preloder
آیا لغو «حق شهروندی متولدان در خاک آمریکا» قانونی است؟
۱۳ آبان ۱۳۹۷
مک داول فقیرترین شهری که به ترامپ رای دادند
۱۵ آبان ۱۳۹۷
مسئله ایران در آمریکا

واکنش کاربران آمریکایی به توییت ترامپ در مورد تحریم ایران

تاریخ انتشار: 14 آبان 1397
دونالد ترامپ برای اعلام تحریم‌های اقتصادی علیه ایران از شعار "زمستان در راه است" که متعلق به سریال "بازی تاج و تخت" است استفاده تبلیغاتی کرد و تصویری از خود با متن "تحریم‌ها در راه است" را به اشتراک گذاشت که این موضوع با واکنش تند شبکه HBO و دو بازیگر سریال "بازی تاج و تخت" یعنی سوفی ترنر و میسی ویلیامز و تعداد زیادی از شهروندان آمریکایی در توییتر همراه شد .

نویسنده سریال "بازی تاج و تخت" نیز به این موضوع واکنش نشان داده است. جرج آر.آر مارتین در واکنش به توییت ترامپ، نوشت: "ترس عمیق‌تر از شمشیر برنده است. رای بدهید. سه‌شنبه ششم نوامبر". اشاره جرج مارتین به انتخابات میان دوره‌ای مجلس سنا و نمایندگان ایالات متحده است.

همچنین جی.کی رولینگ، خالق کتاب‌های "هری پاتر" که جزو منتقدین همیشگی ترامپ است نیز در توییتی نوشت: "کسانی که در تصاویر زندگی می‌کنند، در تصاویر هم می‌میرند."
در ادامه بخشی از این واکنش ها را مشاهده می کنید :

کاربری اشاره به پرونده ی تحقیقات مولر در خصوص مفاسد ترامپ و ارتباط با روسیه تصویر زیر را منتشر کرده است :
فاشیست ها می آیند؛ تصویر دیگری بود که کاربران آمریکایی در جواب توییت ترامپ منتشر کردند.
کاربرانی با انتشار تصویر زیر به اتهامات ترامپ در عرصه های مختلف اشاره کردند و نوشتند : اتهامات (وارده به ترامپ) می آیند.
واکنش برخی دیگر از کاربران: توییت های تند و بی ارزش می آیند

مطالب مرتبطسایر مطالب

به‌تازگی، یک نظرسنجی نشان داده است که وقتی مردم امریکا دربارۀ دونالد ترامپ فکر می‌کنند، اولین صفتی که به ذهنشان...
مطالعه
مطالعه
  بازارِ کارِ ایالاتِ‌ متحده ی آمریکا داغِ داغ است. بیکاری به 3.8 درصد رسیده است که از دهه ی...
مطالعه
فاصله ی امید به زندگی در آمریکا و دیگر کشورهای پردرآمد هر لحظه بیشتر و بیشتر می شود. طبقِ جدیدترین ...
مطالعه
مردمِ آمریکا به اندازه ی گذشته شاد نیستند. مردمِ ایالاتِ متحده از همان بدوِ تأسیسِ این کشور، شادی را حقِ...
مطالعه
اخبار و رویدادهای جاری

اظهارات نسنجیده ترامپ باز هم کار دستش داد!

منبع خبر: خبرگزاری اسپوتنیک
تاریخ انتشار: 6 آبان 1397
واکنش تمسخرآمیز رئیس‌جمهور آمریکا به حادثه تیراندازی روز گذشته در پیتسبورگ پنسیلوانیا با انتقاد شدید کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه شد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در جریان سخنرانی روز گذشته خود در کنفرانس آینده کشاورزان آمریکا در ایندیاناپولیس به شوخی درباره لغو برنامه سخنرانی انتخاباتی خود پرداخت و لغو آن را به جای حادثه تیراندازی در پنسیلوانیا به بد شدن موهای خود نسبت داد.

این در حالی بود که روز گذشته ساعت‌ها پیش از برگزاری سخنرانی دونالد ترامپ در ایندیاناپولیس، مرد مسلحی اقدام به تیراندازی در یک کنیسه در پیتسبورگ ایالت پنسیلوانیا کرد که دست کم 11 کشته و شماری زخمی برجای گذاشت.

رئیس جمهور آمریکا در این باره اعلام کرد: به هر حال کسی گفت موهای شما امروز متفاوت به نظر می‌رسد. من در جواب گفتم: من در جریان کنفرانس خبری صبح امروز در کنار بال هواپیما ایستاده بودم. چه کنفرانس خبری افتضاحی. باد می‌وزید و باران می‌بارید و من نیز خیس شدم و این چیزی است که من امروز با آن روبرو بودم. ترامپ در حالی که به مدل موی خود اشاره می‌کرد، ادامه داد: من گفتم که شاید این برنامه را به علت بد شدن موهایم امروز لغو کنم. اما کسی گفت که موهایت نسبت به همیشه بهتر به نظر می‌رسد.

اظهارات ترامپ در واکنش به حادثه تیراندازی مرگبار در ایالت پنسیلوانیا با برانگیختن خشم کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه شد. کاربران فضای مجازی اظهارات رئیس جمهور آمریکا را درباره اینکه لغو برنامه سخنرانی خود را به جای حادثه تیراندازی به خراب شدن مدل موی خود نسبت می‌دهد، به شدت مورد انتقاد قرار دادند.

برخی کاربران توئیتر در واکنش به اظهارات تمسخرآمیز ترامپ نوشتند امروز رئیس جمهور آمریکا نشان داد که او به مدل موهای خود بیشتر اهمیت می‌دهد تا به کشتار مرگبار در پنسیلوانیا. برخی کاربران نیز در واکنش نوشتند او آدم کاملا غیر قابل درکی است. تیراندازی مرگبار در یک کنیسه اتفاق افتاده و او با شوخی کردن درباره مدل موهایش آن را دلیلی برای لغو برنامه خود اعلام می‌کند. دیگر کاربران، ترامپ را بخاطر خودبینی‌اش مورد انتقاد قرار دادند. در برخی پیام‌ها آمده است: بسیار غم انگیز است مردی که فکر می‌کند رئیس جمهور ما است تا این حد خودبین است که یک برنامه کاری را به علت خراب شدن موهایش لغو می‌کند.

ترامپ پیش از حضور در کنفرانس آینده کشاورزان آمریکا اعلام کرده بود لغو سخنرانی انتخاباتی در ایلینویز را مدنظر دارد با این حال بعدا نظر خود را تغییر داد.

رئیس جمهور آمریکا درباره لغو نکردن برنامه سخنرانی انتخاباتی خود گفت: ابتدا به فکر لغو این سخنرانی بودم اما بعد به خودم گفتم ما نمی‌توانیم به یک فرد شرور اجازه دهیم زندگی و برنامه ما را تغییر دهد. در غیر اینصورت به آنها بیش از حد اعتبار داده و آنها را با اهمیت جلوه می‌دهیم.

حادثه تیراندازی پیتسبورگ نزدیک به 11 تن قربانی داشت و بنابر اعلام دادستان کل آمریکا برای عامل این حادثه مرگبار ممکن است مجازات اعدام در نظر گرفته شود.
گزارشی از: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط