چرا تحصیل در دانشگاه های آمریکا گران است؟
۲۵ فروردین ۱۳۹۸
زندگی بی خانمان ها در پارکینگ فروشگاه های والمارت ؛ هتل Walmart
۲۶ فروردین ۱۳۹۸
 

قسمت دوازدهم مجموعه تاریخ آمریکا

انقلاب بازار

سری ویدئوهای آموزشی تاریخ آمریکا
 


 

در این قسمت جان گرین به شما انقلاب بازار را درس خواهد داد.
در نیمه ی اول قرن نوزدهم، راه روش زندگی و کار مردم با تغییرات اساسی مواجه شد. بحث کلاسیک امریکایی (البته اگر اساسا امریکای سی ساله در آن زمان هیچ چیز کلاسیکی داشته که بتوان از آن یاد کرد) میان جفرسون که امریکای ایده آلش متشکل از کشاورزان مستقلی بود که خودشان برای خودشان و روی زمین های خودشان کار می کردند با نظر همیلتون مبنی بر داشتن اقتصادی بر محور تولید و تجارت در این انقلاب مطرح بود. من شما را راهنمایی می کنم که بدانید چه کسی پیروز شد.
البته برای حدس زدن خیلی دیر است. همیلتون پیروز شد و به همین دلیل است که اگر شما امریکایی هستید، احتمالا در شهر زندگی می کنید و کشاورز هم نیستید.
لطفا اگر در روستا زندگی می کنید یا کشاورز هستید طبق معمول قسمت کامنت ها را منفجر کنید! تجربه ی خاص شما این واقعیت را نقض نمی کند که بیشتر مردم در شهرها زندگی می کنند. در اوایل قرن نوزدهم، تکنولوژی های جدید حمل و نقل و ارتباطات به تجدید سیستم اقتصادی کمک کرد.
خطوط راه آهن و تلگراف روش مردم در جابجایی کالاها و انتقال پیام را تغییر داد.
به طور خلاصه باید گفت انقلاب بازار به این معنی بود که مردم به جای آنکه در خانه کار کنند، به محل کار می رفتند که معمولا کارخانه هایی بودند که ایشان باتوجه به ساعت کاری شان در آن حقوق می گرفتند، نه با توجه به حجم کالای تولید شده. این تغییر ایجاد شده در کار روزمره ی مردم، سبک زندگی ما را تا به امروز تعیین کرده است.
این قسمت را ببینید تا توضیحات جان را در مورد اینکه چگونه انقلاب بازار باعث تغییر افکار درباره ی نقش زنان، برده داری و حقوق کار و کارگران شد را بشنوید.


 

 
 
آخرین ویدئوها: