قسمت ۲۰ مجموعه آموزشی تاریخ آمریکا ؛ جنگ داخلی (قسمت اول)
۴ آبان ۱۳۹۸
آتش-سوزی-در-کالیفرنیا
آتش‌سوزی کالیفرنیا: وضعیت اضطراری در پرجمعیت‌ترین ایالت آمریکا
۴ آبان ۱۳۹۸
 

گزارش Now This از وضعیت زندگی دانشجویان در کالیفرنیا

زندگی در خودرو برای فرار از بدهی

ویدئوهای لنز آمریکا
 
 


 

برای تعداد چشمگیری از دانشجویان، دانشگاه به‌معنای تجربۀ زندگی در اتومبیل شخصی است، بلکه بتوانند از بدهیِ عظیم پیشگیری کنند. این دو دانشجو به ما نشان دادند چگونه با وجودِ بی‌خانمان‌بودن و دانشجوبودن، زندگی می‌گذرانند.
از هر پنج دانشجوی دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در هامبولت، یک نفر بی‌خانمان است. این دانشگاه در بین آن دانشگاه‌های دولتی است که بحرانِ مالیِ ملی، بیشترین اثر را بر آن‌ها گذاشته است. این ویدئو نشان می‌دهد که این دانشجویان هر روز با چه اتفاقاتی روبه‌رو می‌شوند.
جاسمین 23ساله و دانشجوی حرکت‌شناسی در دانشگاه هامبولت است. او حدود یک سال است که با دوستانش در بی‌خانمانی زندگی می‌کند و حالا مشتاقانه با دیگران صحبت می‌کند تا از تجربیاتِ مشابه آن‌ها استفاده کند. او از بورسیۀ کامل تحصیلی استفاده می‌کند. در کیف دوشی‌اش همۀ آنچه برای خواب نیاز دارد، با خود حمل می‌کند. نولان دانشجوی سال سوم زمین‌شناسی در دانشگاه ایالتیِ هامبولت است؛ اما هرگز از ظاهرش متوجه نخواهید شد که بی‌خانمان است. نولان بیرون از اتومبیلش زندگی می‌کند.
بحران گرانیِ مسکن در کالیفرنیا و افزایش هزینه‌های تحصیل، دانشجویان را به دردسر انداخته‌اند. پیش‌بینی شده است که حدود پنجاه‌هزار دانشجو از سیستمِ دانشگاه دولتیِ کالیفرنیا بی‌خانمان هستند.جاسمین می‌گوید هر شب می‌توانید سه یا چهار دانشجو را ببینید که در اتومبیلشان در پارکینگ خوابیده‌اند.
شانت کَت، رابطِ خوابگاه‌های بُرون‌دانشگاهی در دانشگاه ایالتیِ هامبولت، کمبودِ منابعِ وبگاهِ (وب‌سایت) کرایۀ مکان‌های اقامتی با نامِ اِیربی‌اِن‌بی و سیاست‌ها و عملکرد مدیرانِ املاک در این منطقه را مقصرِ بی‌خانمانیِ دانشجویان می‌داند. نولان و جاسمین از وام‌های دانشجویی برای تهیۀ مسکن استفاده نکرده‌‌اند؛ زیرا این وام‌ها آیندۀ دانشجویان را به بن‌بستِ مالی می‌رسانند.


 

 
 
آخرین ویدئوها: