روایتی تاریخی از عملیات های پرچم دروغین آمریکا برای جنگ افروزی ها
19 ژوئن 2019
واکنش جدید ترامپ به سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی توسط ایران
20 ژوئن 2019
 

درآمد در آمریکا و حقوق مشاغل مختلف چقدر است؟

 

 
در این مطلب ما به موضوع درآمد در آمریکا پرداخته ایم و تلاش کرده ایم به همه سوالات شما در این خصوص پاسخ دهیم. البته پیشنهاد می کنیم در کنار این مطلب مطالب مربوط به هزینه های زندگی و مالیات در آمریکا را مطالعه کنید درآمد متوسط موقعیت های شغلی مختلف در برخی از کمپانی های بزرگ و معروف آمریکا را ارائه می دهیم که مربوط به مشاغل مختلف، کارفرمایان، کارمندان و تجزیه و تحلیل داده‌های شغلی است.

درآمد در ایالات متحده آمریکا توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده به دو صورت درآمد خانوار و درآمد شخصی اندازه‌گیری می‌شود. از آنجا که در حال حاضر در ۴۲٪ خانوارها (عمدهٔ آنهایی که با دارا بودن ۵۷،۶۵۸ دلار در سال جزء ۴۰٪ بالای جامعه از نظر درآمدی قرار می‌گیرند) دو نفر به کسب درآمد می‌پردازند، تفاوت میان درآمد خانوار و شخصی قابل توجه است.

تفاوت آنگاه کاملاً آشکار می‌شود که درصد خانوارهای دارای درآمد ۶ رقمی را با درآمد افراد مقایسه کنیم. در سال ۲۰۰۶، درآمد ۱۷٫۳٪ خانوارها بیش از یکصدهزار دلار در سال بود. حال آنکه این درصد برای افراد اندکی کمتر از ۶٪ بود. بطور کلی میانهٔ درآمد خانوارها در آن سال ۴۶٬۳۲۶ دلار و میانهٔ درآمد شخصی (تنها شامل افراد بالای ۲۵ سال) ۳۲٬۱۴۰ دلار بود. و این یعنی 50 درصد مردم آمریکا زیر 32 هزار دلار درآمد دارند.موضوعاتی که در این مطلب ارائه شده است:


 
 

درآمد در آمریکا چقدر است د؟

 

 
در این مطلب ما به موضوع درآمد در آمریکا پرداخته ایم و تلاش کرده ایم به همه سوالات شما در این خصوص پاسخ دهیم. البته پیشنهاد می کنیم در کنار این مطلب مطالب مربوط به هزینه های زندگی و مالیات در آمریکا را مطالعه کنید درآمد متوسط موقعیت های شغلی مختلف در برخی از کمپانی های بزرگ و معروف آمریکا را ارائه می دهیم که مربوط به مشاغل مختلف، کارفرمایان، کارمندان و تجزیه و تحلیل داده‌های شغلی است.

درآمد در ایالات متحده آمریکا توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده به دو صورت درآمد خانوار و درآمد شخصی اندازه‌گیری می‌شود. از آنجا که در حال حاضر در ۴۲٪ خانوارها (عمدهٔ آنهایی که با دارا بودن ۵۷،۶۵۸ دلار در سال جزء ۴۰٪ بالای جامعه از نظر درآمدی قرار می‌گیرند) دو نفر به کسب درآمد می‌پردازند، تفاوت میان درآمد خانوار و شخصی قابل توجه است.

تفاوت آنگاه کاملاً آشکار می‌شود که درصد خانوارهای دارای درآمد ۶ رقمی را با درآمد افراد مقایسه کنیم. در سال ۲۰۰۶، درآمد ۱۷٫۳٪ خانوارها بیش از یکصدهزار دلار در سال بود. حال آنکه این درصد برای افراد اندکی کمتر از ۶٪ بود. بطور کلی میانهٔ درآمد خانوارها در آن سال ۴۶٬۳۲۶ دلار و میانهٔ درآمد شخصی (تنها شامل افراد بالای ۲۵ سال) ۳۲٬۱۴۰ دلار بود. و این یعنی 50 درصد مردم آمریکا زیر 32 هزار دلار درآمد دارند.


موضوعاتی که در این مطلب ارائه شده است:


 

میانگین درآمد یک خانواده آمریکایی چقدر است ؟

درآمد خانه وار نوعی استاندارد اقتصادی است که به جمع درآمد تمامی افرادی که در یک خانه زندگی می کنند؛ یا گروه های بزرگتری از افراد ساکن در یک منطقه، شهر و یا تمام کشور اطلاق می شود. دولت ایالات متحده و نهادهای خصوصی غالبا از این استاندارد برای تشریح جایگاه اقتصادی هر خانوار و یا بررسی سیر اقتصادی آن استفاده می کنند.

یکی از مولفه های اصلی اندازه گیری درآمد، میانگین کل درآمد واقعی مجموع خانوار ها با احتساب نرخ تورم است؛ به این معنی که درآمد نیمی از کل خانوارها بیشتر از سطح میانگین و درآمد نیمی از آنان کمتر از سطح میانگین قرار می گیرد. بر اساس گزارشات Census در سال 2017 این رقم 382/61 دلار بود که نسبت به سال 2016 که دومین سال پیاپی صاحب رکورد افزایش درآمد محسوب می شد؛ 1063 دلار یا 8/1 درصد افزایش داشت. این رقم در سال 2016، 309/60 دلار بود که نسبت به سال 2015، 833/1 دلار یا 1/3 درصد افزایش داشت و به همین ترتیب در سال 2015، میانگین درآمد 476/58 دلار بود که نسبت به سال 2014، 863/2 دلار یا 1/5 دلار افزایش داشت.

میانگین درآمد چیست؟
میانگین درآمد رقمی است که درآمد نیمی از مردم بیش از آن و درآمد نیمی از مردم کمتر از آن است. در حقیقت این رقم برای بررسی وضعیت مردم آمریکا نسبت به سایر روش های محاسبه ای روش قابل اعتمادتری به شمار می رود. البته در این روش، درآمد نجومی تعداد بسیار کمی از افراد (مثل طبقه ی نوظهور بیلیونرهای آمریکایی) باعث افزایش میانگین درآمد می شود؛ به همین دلیل درآمدی که در محاسبات به دست می آید از درآمد واقعی مردم بهتر به نظر می رسد.

بطور کلی جواب کوتاه به این سوال این است که بنا به آخرین گزارش دفتر آمار کارگری، درآمد یک خانوار نه یک نفر شهروند آمریکایی متوسط آمریکایی برابر 74.664 دلار و این رقم برای افراد 32 هزار دلار است

از آن جا که درآمد یک خانوار الزاما تنها از یک منبع به دست نمی آید، می توان این آمار را بر حسب منابع درآمدی متفاوتی که آن خانواده ممکن است داشته باشد، بیان نمود. بعنوان مثال، بعضی از خانواده ها بخش اعظم درآمد خودشان را از طریق دستمزدی که می گیرند بدست می آورند، در حالی که درآمد بعضی دیگر از طریق مشاغلی است که خودشان صاحب آن می باشند. و بعضی دیگر هم به درآمدهای بازنشستگی مانند بیمه تامین اجتماعی متکی هستند.

همان طور که گفته شد، در این جا منابع درآمدی یک خانوار متوسط به صورت جزئی آورده شده است:
منبع درآمدیمتوسط درآمدی خانوادهمیزان درصد نسبت به درآمد متوسط خانواده
دسمتزدها و حقوق ها57.319 دلار8/76 درصد
خود اشتغالی6.270 دلار4/8 درصد
بیمه تامین اجتماعی، بیمه خویش فرما، و بازنشستگی کشوری8.001 دلار7/10 درصد
سود بانک، سود سهام، اجاره و دیگر دارایی ها175/1 دلار3/2 درصد
مددکاری اجتماعی، برنامه کمکی تغذیه519 دلار7/0 درصد
بیمه بیکاری و کارگری، صندوق خدمات کشوری و لشگری444 دلار6/0 درصد
دیگر درآمدها360 دلار5/0 درصد
مجموع74.664 دلار100 درصد


فهرست میانگین درآمد (SSA)
طبق محاسبات SSA (از طریق محسابه ی داده های حقیقی) میانگین دستمزد در سال 2017، 52 هزار دلار بود.

(میانگین دوم که از ضرب میانگین درآمد سالیانه ی گذشته در ما به التفاوت سالانه ی دستمزدها به دست می آید 50 هزار دلار بود.)

50 درصدی های متوسط
کسانی که سالانه کمتر از 30 هزار دلار درآمد دارند 48.6 درصد از کل جمعیت کشور را تشکیل می دهند یعنی حدود نصف جمعیت آمریکا!

خط فقر تعیین شده برای یک خانواده ی چهار نفره در سال 2018، 25 هزار دلار بوده است (این رقم برای اهالی آلاسکا 31 هزار دلار و برای اهالی هاوایی 29 هزار دلار بوده است).

این آمار از داده های SSA جمع آوری شده است، اما به معنی میانگین درآمد اقشار مذکور نیست. مثلا میانگین درآمد یک درصدی های بالای جامعه 250 هزار دلار در سال نیست، بلکه این به معنی است که اگر کسی می خواهد جزو یک درصدی ها باشد باید حداقل بیش از 250 هزار دلار در سال درآمد داشته باشد.

نام ایالت حداقل درآمد مورد نیاز
میسوری $93,345
مونتانا $109,095
پیشنهاد میشود به منظور اینکه تخمین دقیق تری از شرایط زندگی و محاسبه درآمد ها داشته باشید مطلب "مالیات ها در آمریکا" را مطالعه کنید

حداقل درآمد مورد نیاز برای فراهم کردن یک زندگی شاد در ایالت های مختلف آمریکا :

 


میانگین حقوق کارگران آمریکاییحقوق متوسط کارگران آمریکایی چقدر است؟ حقوق بر حسب جنسیت، میزان تحصیلات، حرفه، صنعت، محل کار کارگر، نژاد و دیگر عوامل متفاوت می باشد. این جا اطلاعاتی در مورد حقوق متوسط در بر حسب عوامل مختلف بررسی شده و ماشین حساب هایی جهت تعیین کردن حقوق برای حرفه های مختلف ارائه شده است.

بنا به آمار اداره کار (BLS) به ازای یک هفته کاری 40 ساعته دستمزد میانگین برای کارگران در ایالات متحده در سه ماهه اول سال 2019 در هفته معادل است با 905 دلار که در سال برابر 47.060 دلار می باشد. دستمزدها 7/2 درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش یافته اند.

با این وجود، حقوق ها می توانند بطور قابل توجهی بر اساس نوع کار و محل انجام کار متفاوت باشند. حقوقی که ممکن است در یک مکان، خوب در نظر گرفته شود ممکن است در یک مکان دیگر خوب نباشد. بعنوان مثال کسانی که در شغل های تخصصی، مدیریتی و دیگر حرفه های مرتبط مشغول به کار می باشند سالانه 66.820 دلار درآمد دارند در حالی که کسانی که در شغل های خدماتی مشغول بکار می باشند سالانه حقوق متوسطی برابر با 30.524 دلار دارند.

درآمد شغل ها در شهرهای بزرگ که هزینه زندگی در آن ها بالاست بیشتر از شغل هایی است که در مناطق حومه ای واقع شده اند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره حقوق متوسط بر حسب عواملی مانند جنسیت، تحصیلات و غیره ادامه مطالب را دنبال کنید.

اخیرا اداره امور کار ایالات متحده (BLS) گزارش خود درباره درآمد های معمول هفتگی کارگران حقوق بگیر و دستمزد بگیر را منتشر کرده است. بنا به آمار مالی سه ماهه آخر سال 2018؛ این اداره اظهار می کند که یک کارگر و یا کارمند تمام وقت بطور پایه درآمدی معادل 900 دلار در هفته داشته است. اگر یک هفته کاری را 40 ساعت در نظر بگیریم، درآمد تقریبی در مدت یک سال برابر خواهد بود با 46.480 دلار. این مقدار 5 درصد رشد را نسبت به آمار سال قبل نشان می دهد.

تغییرات سال به سال در درآمد متوسط


با استفاده از آمار فصلی، علاوه بر افزایش 5 درصدی نسبت به سه ماهه انتهایی سال 2017 ، درآمد هفتگی 897 دلاری در سه ماه ابتدایی سال 2018 ، 6/2 درصد رشد داشته است.

افزایش 5 درصدی درآمد بین سال های 2017 و 2018 خیلی بیشتر از افزایش سال به سال آن در سال های اخیر می باشد. درآمد هفتگی متوسط 854 دلار در سه ماه آخر سال 2017 تنها 9/0 درصد نسب به مدت مشابه در سال 2016 رشد داشته است که به دلار امروزی برابر با 954 دلار می باشد. این مقدار نسبت به درامد 822 دلاری در سه ماهه آخر سال 2015 ، 9/2 درصد رشد داشته است. در سه ماهه چهارم سال 2012 ، میزان درآمد هفتگی 771 دلاری بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال 2011 ، 4/1 درصد رشد داشته است.

چه فاکتورهایی بر درآمد میانگین تاثیر می گذارند؟


مردم مختلف بر حسب عوامل متفاوت در زندگی شان مانند سطح تحصیلی، نژاد، سن و جنسیت، درآمد های متفاوتی دارند.

بعنوان مثال، 10 درصد از کارمندان تمام وقت که پایین ترین درآمد را دارند و بالاترین مدرک تحصیلیشان دیپلم می باشد، در بهترین حالت در هفته 421 دلار درآمد دارند. و این میزان در سال به 21.829 دلار می رسد. 10 درصدی که پایین ترین درآمد را دارا هستند و مدرک تحصیلی شان لیسانس می باشد، در هفته 665 دلار و در سال 34.580 دلار درآمد دارند. این مساله در مورد افرادی با درآمدهای بالا نیز صدق می کند، یعنی 10 درصد از افراد که بالاترین درآمد را دارا می باشند. برای افرادی با مدرک دیپلم سقف درآمدی در هفته برابر است با 1.534 دلار و در سال این میزان به 79.768 دلار می رسد. برای افرادی با مدرک لیسانس متوسط درآمد در هفته برابر با 2.696 دلار در هفته ( و 140.192 دلار در سال) می باشد.

تحصیلات به هیچ وجه تنها عاملی نیست که بر درآمد متوسط تاثیر می گذارد. درست است که بعضی موارد را که تحصیلات در درآمد تاثیر داشته بتوان تا حدی پذیرفت اما بقیه موارد نمونه هایی از تعصب به یک نهاد و یا سازمان است.

تفاوت درآمد میانگین بر حسب نژاد


BLS در گزارش خود، با نگاهی که بر درآمد چهار نژاد متفاوت داشته، تفاوت های درآمدی که بر حسب نژاد وجود دارد را بررسی کرده است و آن ها را این طور تقسیم بندی کرده است: سفید، سیاه یا آفریقایی آمریکایی تبار، آسیایی و هیسپانیک یا لاتین تبار. تفاوت ها کاملا قابل توجه است.

درحالی که درآمد متوسط برای یک هفته و برای تمامی نژاد ها برابر با 900 دلار می باشد، برای کارمندان سفید پوست تمام وقت، این مقدار در هفته برابر با 931 دلار (حدود 48.412 دلار در سال) می باشد و برای کارمندان آسیایی تمام وقت این مقدار در هفته به 1.095 دلار (حدود 56.940 در سال) می رسد. با این وجود، درآمد متوسط هفتگی سیاه پوستان و یا آفریقایی آمریکایی تبارها برابر است با 712 دلار، که درسال برابر با 37.024 دلار می شود. و کارگران تمام وقت هیسپانیک یا لاتین تبار – که دومین جمعیت از کارگران تمام وقتی که جمعیتشان بالغ بر 46/20 میلیون می شود هستند – در هفته درآمدی بالغ بر 684 دلار را کسب می کنند که در یک سال برابر با 35.568 دلار می شود.

در سنین بالاتر کارگران تمام وقت سیاه پوست، هیسپانیک و اسپانیایی تبار سعی در رسیدن به سطحی از درآمد رو به رشدی را دارند که کارگران تمام وقت سفید پوست از آن برخوردار هستند. کارگران سیاه پوست و آفریقایی آمریکایی تبار که پایین ترین دستمزد را دارند، در یک هفته 395 دلار و یا کم تر درآمد کسب می کنند این در حالی است که کارگران هیسپانیک و لاتینی تبار در هفته درآمدی بیش تر از 399 دلار ندارند. البته، سفید پوستانی که کم ترین درآمد را دارا می باشند و 10 درصد از کل جمعیت کارگران سفید پوست را تشکیل می دهند در هفته درآمدی معادل 460 دلار را کسب می کنند. سفید پوستانی که از بالاترین درآمد ها برخوردار می باشند در هفته درآمدی برابر با 2.278 دلار دارند که این درآمد در طی یک سال در گروه درآمدهای شش رقمی قرار می گیرد و به 118.456 دلار می رسد، کارگران سیاه پوست و آفریقایی آمریکایی تبار با درآمد بالا، درآمدی معادل با 1.655 دلار در هفته (86.060 دلار در سال) را دارا می باشند و کارگران هیسپانیک و لاتین تبار پردرآمد هم نیز در هفته 1.570 دلار (81.640 دلار در سال) درآمد کسب می کنند.

حقوق متوسط بر اساس جنسیت


BLS گزارش می کند که در سه ماهه ابتدایی سال 2019 مردان حقوق متوسط معادل با 52.208 دلار در سال را کسب کرده اند، در حالی که زنان تنها 41.912 دلار یا 3/80 درصد مبلغی که مردان کسب کرده اند حقوق دریافت کرده اند.

نژاد و قومیت نقش مهمی در حقوق مردان و زنان ایفا می کند. بعنوان مثال زنان سفید پوست 80 درصد همتایان مرد خودشان در همان حرفه حقوق دریافت می کنند این در حالی است که زنان سیاه پوست 8/91 درصد همتایان مرد خود حقوق دریافت کرده اند.

با این وجود، مردان سیاه پوست حقوق میانگین 40.144 دلار را دریافت میکنند که 74.7 درصد حقوقی است که مردان سفید پوست دریافت می کنند (53.716 دلار). این تفاوت برای زنان مقداری کم تر است. درآمد متوسط زنان سیاه پوست 8/85 درصد (36.868 دلار) درآمد متوسط زنان سفید پوست (42.952 دلار) می باشد. BLS همچنین در گزارش خود اطلاعاتی درمورد کارگران آسیایی و لاتین تبارها بدست می دهد و بیان میکند که آن ها بترتیب 36.192 دلار و 60.164 دلار درآمد متوسط سالیانه کسب می کنند.

حقوق متوسط بر حسب سن


یکی از عوامل شکاف در درآمدها که تا اندازه ای قابل فهم تر بنظر می رسد، سن و سال می باشد. سه دسته سنی که BLS برای مورد بررسی قرار دادن درآمدهای هفتگی از آن ها استفاده می کند دسته 16 الی 24 سال، دسته 25 الی 54 سال و دسته 55 سال به بالا می باشند. جوان ترین دسته سنی که اغلب کم ترین سطح درآمدی و ورودی را دارا می باشد در هفته درآمد 581 دلار، و در سال حدود 60.160 دلار را دریافت می کند. درآمد میانگین که هر هفته توسط دسته سنی 25 الی 54 سال دریافت می شود بطور قابل توجهی با افزایش به مبلغ 924 دلار می رسد که این مبلغ در هر سال برابر با 48.048 دلار می شود. و بالاخره کسانی که در دسته سنی 55 سال به بالا قرار دارند در هفته 1.015 دلار و در سال 52.780 دلار درآمد کسب می کنند.

درآمد متوسط بر حسب تحصیلات


داده های BLS به روشنی این نکته را آشکار می سازند که داشتن تحصیلات بیشتر باعث درآمد بیشتر خواهد بود. کارگران 25 ساله که فاقد مدرک دیپلم می باشند در سه ماهه اول سال 2019، 30.056 دلار درآمد متوسط سالیانه داشته اند. این در حالی است که در همین مدت کارگرانی که مدرک دیپلم دارند اما مدرک دانشگاهی ندارند درآمدی برابر با 38.428 دلار داشته اند. و بالاخره دارندگان مدرک دانشگاهی که حداقل لیسانس دارند سالانه حقوقی برابر 70.200 دلار دارند.

فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدرک عالی (استاد دانشگاه یا مدرک فوق لیسانس یا بالاتر) درآمد متوسط 81.848 دلار کسب می کنند.

تفاوت درآمد میانگین بر اساس زمینه شغلی


زمینه ای که شما در آن کار می کنید و کاری که شما در آن زمینه دارید تاثیر زیادی بر درآمدی که شما از آن بدست می آورید دارد. درآمد متوسط هفتگی برای مدیران مشاغل و امور مالی برابر با 1.384 دلار و یا 71.963 دلار در سال می باشد. کارگران خدماتی بر خلاف کار سختی که انجام می دهند درآمد متوسط هفتگی 574 دلار را کسب می کنند که در سال به کم تر از 30.000 دلار می رسد.

کارمندان مشاغل تمام وقتی که با فروش مرتبط هستند درهفته 826 دلار و در سال 42.952 درآمد دارند. افرادی که در زمینه های مرتبط با نصب، نگهداری و تعمیرات مشغول به کار هستند درآمد هفتگی 957 دلار و 49.764 دلار در سال را دارا می باشند.

درآمد میانگین در برابر ارزش خالص دارایی متوسط


گرچه درآمد مهم است، اما تمام داستان وضعیت مالی یک شخص یا خانواده را توضیح نمی دهد. به همین دلیل است که درآمد میانگین یک شخص معمولا با ارزش دارایی متوسط او کاملا متفاوت می باشد.

ارزش خالص دارایی یک شخص برابر است با دارایی های او منهای بدهایی او و هرچقدر که بدهی های او بیشتر باشد ارزش خالص دارایی او کم تر است. به این دلیل است که در حالی که درآمد متوسط یک کارگر که سنی بین 25 الی 34 سال دارد در هفته برابر با 820 دلار و در سال به 42.640 دلار می رسد اما هنوز ارزش دارایی یک آمریکایی زیر 35 سال کم تر از 11000 دلار می باشد. یک شخص جوان که درآمدی کم تر از درآمد میانگین بدست می آورد ممکن است به اندازه کافی برای دارا شدن یک خانه سن نداشته باشد اما بطور بالقوه ای می تواند صد ها هزار دلار به بدهی وام دانشجویی اضافه کند و در ضمن بعید است که ارزش خالص دارایی بالایی داشته باشد.

نابرابری اقتصادی منطقه ای در میانگین درآمداگرچه بررسی نمودارهای مربوط به درآمد سرتاسر کشور می تواند اطلاعات مفیدی به ما بدهد، اما نگاهی دقیق تر به داده های اطلاعاتی می تواند ما را به سمت زوایای جالب تری سوق بدهد؛ از جمله شکاف عمیقی که میان بخش های جغرافیایی ثروتمند و فقیر جامعه وجود دارد.

شمال شرقی آمریکا ثروتمندترین منطقه در سرتاسر ایالات متحده محسوب شده و همچنین ثروتمندترین ایالت کشور بر اساس محاسبه ی میانگین درآمد یعنی ایالات دلاور را نیز در خود جای داده است. میانگین درآمد خانه وار در این ایالت 382/83 دلار است؛ یعنی 22 هزار دلار بیشتر از میانگین کل درآمد ملی.

آمریکایی های ساکن مناطق غربی با میانگین 69 هزار دلار درآمد سالانه وضعیتی مشابه با سکنه ی مناطق شمال شرقی دارند. ساکنان ایالت نفتخیز آلاسکا با میانگین درآمد 231/72 دلار از وضع نسبتا خوبی برخوردارند. اهالی غرب میانه با 63 هزار دلار میانگین درآمد سالانه کمی از آلاسکایی ها عقب تراند و از میان ایالات این بخش بیشترین دستمزد را مردم مینوستا دریافت می کنند؛ چیزی حدود 920/71 دلار.

پایین ترین نرخ میانگین درآمد خانوار با 174/51 دلار درآمد سالانه متعلق به بخش های جنوبی کشور است. این منطقه سه ایالت از 5 ایالت فقیر ایالات متحده را در خود جای داده: لوئیزیانا، می سی سی پی و آرکانزاس که در این بین کمترین میزان میانگین درآمد سالانه ی خانه وار متعلق به مردم می سی سی پی است؛ چیزی حدود 43 هزار دلار.

 

اداره ی آمارِ آمریکا نظرسنجیِ خود موسوم به جامعه ی آمریکا در 2016 (2016 American Community Survey) را منتشر کرد؛ یک نظرخواهیِ سالانه که وضعیتِ اقتصادی، اجتماعی و مسکن را در میانِ شهروندانِ آمریکا موردِ‌ ارزیابی قرار می دهد.

برپایه ی این نظرسنجی، متوسطِ درآمدِ ملی در آمریکا به 59039 دلار افزایش یافته است؛ که نسبت به سالِ قبل 3.2 درصد افزایش داشته است و بالاترین میزانِ درآمدِ قشرِ متوسطِ آمریکا تا به امروز بوده است، و رکوردِ قبلی یعنی 58655 دلار را که مربوط به 1999 بوده، زده است. (همه ی این ارقام با توجه به تورّم تعدیل شده اند).

علیرغمِ این افزایشهای ناچیزِ درآمدی، دایره ی شمولِ قشرِ طبقه ی متوسطِ آمریکا چندین دهه است که رو به کوچک شدن است، با این حال اکثرِ مردم خود را جزئی از آن می دانند، ولو اینکه از نظرِ فنی چنین نباشد.

بر اساسِ تعریفِ مرکزِ Pew، کسانی که درآمدِ آنها 67 تا 200 درصدِ متوسطِ درآمد (39560 دلار تا 118080 دلار در سالِ 2016) باشد، جزءِ طبقه ی متوسط هستند؛ بنابراین تنها حدودِ نیمی از آمریکایی ها می توانند خود را جزءِ این قشر بدانند. خانوارهای کم‌درآمدتر 29درصدِ مردم را و الباقی را پردرآمدها تشکیل می دهند.

اما این کلیتِ قضیه است.

معیارِ هر ایالتی برای درآمدِ طبقه ی متوسط متفاوت است. برای مثال، در می‌سی‌سی‌پی شخصی که 41754 دلار درآمد داشته باشد درست در طبقه ی متوسطِ آن ایالت جای می گیرد، اما در نیویورک، کسی که همان مقدار درآمد داشته باشد، از سطحِ درآمدِ متوسط باز می ماند.

در نقشه ی فوق کاوش کنید تا بفهمید برای اینکه در هر ایالت جزءِ قشرِ متوسط باشید باید چقدر پول در بیاورید (طبقِ آخرین داده‌های اداره ی آمار).

 

با چه میزان درآمد در آمریکا کم درآمد محسوب می شوید؟

میزان درآمد در آمریکا به گونه ایست است که در سان فرانسیسکو، یک خانواده ی چهار نفره با 100000 دلار درآمد «کم‌درآمد» محسوب می شود.

اجاره‌بها در برخی از شهرهای آمریکا آنچنان بالاست که خانواده هایی که بیش از متوسطِ درآمدِ ملی هم درآمد دارند باز به کمکهای دولتِ فدرال برای تأمینِ مسکن نیاز پیدا می کنند.

در سان فرانسیسکو، یک خانواده ی چهار نفره با درآمدی بالغ بر 105000 دلار در سال، به موجبِ بندِ هشتِ قانونِ مسکن، مشمولِ بنهای یارانه ای می شود. در نیویورک، لس آنجلس، بوستون و واشینگتن دی.سی، یک خانواده ی چهارنفره با 70000 دلار یا حتی بالاتر می تواند مشمولِ این بند گردد. با این حال ضمانتی وجود ندارد که خانواده ها از این حمایتها برخوردار گردند.

وزارتِ مسکن و توسعه ی شهری جمعه ی گذشته محدوده های درآمدیِ سالِ 2017 را اعلام کرد، که مشخص می کند چه کسانی واجدِ شرایطِ دریافتِ انواعِ کمکهای مسکن از سوی دولت هستند، اعم از یارانه های انتخابِ مسکنِ بندِ 8 و مسکنِ عمومی برای نیازمندان، سالخوردگان و معلولان و ... .

این محدوده ها بر اساسِ درصدِ متوسطِ درآمد(میزان درآمد در آمریکا)، تعدادِ اعضای خانواده و موقعیتِ مکانی تعیین می گردد و به سه گروه تقسیم می شود: پایین (80 درصدِ درآمدِ متوسط)، خیلی پایین (50 درصد)، و شدیداً پایین (30درصدِ متوسطِ درآمد یا خطِ فقرِ فدرال،‌ هر کدام که بزرگتر باشد).

در برخی شهرها، محدوده های درآمدی بسیار بالاست. اما درآمدِ پایین داشتن الزاماً شما را از مسکنِ عمومیِ دولتی یا طرحهای بن‌محورِ بندِ 8 برخوردار نمی کند.

ائتلافِ ملیِ مسکنِ کم‌درآمدها (NLIHC) با نظرسنجی از آژانسهای مسکنِ عمومی دریافته است که بیش از نیمی از آنها لیستِ انتظارِ طرحهای بن‌محورِ خود را به روی متقاضیانِ جدید بسته اند و 11 درصدشان نیز لیستِ انتظارِ مسکنِ عمومی را مسدود کرده اند.

خانواده ای که در لیستِ انتظار قرار گیرد، ممکن است سالها در صف بماند. مدتِ انتظار در لیستِ مسکنِ عمومی برای یک چهارمِ خانواده ها یک سال و نیم به بالا بوده است. و در لیستِ بنِ مسکن نیز یک چهارمِ خانواده ها سه سال یا بیشتر در صف مانده بودند.

مکانهایی که متوسطِ درآمدِ بالاتری دارند می توانند مرزهای گروههای درآمدی را تغییر دهند. در سان فرانسیسکو، شهری که صنایعِ فنیِ آن با تنگ کردنِ فضای مسکن سببِ اجاره‌مسکن های سرسام‌آور گشته اند، محدوده ی درآمدِ پایین برای یک خانواده ی چهارنفره 105350 دلار است.

 


یک آمریکایی برای داشتن یک زندگی خوب چقدر درآمد نیاز دارد؟تقسیم مردم به 1 درصدی و 99 درصدی بحث های عمومی درباره شکاف درآمدی را به راه انداخت، مخصوصا بعد از این که معترضان جنبش " وال استریت را اشغال کن" پاییز سال گذشته در منطقه منهتن جنوبی چادر زدند. اما برای این که از لحاظ اقتصادی احساس امنیت کنیم به چقدر پول نیاز داریم*؟

بنا به یک نظر سنجی جدید از آمریکایی ها که بوسیله موسسه WSL/Strategic Retail صورت پذیرفته، پاسخ عبارت است از حداقل 150000 دلار در ماه.

این سطح از درآمد سه برابر میانگین درآمد 49،445 دلاری در سال 2010 محسوب می شود و با استفاده از آن می توان هزینه های یک خانوار را در ده درصد بالایی جدول هزینه ها قرار داد.*

این نظر سنجی از مخاطبان خود خواسته بود یکی از چهار گزینه ای که وضعیت اقتصادی آن ها را بهتر توصیف می کند انتخاب کنند: من حتی از پس حداقل ها هم بر نمیایم، من بسختی می توانم حداقل ها را تامین کنم، من علاوه بر حداقل ها می توانم مخارج اضافه را نیز تامین کنم، و بالاخره من می توانم علاوه بر حداقل ها و مخارج اضافه پس انداز هم داشته باشم. در نظر سنجی مشخص شد که بخش عمده ای از مخاطبان گفته بودند تنها با 150000 دلار درآمد می توانند آن چه که می خواهند را بخرند، از پس هزینه های اضافه بربیایند و همچنین می توانند کمی هم پس انداز داشته باشند.

حتی با این که اقتصاد در حال پیشرفت است و اعتماد آمریکایی ها به آن در حال افزایش است، بیش از نیمی از آن ها یعنی 52 درصد احساس می کنند که فقط می توانند از عهده حداقل ها بر بیایند، و بسیاری از آن ها با درآمدهای چند صد هزار دلاری هنوز احساس می کنند که در تامین زندگی خود با مشکل مواجه هستند. در این نظر سنجی مشخص شد که 18 درصد خانوارهای آمریکایی که درآمدی بین 100.000 دلار و 150.000 دلار دارند می گویند که تنها می توانند از عهده حداقل ها بربیایند و 10 درصد بقیه می گویند که آن ها گاهی اوقات حتی در تامین مواد اولیه هم با مشکل مواجه هستند.

Candace Corlett رئیس موسسه WSL/Strategic Retail می گوید "ما مواردی داریم که درآمدشان بالاتر از درآمد میانگین ( یعنی 75 الی 150 هزار دلار) می باشد. آن ها می گویند که این درآمد مقدار خیلی زیادی نیست.*یک چهارم آن ها بیان می دارند که نمی توانند حداقل های زندگی را با این درآمد فراهم کنند " بنابراین در حالی که درآمدهای چند صد هزار دلاری درآمد های متداول و معمولی محسوب می شوند اما اصلا به چشم نمی آیند.

البته، همان طور که نشریه Fiscal Times قبلا نوشته بود، در بسیاری از قسمت های کشور، درآمد سالیانه 250،000 دلار با احتساب هزینه ها و مالیات می تواند خانواده را در بحران اقتصادی فرو ببرد.

قدرت خرید خانواده ای که از درآمد میانگین برخوردار است همراه با افزایش یافتن هزینه های زندگی کاهش یافته است. نظر سنجی موسسه WSL Strategic Retail بیان می کند که 150،000 دلار کمترین مقداری است که یک خانوار متوسط می تواند کم ترین های زندگی اش را تامین کند و بتواند از عهده مخارج اضافه و مقدار بسیار کمی پس انداز برآید.

لازم بذکر است که، 150،000 دلار بر اساس هزینه های متوسط اجاره خانه، غذا، پوشاک و غیره در مکانی مانند پاوریا و ایلینویز محاسبه شده است. اگر برای یک زندگی متوسط در پاوریا به این قدر درآمد نیاز باشد برای زندگی در منطقه کلان شهری نیویورک، فونیکس و یا شیکاگو به چه مقدار پول نیاز است؟

  • منطقه شهری نیویورک گران ترین ناحیه برای زندگی است. درآمد مورد نیاز برای زندگی: 337 هزار دلار
  • میزان درصد افزایش یافته نسبت به استاندارد زندگی: 124.87 درصد
  • واشینگتن دی.سی : درآمد مورد نیاز: 218 هزار دلار
  • میزان درصد افزایش یافته جهت حفظ هزینه های زندگی استاندارد: 45.42 درصد
  • در شیکاگو میزان درصد افزایش یافته جهت حفظ استاندارد های زندگی برابر با 6.18 درصد است. درآمد مورد نیاز برای زندگی: 159 هزار دلار
  • فونیکس منطقه شهری بعدی است که میزان درصد افزایش یافته در آن برابر است با 4.58 درصد. درآمد مورد نیاز برای زندگی: 157 هزار دلار
 


میانگین درآمد آمریکایی ها نسبت به سایر کشورها چقدر است؟هنگامی که به این موضوع فکر می کنید که مردم در نقاط مختلف جهان چقدر درآمد دارند، تنها به بخشی از واقعیت فکر می کنید . در تمام کشورها، کارگران قسمتی از حقوق شان را به عنوان مالیات به دولت می دهند. سوال این جاست که بعد از کسر مالیات، کدام قشر از شهروندان هنوز دارایی و درآمد خوبی دارند؟ این تصاویر که بر اساس داده های شرکت CapRelo تهیه شده اند، به تحلیل این موضوع می پردازند که کدام قشر از مردم در بعضی از کشورها که از دستمزد متوسطی برخوردار هستند توان پرداخت سالانه مالیات را دارند.

کشورهایی که بالاترین نرخ مالیات را دارا هستند همگی در اروپا واقع شده اند. در بلژیک، کارگران 45 درصد متوسط حقوق دریافتی شان را به عنوان مالیات به دولت پرداخت می کنند در حالی که در سوئد، تنها 25 درصد حقوق کارمندان و کارگران صرف مالیات می شود و در دانمارک، این رقم برابر 56 درصد است.

البته تمام کشورهای اروپایی از این قاعده پیروی نمی کنند. در سوئیس، کارمندان تنها 2 درصد از حقوق شان را مالیات می دهند که یکی از پایین ترین نرخ مالیات در دنیا محسوب می شود. تنها شهروندانی که نرخ مالیات در آن ها از این مقدار هم کمتر است شهروندان کشورهای هند و عربستان سعودی هستند که هیچ گونه مالیاتی پرداخت نمی کنند.

مالیات کم تر الزاما به معنای داشتن حقوق بیشتر نیست. گرچه مردم دانمارک بیشترین مالیات را می پردازند، درآمد خالص آن ها (28،227 دلار) همچنان از درآمد مردم عربستان سعودی (21،720 دلار) و هند (1،670 دلار) بالاتر است. کارگران در سوئیس از بالاترین حقوق خالص که برابر با 84،006 دلار می باشد برخوردار هستند. ایالات متحده با 52،344 دلار در مقام دوم قرار دارد.

البته این ارقام هزینه های زندگی را به حساب نمی آورند. در سایر کشورها، مردم علیرغم این که مالیات کمتری پرداخت می کنند مجبور هستند در ازای تسهیلاتی که از دولت دریافت می کنند پول پرداخت کنند. بعنوان مثال در کشور سوئیس، شهروندان برای استفاده از بزرگراه ها عوارضی پرداخت می کنند و یا مثلا در ایالات متحده، بزرگراه ها با کمک منابع دولتی نگهداری می شوند.

در عین حال، ایالات متحده یکی از معدود کشورهای توسعه یافته است که خدمات درمانی عمومی ارائه نمی دهد. و در حالی که سوئدی ها مالیات زیادی می پردازند، به لطف یارانه های دولت بخشنده شان آن ها یکی از کمترین هزینه های نگهداری از کودکان در جهان را می پردازند.

 

میانگین درآمد مشاغل عمومی

 

 
عنوان شغلمیزان حقوق
راننده اتوبوس32.200 دلار در سال
معلم دبیرستان51.500 دلار ر سال
پلیس53.840 دلار در سال
مامورین امنیتی28.000 دلار در سال
راننده تاکسی31.600 دلار در سال
روزنامه نگار45.800 دلار در سال
پرستار70.000 دلار در سال
آتش نشان53.500 دلار در سال
مکانیک41.500 دلار در سال
پرستار کودک31.200 دلار در سال
طراح گرافیک48.500 دلار در سال
طراح وب57.200 دلار در سال
معلم مدرسه47.200 دلار در سال
فروشنده10 دلار در ساعت
تورلیدر1.900 دلار در ماه
 
 

میانگین درآمد مشاغل مختلف در شرکت های معروف آمریکا

 
 

آمازون

 

 
عنوان شغلمیزان حقوق
مهندس توسعه نرم افزار سطح1107.354 دلار در سال
مهندس توسعه نرم افزار سطح2135.544 دلار در سال
پرسنل انبار کالا14 دلار ساعت
پرسنل اجرایی14 دلار ساعت
مدیر ارشد محصول140.720 دلار در سال
مدیر عملیات107.611 دلار در سال
تحلیلگر ارشد مالی114.000 دلار در سال
مدیر برنامه92.000 دلار در سال
دریافت کننده سفارش13 دلار در ساعت
متخصص برند65.000 دلار در سال
مدیر مالی124.813 دلار در سال
مدیر ارشد فروش137.500 دلار در سال
مدیر فروش92.650 دلار در سال
تکنیسین پشتیبانی IT13 دلار در ساعت
کارمند خدمات مشتریان12 دلار در ساعت
 
 

وال مارت

 

 
دستیار مدیر فروشگاه50.500 دلار در سال
دستیار مدیر50.350 دلار در سال
صندوق دار11 دلار در ساعت
دستیار فروش10 دلار در ساعت
مدیر بخش15 دلار در ساعت
مدیر داروسازی152.320 دلار در سال
پرسنل چیدمان قفسه ها شیفت شب11 دلار در ساعت
دارو ساز140.164 دلار در سال
تکنیسین دارو سازی15 دلار در ساعت
مدیر خدمات مشتریان14 دلار در ساعت
مدیر پشتیبانی16 دلار در ساعت
مسئول بررسی کالا19 دلار در ساعت
 
 

مک دونالد

 

 
عنوان شغلمیزان حقوق
نیروی خدماتی9 دلار در ساعت
مربی خدماتی (سرتیم نیروهای خدماتی)11 دلار در ساعت
مدیر11 دلار در ساعت
مدیر شیفت11 دلار در ساعت
مدیر بخش12 دلار در ساعت
صندوق دار9 دلار در ساعت
مدیر رستوران49.490 دلار در سال
مهندس شبکه9 دلار در ساعت
سرپرست شیفت11 دلار در ساعت
نیروی خدمات مشتریان9 دلار در ساعت
مدیر پروژه102.000 دلار در سال
مدیر مالی105.350 دلار در سال
حسابدار58.555 دلار در سال
مدیر ارشد209.000 دلار در سال
دستیار اداری19 دلار در ساعت
آنالیزور کسب و کار66.000 دلار در سال
آنالیزور  ارشد کسب و کار98.000 دلار در سال
گارسون10 دلار در ساعت
مشاور منابع انسانی68.288 دلار در سال
سرپرست مالی85.000 دلار در سال
مدیر املاک و مستغلات107.500 دلار در سال
کارشناس IT24 دلار در ساعت
 
 

کافی شاپ ذنجیره ای استار باکس

 

 
عنوان شغلمیزان حقوق
قهوه چی  (باریستا)11 دلار در ساعت
مدیر شیفت13 دلار در ساعت
مدیر فروشگاه 56.560 دلار در سال
مدیر کارکنان61.500 دلار در سال
دستیار مدیر فروش43.000 دلار در سال
مدیر ناحیه90.500 دلار در سال
متخصص IT11 دلار در ساعت
صندوق دار10 دلار در ساعت
سرپرست داخلی12 دلار در ساعت
مدیر محصولات104.000 دلار در سال
توسعه دهنده اپلیکیشن103.000 دلار در سال
آنالیزوز ارشد مالی130.000 دلار در سال
مدیر تحلیل کسب و کار112.400 دلار در سال
مدیر پروژه84.000  دلار در سال
مدیر برنامه131.500  دلار در سال
مدیر برند131.300 دلار در سال
مدیر توسعه کسب و کار101.000 دلار در سال
 
 

فروشگاه ذنجیره ای تارگت

 

 
عنوان شغلمیزان حقوق
صندوق دار12 دلار در ساعت
لیدر تیم اجرایی (کار در سالن فروشگاه)6.000 دلار در سال
کارگر انبار20 دلار در ساعت
عضو تیم اجرایی (کار در سالن فروشگاه)9 دلار در ساعت
تحلیلگر کسب و کار59.400 دلار در سال
صندوف دار فصلی10 دلار در ساعت
کارمند حفاظت از دارایی ها38.000 دلار در سال
تکنیسین دارو سازی36.000 دلار در سال
دارو ساز140.000 دلار در سال
کارمند پشتیبانی11 دلار در ساعت
 
 

فیس بوک

 

 
عنوان شغلمیزان حقوق
مهندس نرم افزار147.500 دلار در سال
طراح محصول145.640 دلار در سال
متخصص علوم داده145.000 دلار در سال
متخصص پژوهش146.300 دلار در سال
مسئول جدب بخش قنی128.000 دلار در سال
مهندس عملیات110.215 دلار در سال
امور مشتریان118/500 دلار در سال
مهندس شبکه150.500 دلار در سال
مدیر پروژه107.000 دلار در سال
تحلیل گر داده115.500 دلار در سال
دستیار امور اداری81.000 دلار در سال
مهندسی امنیت157.000 دلار در سال
مهندس رابط کاربری116/500 دلار در سال
مدیر مهندسی نرم افزار207.300 دلار در سال
 توسعه نرم افزار118.611 دلار در سال
دستیار اجرایی107.798 دلار در سال
کاراموز8 دلار در ساعت
مهندس دیتابیس144.233 دلار در سال
مهندس سخت افزار147.700 دلار در سال
مدیر بازاریابی157.500 دلار در سال
مهندسی قابلیت اعتماد سایت97.795 دلار در سال
تحلیل گر مالی122.300 دلار در سال
تحلیل گر ریسک29 دلار در ساعت
 
 

سیسکو

 

 
عنوان شغلمیزان حقوق
مهندس نرم افزار147.500 دلار در سال
طراح محصول145.640 دلار در سال
متخصص علوم داده145.000 دلار در سال
متخصص پژوهش146.300 دلار در سال
مسئول جدب بخش قنی128.000 دلار در سال
مهندس عملیات110.215 دلار در سال
امور مشتریان118/500 دلار در سال
مهندس شبکه150.500 دلار در سال
مدیر پروژه107.000 دلار در سال
تحلیل گر داده115.500 دلار در سال
دستیار امور اداری81.000 دلار در سال
مهندسی امنیت157.000 دلار در سال
مهندس رابط کاربری116/500 دلار در سال
مدیر مهندسی نرم افزار207.300 دلار در سال
 توسعه نرم افزار118.611 دلار در سال
دستیار اجرایی107.798 دلار در سال
کاراموز8 دلار در ساعت
مهندس دیتابیس144.233 دلار در سال
مهندس سخت افزار147.700 دلار در سال
مدیر بازاریابی157.500 دلار در سال
مهندسی قابلیت اعتماد سایت97.795 دلار در سال
تحلیل گر مالی122.300 دلار در سال
تحلیل گر ریسک29 دلار در ساعت
 
 

ولس فارگو

 

 
عنوان شغلمیزان حقوق
مهندس نرم افزار147.500 دلار در سال
طراح محصول145.640 دلار در سال
متخصص علوم داده145.000 دلار در سال
متخصص پژوهش146.300 دلار در سال
مسئول جدب بخش قنی128.000 دلار در سال
مهندس عملیات110.215 دلار در سال
امور مشتریان118/500 دلار در سال
مهندس شبکه150.500 دلار در سال
مدیر پروژه107.000 دلار در سال
تحلیل گر داده115.500 دلار در سال
دستیار امور اداری81.000 دلار در سال
مهندسی امنیت157.000 دلار در سال
مهندس رابط کاربری116/500 دلار در سال
مدیر مهندسی نرم افزار207.300 دلار در سال
 توسعه نرم افزار118.611 دلار در سال
دستیار اجرایی107.798 دلار در سال
کاراموز8 دلار در ساعت
مهندس دیتابیس144.233 دلار در سال
مهندس سخت افزار147.700 دلار در سال
مدیر بازاریابی157.500 دلار در سال
مهندسی قابلیت اعتماد سایت97.795 دلار در سال
تحلیل گر مالی122.300 دلار در سال
تحلیل گر ریسک29 دلار در ساعت
 

مطالب بیشتر در همین زمینه: