نسل دوران سخت ؛ خانواده هایی که در خودروها زندگی می کنند
۱۱ خرداد ۱۳۹۸
افزایش قوانین مصرف مواد شیمیایی در محصولات آرایشی و بهداشتی
۱۱ خرداد ۱۳۹۸
 

قسمت چهاردهم مجموعه تاریخ آمریکا

عصر جکسون

سری ویدئوهای آموزشی تاریخ آمریکا
 


 

در این قسمت جان گرین به شما در مورد ریاست جمهوری اندرو جکسون و اینکه چطور یک رئیس جمهور که سیاست های مالی افتضاحی داشته توانسته به جایی برسد که عکسش روی اسکناس بیست دلاری چاپ شود می گوید.
ما پاسخ این سوال را نمی دانیم اما می دانیم جکسون چطور به ریاست جمهوری رسید و پس از رسیدنش به این منصب اوضاع کشور را تغییر داد.
انتخابات ریاست جمهوری که منجر به پیروزی جکسون شد از تمامی انتخابات های قبلی دموکراتیک تر بود. در این انتخابات مردم بیشتری حق رای داشتند و چه کسی را هم انتخاب کردند!
جکسون یک قهرمان جنگی شناخته شده بود و موفق شد دشمن سیاسی قدیمی اش یعنی جان کوئینسی آدامز را در انتخابات شکست بدهد. وی پس از رسیدن به جایگاه ریاست جمهوری بیش از تمامی کسانی که پیش از او کاخ سفید را اشغال کرده بودند، قدرت قوه ی مجریه را افزایش داد. او برای جمع آوری مالیات از نیروهای مسلح استفاده کرد، از اجرای قوانین مصوب قانون گذاران و دیوان عالی سر باز زد و افراد را براساس حمایت یا عدم حمایت شان از کمپین انتخاباتی اش استخدام یا اخراج می کرد. همچنین او نخستین رئیس جمهوری بود که مرتبا از حق وتو به عنوان یک ابزار سیاسی استفاده می کرد. با این اوصاف آیا او رئیس جمهور خوبی بود؟


 

 
 
آخرین ویدئوها: