از خبرنگاران در زمان حادثه روز جمعه در ساختمان کنگره حضور داشتند.

 

 

به گزارشی ار: یوزونیوز

ارسال نظرات

avatar