preloder
هرآنچه لازم است در مورد مالیات های فدرال آمریکا بدانید
۷ آبان ۱۳۹۷
ردیابی تانکر‌های نفتی نشان می‌دهد صادرات نفت ایران بسیار بیشتر از آن چیزی است که تصور می‌شد
۷ آبان ۱۳۹۷

تحریم‌های ترامپ هر اندازه شدید باشد، تاثیر اقدام هماهنگ قدرت‌های جهانی را ندارد

منبع خبر: نیویورک تایمز
تاریخ انتشار: 22 مهر 1397
تارنمای خبری نشریه نیویورک تایمز در یادداشتی با اشاره به مواضع خصمانه کاخ سفید و تلاش برای ایجاد ناآرامی در ایران، نوشت که رئیس جمهوری این کشور از سیاست تحریم‌ها بهره‌ای نخواهد برد.

به گزارش ایرنا، در این یادداشت به قلم عضو هیات سردبیری تایمز آمده است: ترامپ امیدوار است که با تداوم تحریم‌ها، ایران خواسته‌های نامعقول آمریکا از جمله برچیدن تمام فعالیت‌های هسته‌ای خود و توقف نفوذ نظامی در سوریه و یمن را اجابت کند.

یادداشت می‌افزاید: مشخص نیست که دولت واقعا پیامدهای احتمالی اقدامات خود را در نظر گرفته باشد. سیاست‌های کاخ سفید می‌تواند اثر معکوسی داشته باشد.

نویسنده ادامه می‌دهد: ترامپ اساسا حتی نتوانسته است انگلیس، فرانسه، آلمان، روسیه و چین را که قدرت‌های جهانی حاضر در مذاکرات هسته‌ای بودند، در سیاست‌های ضدایرانی خود همراه کند. اروپایی‌ها گفته‌اند که برجام را در محدوده منافع ملی خود می‌بینند.

یادداشت ادامه می‌دهد: تحلیلگران معتقدند که اقدامات دولت تنها به سود رقبایی است که تشنه حذف دلار و ضربه به اقتصاد آمریکا هستند.

نویسنده می‌افزاید: اما تحریم‌ها هر اندازه شدید باشد، تاثیری مشابه اقدام هماهنگ قدرت‌های جهانی نخواهد داشت. همین حالا هم چین و هند گفته‌اند که خواستار تداوم دست‌کم بخشی از خریدهای خود از ایران هستند.

به گزارش ایرنا، دولت آمریکا طی ماه‌های گذشته در قانع کردن دیگر کشورها برای قطع صادرات نفت ایران ناکام مانده و در اجرای سیاست‌های خود با درهای بسته مواجه شده است.

در صدر کشورهای مخالف، چین و هند به عنوان دو خریدار بزرگ نفت ایران قرار دارند که گفته‌اند از تحریم‌ها علیه تهران پیروی نخواهند کرد.

آنگونه که روزنامه تایمز چاپ لندن روز جمعه گزارش داده بود، این مخالفت‌ها موجب شده است که مقام‌های آمریکایی در مواضع گذشته خود تجدید نظر کرده و معافیت‌هایی را برای صادرات نفت ایران در نظر بگیرند.

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

این گالری با استفاده از تصاویر زیبا و اطلاعات مختصر و مفید به 72 جاذبه گردشگری آمریکا که در آمریکا...
مطالعه
دراین قسمت جان گرین در مورد قانون اساسی آمریکا به شما درس خواهد داد. در طول جنگ انقلابی و پس...
مطالعه
به‌تازگی، یک نظرسنجی نشان داده است که وقتی مردم امریکا دربارۀ دونالد ترامپ فکر می‌کنند، اولین صفتی که به ذهنشان...
مطالعه
در این ویدئو نحوه حمل و نقل در نیویورک و علت اینکه چرا بیشتر نیویورکی ها خودروی شخصی ندارند را...
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
.