سخنگوی کاخ سفید: برای مذاکره با تهران، منتظر انتخابات ایران و اسرائیل نمی‌مانیم
۲۳ اسفند ۱۳۹۹
آخرین وزیر دفاع ترامپ نقش او را در حمله به کنگره تأیید کرد
۲۳ اسفند ۱۳۹۹

هزینه تحصیل در مدارس خصوصی آمریکا

تاریخ انتشار گزارش: ۲۱ آگوست ۲۰۱۷

میانگین نرخ شهریه ی مدارس خصوصی در ایالات متحده تا حدی افزایش داشته که از مجموع نرخ تورم طی بیست سال اخیر پیشی گرفته است. هرچند افزایش هزینه ها در زمینه های متعدد باعث صعود نرخ شهریه در مدارس خصوصی بوده، اما اصلی ترین عامل آن حقوق کارمندان مدیریتی مدارس بوده است. به عبارتی افزایش تعداد کارمندانی که حقوق شان از یک معلم معمولی بیشتر است باعث بالا رفتن هزینه ی شهریه مدارس خصوص شده است.

بیشترین میانگین نرخ شهریه دبیرستان متعلق به مدارس نیوانگلند است و ارزان ترین مدارس نیز در سرتاسر کشور پراکنده هستند.

 

پنج ایالت با گران ترین میانگین نرخ شهریه در مقطع دبیرستان

  1. ورمونت: ۵۳۲/۳۱ دلار
  2. کنتیکت: ۴۱۳/۳۱ دلار
  3. ماساچوست: ۱۸۶/۳۰ دلار
  4. نیوهمپشایر: ۶۴۹/۲۹ دلار
  5. ۰۵۹/۲۹ دلار

بیشترین میانگین نرخ شهریه مدارس ابتدایی متعلق به سواحل شرقی است و این بار هم فهرست پنج ایالت با بالاترین نرخ شهریه غالبا توسط ایالاتی قبضه شده که در نیوانگلند واقع شده اند. هزینه ی مدارس ابتدایی نسبت به دبیرستان ها ارزان تر است و هزینه ی گران ترین دبیرستان ۳/۲ برابر هزینه ی گران ترین مدرسه ابتدایی است.

پنج ایالت با بیشترین میانگین نرخ شهریه مدارس مقطع ابتدایی

  1. کنتیکت: ۴۱۲/۱۳ دلار
  2. ماساچوست: ۸۲۲/۱۰ دلار
  3. نیوهمپشایر: ۷۳۳/۱۰ دلار
  4. ویرجینیا: ۷۵۵/۱۰ دلار
  5. نیویورک: ۵۱۳/۱۰ دلار

 

مادامی که مدارس خصوصی بخواهند هزینه های رو به افزایش کارمندان خود را از محل شهریه ی دریافتی تامین کنند، میانگین نرخ شهریه در ایالات متحده همچنان رو به افزایش خواهد بود. هرچند پیدا کردن معلمین و مربیان برجسته نیازمند رقابت در دستمزد در میان مدارس است، اما عمده ی هزینه های مازادی که متوجه دبیرستان هاست مربوط به استخدام مدیرانی است که راه را برای ورود دانش آموزان به کالج هموار می کنند. به نظر می رسد افزایش حقوق مدیران عامل اصلی افزایش میانگین نرخ شهریه در ایالات متحده باشد.

مطالب مرتبط