واشنگتن‌پست: شرایط کرونا همچون شرایط جنگی است، تدابیر جنگی ترامپ کجاست؟
۲ فروردین ۱۳۹۹
سابقه آمریکا در آزمایش سلاح های بیولوژیک روی مردم
۲ فروردین ۱۳۹۹
دستورالعمل‌های معمول نوع پوشش در مدرسه های آمریکا
 
آمریکا 360

دستورالعمل‌های معمول نوع پوشش در مدرسه های آمریکا


در بیشتر مدارس راهنمایی و دبیرستان، دستورالعمل‌هایی برای نوع پوشش وجود دارد که تعیین می‌کند دانش‌آموزان چه چیز‌هایی را می‌توانند بپوشند و چه چیزهایی را نمی‌توانند. طبق مرکز ملی آمار تحصیلی، حدود 15درصد از مدارس دبیرستان و چندپایه‌ای در آمریکا دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه‌ای برای نوع پوشش دارند که پوشیدن یونیفورم را الزامی می‌کند؛ گرچه دیگر مدارس هم همچنان قاعده و قانون‌های بسیاری برای پوششِ مناسب دارند.

لباس مناسب مدرسه آراستگی و شرم و حیا را شامل می‌شود

بسیاری از دستورالعمل‌های نوع پوشش می‌خواهند که لباس‌هایی که نوجوانان برای مدرسه می‌پوشند که در حد منطقی آراسته باشند؛ یعنی لباس‌ها به‌خوبی و به‌طور مناسب بدن را بپوشانند. راهنماهایی که دربارۀ آراستگی هستند، به‌دنبال کاستنِ علت‌های حواس‌پرتی و بهبودِ امنیت دانش‌آموزان‌اند اما اغلب جا را برای تفسیر بر اساسِ ارزش‌های شخصی، باز گذاشته‌اند.

دامن و شلوارک

بسیاری از مدارس، بلندیِ مناسب دامن و شلوارک را طبق «قانونِ نوکِ انگشت» توضیح می‌دهند. برای نمونه، منطقۀ مدرسه‌ایِ مستقلِ سوکورو (Socorro Independent School District) اعلام می‌کند: «بلندی دامن و دامن‌شلوارکی و شلوارک باید به‌اندازه‌ای باشد که وقتی دانش‌آموز دستانش را صاف در دوطرف بدنش می‌گذارد، لبۀ دامن یا دامن‌شلوارکی یا شلوارک پایین‌تر از نوکِ انگشتان دستانش قرار گیرد.» گرچه بسیاری از مدارس بین راهنماهای پوشش دختر و پسر تفاوتی قائل نیستند، راهنماهای برخی مناطق حتماً بخش‌هایی مجزا برای دختران و پسران دارد. البته دستورالعمل‌های شلوارک برای دختران و پسران یکی است: «شلوارک پسران و دختران...باید تا روی زانو بلند باشد و بالای باسن را نیز بپوشاند.»

زیرپوش‌های رکابی و پیراهن‌های یقه‌قایقی

لباس‌های بندی، لباس‌های دکولته، پیراهن‌های جذب، پیراهن‌های یقه‌قایقی و زیرپوش‌های رکابی در بسیاری از راهنماهای پوشش در مدارس ممنوع اعلام شده‌اند، به‌ویژه وقتی تمام شانه‌ها یا بند لباس‌زیر دختران، و سینه‌ها یا نواحی شکم پسران را در معرض دید قرار می‌دهند. مدرسۀ راهنماییِ چهالیس (Chehalis Middle School) در ایالت واشنگتن به هیچ دانش‌آموزی اجازۀ پوشیدن لباس‌هایی را نمی‌دهد که «روی شانه‌ها را به‌پهنای کمتر از دو انگشت می‌پوشانند»؛ در حالی که انجمن صنفی مدارس دولتیِ نیوکاسل (اِن‌سی‌سی‌اِس‌سی) (New Castle Community School Corporation) شرط دیگری را نیز اضافه می‌کند که پسران نباید لباس‌هایی با برش‌های شبیه به «زیرپوش‌های رکابی یا لباس‌های مخصوص ساحل» را بپوشند.

شلوارهای ساپورت

بسیاری از مدارس پوشیدنِ ساپورت‌های کشی (اسپَندکس) یا شلوارهای یوگا را زیر دامن و پیراهن‌های بلند و هر لباسی که پایین بدن و اندام تناسلی را بپوشاند، الزامی می‌دانند. مدرسۀ مرکزیِ وارِن (Warren Central School) در دستورالعمل‌های خود برای پوشش اعلام می‌کند که «جوراب‌شلواری، ساپورت یا هر نوع جوراب‌مانند دیگر باید با لباسی پوشیده شود که بلندیِ آن یا طبق قانون نوکِ انگشت باشد یا بلندتر از آن».

پیژامه

پوشیدنِ پیژامه اغلب برای هفتۀ جشن در مدارس مجاز است اما در مواقع دیگر از آن چندان استقبالی نمی‌شود زیرا با دیگر دستورالعمل‌های نوع پوشش، همچون نپوشیدنِ لباس‌های گشاد یا زیرپوش‌های رکابی، در تناقض است. دبیرستان سادِرن (Southern High School) بین پیژامه و دیگر انواع پوشش‌های پایین‌تنه که به‌علت جنس پارچه‌شان ممکن است بدن‌نما باشند، تفاوتی قائل نمی‌شود و همه را از دستۀ تن‌پوش‌های مجاز حذف می‌کند. دبیرستان ساحل (Coast High School) پیژامه را در فهرست لباس‌های تحریک‌آمیز می‌آورد.

حرف‌های رکیک ممنوع

به‌طور کلی، مدارس اجازۀ چاپِ جملات یا طرح‌های گرافیکیِ حاویِ حرف‌های رکیک یا وقیحانه را روی لباس نمی‌دهند. دبیرستان ادیسونِ کالیفرنیا طرح رکیک روی لباس را طرحی می‌داند که «عبارت‌ها یا رفتارهایی را نشان دهد که یادآور موضوعات جنسی، دشنام به مقدسات، وقاحت، موادمخدر، الکل یا دخانیات است یا شرافتِ گروه‌هایی خاص را کم‌ارزش جلوه می‌دهد».

برهنگی شکم ممنوع

اغلب، ممنوعیتِ برهنگیِ شکم برای پسران در پوشیدنِ لباس‌هایی است که از دو طرف چاک دارند و برای دختران در پوشیدن لباس‌های نیم‌تنه است. دبیرستان سالیناس (Salinas High School) می‌گوید: «همۀ بخش‌های شکم و کمر باید به‌طور کامل پوشانده شوند بدون اینکه نیاز به کشیدن یا کش‌آوردنِ لباس باشد.»

لباس‌زیر را پنهان کنید

بند لباس‌زیر زنانه زیرِ زیرپوش‌های رکابی، لباس‌زیر زیر شلوارهای گشاد، یا حتی لباس‌زیرهایی که از پارگی‌ها یا سوراخ‌های لباس دیده می‌شوند، ممنوع‌اند. دستورالعمل پوشش دانش‌آموز نمونۀ اورگان نَو (Oregon NOW Model Student Dress Code) با این هدف است که مدرن و جامع باشد؛ لباس‌زیرهای در معرض دید را ممنوع می‌کند، اما با این استثنا که بند کمرِ لباس‌زیر و بندهایی که [به‌طور عادی] دیده می‌شوند، ممنوعیتی ندارند.

یقۀ لباس

یقۀ لباس باید محجوبانه باشد. بسیاری از مدارس، یقه‌هایی را ممنوع می‌کنند که ممکن است شکاف بین دو سینه را در معرض دید قرار دهد یا بخش بسیار زیادی از قفسۀ سینه را نشان دهد. برای نمونه، مدرسۀ کارلایل (Carlisle School) هر نوع بالاپوشی که شکاف بین دو سینه را در هر زمانی در محوطۀ مدرسه در معرض دید قرار دهد، ممنوع می‌کند.

دستورالعمل‌های پوشش و امنیت

دستورالعمل‌های پوشش در مدارس که به امنیت مرتبط‌اند، بر حوزه‌های خاصی متمرکزاند همچون فعالیت‌های گروه‌های اراذل و اوباش، دزدی، خشونت و امنیت بدنی. این دستورالعمل‌ها می‌خواهد پوشش‌هایی را محدود کند که دانش‌آموزان می‌توانند زیر آن‌‌ها سلاح پنهان کنند و نیز لباس‌هایی که ممکن است دانش‌آموزان را بیشتر در معرض حادثه قرار دهد. برخی لباس‌ها نیز ممنوع‌اند زیرا ممکن است به دارایی‌های مدرسه آسیب برسانند؛ اقلامی همچون زیورهای میخ‌دار و زنجیرهای کیف پول.

لباس‌های مربوط به گروه‌های اراذل و اوباش ممنوع

این اقلام ممکن است رنگ‌های خاص، پوشش‌های سر همچون سربندهای دورَگ (do-rag)، زیورآلات، نمادها، یا هر نوع شعارنوشته را شامل شود. دبیرستان جیمز لوگان (James Logan High School) پوشیدنِ هر نوع لباس مرتبط با گروه‌های اراذل و اوباش را در املاک مدرسه یا در رویدادهای تحت حمایتِ مدرسه، ممنوع می‌کند. از آنجایی که هویت گروه‌های اراذل و اوباش منطقه‌به‌منطقه متفاوت است، دستورالعمل‌های خاص، بسته به فعالیتِ گروه‌های اراذل و اوباش در آن منطقه متفاوت خواهد بود.

لباس‌های بیش‌ازحد حجیم ممنوع

این موضوع ممکن است شامل کت‌های سنگین، پالتوبارانی‌ها، یا هر نوع لباس گشاد شود و به این هدف است که به مدارس کمک کند که دانش‌آموزان را از پنهان‌کردنِ سلاح بازدارد. مدرسۀ راهنمایی تامسون (Thompson Middle School) می‌گوید دانش‌آموزان نمی‌توانند لباس‌های «فوق‌العاده گشاد» بپوشند و باید در تمامِ ساعات مدرسه همۀ لباس‌های رویی شامل کت و سویشرت‌های زیپ‌دار را در کمدشان در مدرسه بگذارند.

پایین پیراهن‌های مردانه را در شلوار بگذارید

همۀ مدارس بیرون‌بودنِ بیراهن از شلوار را ممنوع نمی‌کنند، اما برخی مدارس این ممنوعیت را دارند. در مدارسی مثل منطقۀ مدرسه‌ایِ بخش سَنت لوئیس (Saint Lucie County School District) باید همۀ دانش‌آموزان در همۀ مقاطع، پایین پیراهن‌های مردانه را از قسمت کمر داخل شلوار بگذارند. این دستورالعمل را دارای نگاهِ حرفه‌ای‌تری می‌دانند و گاهی برای این است که از پنهان‌کردنِ اسلحه‌ در کمر شلوارها و دامن‌ها جلوگیری کند.

پای‌پوشِ مناسب

با اینکه تعریفِ پای‌پوشِ مناسب متفاوت است، معمولاً کفش‌های ممنوعه شامل هر نوع کفشِ بدون بند پشتی است یا هر نوع کفشی که خطر افتادن را افزایش می‌دهد. برای نمونه، ممکن است مدرسه‌ای دمپایی لاانگشتی، کفش لژدار، یا کفش‌های چرخ‌دار را به دلایل امنیتی ممنوع کنند. تواناییِ واکنش مناسب در زمان هشدار آتش یا دیگر مواقع اضطراری را می‌توان جزءِ دلایل امنیتی دانست.

جلوگیری از حواس‌پرتی با پوشش مناسب مدرسه

پوشیدنِ برخی لباس‌ها در مدارس مجاز نیست زیرا آن‌ها را از عوامل حواس‌پرتی در طی فرآیند تحصیل می‌دانند.

کلاه

این بخش، معمولاً شامل کلاه و روسری و نقابِ آفتاب‌گیر می‌شود اما پوشش‌های سر که به دلایل مذهبی می‌پوشند را دربرنمی‌گیرد. مناطقی مثل منطقۀ مدرسه‌ایِ مارتینِز (Martinez School District) پوشیدن کلاه در داخل ساختمان‌ها را به‌عنوان بخشی از دستورالعملشان برای نوع پوشش ممنوع کرده‌اند اما از نظر قانونی باید به دانش‌آموزان اجازه بدهد که طیِ فعالیت‌های در فضای باز، کلاه بر سر بگذارند تا در برابر نور خورشید محفوظ باشند.

عینک آفتابی

عینک آفتابی ممکن است فرآیند یادگیری را مختل کند زیرا ممکن است وقتی دانش‌آموز در ساختمان است، دیدن را برای او دشوار کند. به‌علاوه، اگر دانش‌آموز در کلاس عینک آفتابی بزند، ممکن است معلم نتواند به‌راحتی مطمئن شود که دانش‌آموز به او و درس توجه می‌کند. دبیرستان وُرهیز (Voorhees High School) به دانش‌آموزان اجازۀ استفاده از عینک آفتابی را نمی‌دهد مگر اینکه پزشک به دلیلی منطقی آن را تجویز کرده باشد.

پیِرسینگ

بسیاری از مدارس پیرسینگ و سوراخ‌کردن‌های بدن و صورت که در معرض دید باشند را ممنوع کرده‌اند، به استثنای سوراخ‌کردن برای گوشواره. برخی مناطق بر این عقیده‌اند که سوراخ‌کردن‌های افراطی ممکن است باعث حواس‌پرتی شود یا امنیت دانش‌آموزان را به خطر بیاندازد؛ پس پییرسینگ و سوراخ‌کردن‌ها را ممنوع کرده‌ند.

پیروی از قوانین مدرسه

جدای از اینکه چه حس شخصی‌ای به دستورالعمل‌های نوع پوشش در مدارس دارید، دانش‌آموزانی که به‌تکرار از این قوانین سرپیچی کنند، ممکن است هدف تنبیه‌های انظباطی قرار گیرند. بنابراین، بهتر است پیش از آغاز سال تحصیلی، از دستورالعمل‌های پوشش در مدرسه‌تان آگاه شوید.

 
آمریکا 360

دستورالعمل‌های معمول نوع پوشش در مدرسه های آمریکا


در بیشتر مدارس راهنمایی و دبیرستان، دستورالعمل‌هایی برای نوع پوشش وجود دارد که تعیین می‌کند دانش‌آموزان چه چیز‌هایی را می‌توانند بپوشند و چه چیزهایی را نمی‌توانند. طبق مرکز ملی آمار تحصیلی، حدود 15درصد از مدارس دبیرستان و چندپایه‌ای در آمریکا دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه‌ای برای نوع پوشش دارند که پوشیدن یونیفورم را الزامی می‌کند؛ گرچه دیگر مدارس هم همچنان قاعده و قانون‌های بسیاری برای پوششِ مناسب دارند.

لباس مناسب مدرسه آراستگی و شرم و حیا را شامل می‌شود

بسیاری از دستورالعمل‌های نوع پوشش می‌خواهند که لباس‌هایی که نوجوانان برای مدرسه می‌پوشند که در حد منطقی آراسته باشند؛ یعنی لباس‌ها به‌خوبی و به‌طور مناسب بدن را بپوشانند. راهنماهایی که دربارۀ آراستگی هستند، به‌دنبال کاستنِ علت‌های حواس‌پرتی و بهبودِ امنیت دانش‌آموزان‌اند اما اغلب جا را برای تفسیر بر اساسِ ارزش‌های شخصی، باز گذاشته‌اند.

دامن و شلوارک

بسیاری از مدارس، بلندیِ مناسب دامن و شلوارک را طبق «قانونِ نوکِ انگشت» توضیح می‌دهند. برای نمونه، منطقۀ مدرسه‌ایِ مستقلِ سوکورو (Socorro Independent School District) اعلام می‌کند: «بلندی دامن و دامن‌شلوارکی و شلوارک باید به‌اندازه‌ای باشد که وقتی دانش‌آموز دستانش را صاف در دوطرف بدنش می‌گذارد، لبۀ دامن یا دامن‌شلوارکی یا شلوارک پایین‌تر از نوکِ انگشتان دستانش قرار گیرد.» گرچه بسیاری از مدارس بین راهنماهای پوشش دختر و پسر تفاوتی قائل نیستند، راهنماهای برخی مناطق حتماً بخش‌هایی مجزا برای دختران و پسران دارد. البته دستورالعمل‌های شلوارک برای دختران و پسران یکی است: «شلوارک پسران و دختران...باید تا روی زانو بلند باشد و بالای باسن را نیز بپوشاند.»

زیرپوش‌های رکابی و پیراهن‌های یقه‌قایقی

لباس‌های بندی، لباس‌های دکولته، پیراهن‌های جذب، پیراهن‌های یقه‌قایقی و زیرپوش‌های رکابی در بسیاری از راهنماهای پوشش در مدارس ممنوع اعلام شده‌اند، به‌ویژه وقتی تمام شانه‌ها یا بند لباس‌زیر دختران، و سینه‌ها یا نواحی شکم پسران را در معرض دید قرار می‌دهند. مدرسۀ راهنماییِ چهالیس (Chehalis Middle School) در ایالت واشنگتن به هیچ دانش‌آموزی اجازۀ پوشیدن لباس‌هایی را نمی‌دهد که «روی شانه‌ها را به‌پهنای کمتر از دو انگشت می‌پوشانند»؛ در حالی که انجمن صنفی مدارس دولتیِ نیوکاسل (اِن‌سی‌سی‌اِس‌سی) (New Castle Community School Corporation) شرط دیگری را نیز اضافه می‌کند که پسران نباید لباس‌هایی با برش‌های شبیه به «زیرپوش‌های رکابی یا لباس‌های مخصوص ساحل» را بپوشند.

شلوارهای ساپورت

بسیاری از مدارس پوشیدنِ ساپورت‌های کشی (اسپَندکس) یا شلوارهای یوگا را زیر دامن و پیراهن‌های بلند و هر لباسی که پایین بدن و اندام تناسلی را بپوشاند، الزامی می‌دانند. مدرسۀ مرکزیِ وارِن (Warren Central School) در دستورالعمل‌های خود برای پوشش اعلام می‌کند که «جوراب‌شلواری، ساپورت یا هر نوع جوراب‌مانند دیگر باید با لباسی پوشیده شود که بلندیِ آن یا طبق قانون نوکِ انگشت باشد یا بلندتر از آن».

پیژامه

پوشیدنِ پیژامه اغلب برای هفتۀ جشن در مدارس مجاز است اما در مواقع دیگر از آن چندان استقبالی نمی‌شود زیرا با دیگر دستورالعمل‌های نوع پوشش، همچون نپوشیدنِ لباس‌های گشاد یا زیرپوش‌های رکابی، در تناقض است. دبیرستان سادِرن (Southern High School) بین پیژامه و دیگر انواع پوشش‌های پایین‌تنه که به‌علت جنس پارچه‌شان ممکن است بدن‌نما باشند، تفاوتی قائل نمی‌شود و همه را از دستۀ تن‌پوش‌های مجاز حذف می‌کند. دبیرستان ساحل (Coast High School) پیژامه را در فهرست لباس‌های تحریک‌آمیز می‌آورد.

حرف‌های رکیک ممنوع

به‌طور کلی، مدارس اجازۀ چاپِ جملات یا طرح‌های گرافیکیِ حاویِ حرف‌های رکیک یا وقیحانه را روی لباس نمی‌دهند. دبیرستان ادیسونِ کالیفرنیا طرح رکیک روی لباس را طرحی می‌داند که «عبارت‌ها یا رفتارهایی را نشان دهد که یادآور موضوعات جنسی، دشنام به مقدسات، وقاحت، موادمخدر، الکل یا دخانیات است یا شرافتِ گروه‌هایی خاص را کم‌ارزش جلوه می‌دهد».

برهنگی شکم ممنوع

اغلب، ممنوعیتِ برهنگیِ شکم برای پسران در پوشیدنِ لباس‌هایی است که از دو طرف چاک دارند و برای دختران در پوشیدن لباس‌های نیم‌تنه است. دبیرستان سالیناس (Salinas High School) می‌گوید: «همۀ بخش‌های شکم و کمر باید به‌طور کامل پوشانده شوند بدون اینکه نیاز به کشیدن یا کش‌آوردنِ لباس باشد.»

لباس‌زیر را پنهان کنید

بند لباس‌زیر زنانه زیرِ زیرپوش‌های رکابی، لباس‌زیر زیر شلوارهای گشاد، یا حتی لباس‌زیرهایی که از پارگی‌ها یا سوراخ‌های لباس دیده می‌شوند، ممنوع‌اند. دستورالعمل پوشش دانش‌آموز نمونۀ اورگان نَو (Oregon NOW Model Student Dress Code) با این هدف است که مدرن و جامع باشد؛ لباس‌زیرهای در معرض دید را ممنوع می‌کند، اما با این استثنا که بند کمرِ لباس‌زیر و بندهایی که [به‌طور عادی] دیده می‌شوند، ممنوعیتی ندارند.

یقۀ لباس

یقۀ لباس باید محجوبانه باشد. بسیاری از مدارس، یقه‌هایی را ممنوع می‌کنند که ممکن است شکاف بین دو سینه را در معرض دید قرار دهد یا بخش بسیار زیادی از قفسۀ سینه را نشان دهد. برای نمونه، مدرسۀ کارلایل (Carlisle School) هر نوع بالاپوشی که شکاف بین دو سینه را در هر زمانی در محوطۀ مدرسه در معرض دید قرار دهد، ممنوع می‌کند.

دستورالعمل‌های پوشش و امنیت

دستورالعمل‌های پوشش در مدارس که به امنیت مرتبط‌اند، بر حوزه‌های خاصی متمرکزاند همچون فعالیت‌های گروه‌های اراذل و اوباش، دزدی، خشونت و امنیت بدنی. این دستورالعمل‌ها می‌خواهد پوشش‌هایی را محدود کند که دانش‌آموزان می‌توانند زیر آن‌‌ها سلاح پنهان کنند و نیز لباس‌هایی که ممکن است دانش‌آموزان را بیشتر در معرض حادثه قرار دهد. برخی لباس‌ها نیز ممنوع‌اند زیرا ممکن است به دارایی‌های مدرسه آسیب برسانند؛ اقلامی همچون زیورهای میخ‌دار و زنجیرهای کیف پول.

لباس‌های مربوط به گروه‌های اراذل و اوباش ممنوع

این اقلام ممکن است رنگ‌های خاص، پوشش‌های سر همچون سربندهای دورَگ (do-rag)، زیورآلات، نمادها، یا هر نوع شعارنوشته را شامل شود. دبیرستان جیمز لوگان (James Logan High School) پوشیدنِ هر نوع لباس مرتبط با گروه‌های اراذل و اوباش را در املاک مدرسه یا در رویدادهای تحت حمایتِ مدرسه، ممنوع می‌کند. از آنجایی که هویت گروه‌های اراذل و اوباش منطقه‌به‌منطقه متفاوت است، دستورالعمل‌های خاص، بسته به فعالیتِ گروه‌های اراذل و اوباش در آن منطقه متفاوت خواهد بود.

لباس‌های بیش‌ازحد حجیم ممنوع

این موضوع ممکن است شامل کت‌های سنگین، پالتوبارانی‌ها، یا هر نوع لباس گشاد شود و به این هدف است که به مدارس کمک کند که دانش‌آموزان را از پنهان‌کردنِ سلاح بازدارد. مدرسۀ راهنمایی تامسون (Thompson Middle School) می‌گوید دانش‌آموزان نمی‌توانند لباس‌های «فوق‌العاده گشاد» بپوشند و باید در تمامِ ساعات مدرسه همۀ لباس‌های رویی شامل کت و سویشرت‌های زیپ‌دار را در کمدشان در مدرسه بگذارند.

پایین پیراهن‌های مردانه را در شلوار بگذارید

همۀ مدارس بیرون‌بودنِ بیراهن از شلوار را ممنوع نمی‌کنند، اما برخی مدارس این ممنوعیت را دارند. در مدارسی مثل منطقۀ مدرسه‌ایِ بخش سَنت لوئیس (Saint Lucie County School District) باید همۀ دانش‌آموزان در همۀ مقاطع، پایین پیراهن‌های مردانه را از قسمت کمر داخل شلوار بگذارند. این دستورالعمل را دارای نگاهِ حرفه‌ای‌تری می‌دانند و گاهی برای این است که از پنهان‌کردنِ اسلحه‌ در کمر شلوارها و دامن‌ها جلوگیری کند.

پای‌پوشِ مناسب

با اینکه تعریفِ پای‌پوشِ مناسب متفاوت است، معمولاً کفش‌های ممنوعه شامل هر نوع کفشِ بدون بند پشتی است یا هر نوع کفشی که خطر افتادن را افزایش می‌دهد. برای نمونه، ممکن است مدرسه‌ای دمپایی لاانگشتی، کفش لژدار، یا کفش‌های چرخ‌دار را به دلایل امنیتی ممنوع کنند. تواناییِ واکنش مناسب در زمان هشدار آتش یا دیگر مواقع اضطراری را می‌توان جزءِ دلایل امنیتی دانست.

جلوگیری از حواس‌پرتی با پوشش مناسب مدرسه

پوشیدنِ برخی لباس‌ها در مدارس مجاز نیست زیرا آن‌ها را از عوامل حواس‌پرتی در طی فرآیند تحصیل می‌دانند.

کلاه

این بخش، معمولاً شامل کلاه و روسری و نقابِ آفتاب‌گیر می‌شود اما پوشش‌های سر که به دلایل مذهبی می‌پوشند را دربرنمی‌گیرد. مناطقی مثل منطقۀ مدرسه‌ایِ مارتینِز (Martinez School District) پوشیدن کلاه در داخل ساختمان‌ها را به‌عنوان بخشی از دستورالعملشان برای نوع پوشش ممنوع کرده‌اند اما از نظر قانونی باید به دانش‌آموزان اجازه بدهد که طیِ فعالیت‌های در فضای باز، کلاه بر سر بگذارند تا در برابر نور خورشید محفوظ باشند.

عینک آفتابی

عینک آفتابی ممکن است فرآیند یادگیری را مختل کند زیرا ممکن است وقتی دانش‌آموز در ساختمان است، دیدن را برای او دشوار کند. به‌علاوه، اگر دانش‌آموز در کلاس عینک آفتابی بزند، ممکن است معلم نتواند به‌راحتی مطمئن شود که دانش‌آموز به او و درس توجه می‌کند. دبیرستان وُرهیز (Voorhees High School) به دانش‌آموزان اجازۀ استفاده از عینک آفتابی را نمی‌دهد مگر اینکه پزشک به دلیلی منطقی آن را تجویز کرده باشد.

پیِرسینگ

بسیاری از مدارس پیرسینگ و سوراخ‌کردن‌های بدن و صورت که در معرض دید باشند را ممنوع کرده‌اند، به استثنای سوراخ‌کردن برای گوشواره. برخی مناطق بر این عقیده‌اند که سوراخ‌کردن‌های افراطی ممکن است باعث حواس‌پرتی شود یا امنیت دانش‌آموزان را به خطر بیاندازد؛ پس پییرسینگ و سوراخ‌کردن‌ها را ممنوع کرده‌ند.

پیروی از قوانین مدرسه

جدای از اینکه چه حس شخصی‌ای به دستورالعمل‌های نوع پوشش در مدارس دارید، دانش‌آموزانی که به‌تکرار از این قوانین سرپیچی کنند، ممکن است هدف تنبیه‌های انظباطی قرار گیرند. بنابراین، بهتر است پیش از آغاز سال تحصیلی، از دستورالعمل‌های پوشش در مدرسه‌تان آگاه شوید.

مطالب مرتبط