preloder
کاریکاتوری از Gary Varvel که به موضوع وضعیت نابسامان اقتصادی و افزایش بدهی های دولت آمریکا پرداخته است.
۳۰ مرداد ۱۳۹۷
ترامپ فاتحه مذاکره با چین را خواند
۳۰ مرداد ۱۳۹۷

نصب توری فلزی زیر پل گلدن گیت برای جلوگیری از خودکشی

منبع خبر: خبرگزاری دویچه وله
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1397
پل گلدن گیت در سانفرانسیسکو تنها برای گردشگران پرجاذبه نیست، افرادی که قصد خودکشی دارند نیز از این پل برای تحقق هدفشان استفاده می‌کنند. اما رشد فزاینده خودکشی سبب شده تا با نصب توری فلزی مانعی جدی در این راه ایجاد شود.

پل گلدن گیت نماد شهر سانفرانسیسکو است و یکی از جذبه‌های گردشگری در آمریکا محسوب می‌شود. هر کس که از روی پل عبور می‌کند به تابلویی برخورد می‌کند که روی آن نوشته شده: «مشاوره برای شرایط بحرانی» در سطر بعدی شماره تلفنی درج شده و سرانجام این عبارت که «امید وجود دارد».

این تابلو آدمی را به یاد رکوردی می‌اندازد که هیچ‌کس در این شهر به آن افتخار نمی‌کند. از زمان افتتاح این پل در سال ۱۹۳۷ تا کنون بیش از ۱۷۰۰ نفر با پرتاب خود از این پل دست به خود‌کشی زده‌اند.

سال‌هاست که مسئولان برای جلوگیری از خودکشی شماره تلفنی را بر روی پل نصب کرده تا افراد در شرایط بحران روحی بتوانند به مرکزی زنگ بزنند و کمکی دریافت کنند. اما از آنجایی‌که این اقدام نتیجه مطلوب را در پی‌نداشت، حتی مامورانی را برای گشت‌زنی بر روی پل به کار گماشتند تا از خودکشی افراد جلوگیری کنند. آمار نشان می‌دهد که این تدبیر نیز ‌به‌طور کافی نتیجه‌بخش نبوده است.

پائولو شوارتس یکی از مسئولان نگهداری گلدن گیت در این باره می‌گوید: «در حال حاضر افراد بیشتری نسبت به سال‌های گذشته به قصد خودکشی از پل پایین می‌پرند.»

به گفته شوارتش در سال ۲۰۱۸ ماموران توانستند از خود‌کشی ۲۸۰ نفر جلوگیری کنند، اما ۳۰ نفر با پرتاپ خود به پایین جان باختند.

افزایش نرخ خودکشی

حال مسئولان نگهداری از گلدن گیت با ابتکار تازه‌ای می‌خواهند از خودکشی افراد جلوگیری کنند. به گفته شوارتس با نصب یک تور فلزی این امکان از افراد گرفته می‌شود که در شرایط بحرانی تصمیمی ناگهانی بگیرند و از پل به پایین بپرند.

او می‌افزاید: «این اقدام ابتکار تازه‌ای نیست از سال ۱۹۵۰ تا کنون مسئولان در پی نصب تور فلزی برای ناکام نهادن خودکشی افراد بوده‌اند. در آن‌زمان صحبت درباره خودکشی تابو بود، اما حال می‌دانیم که خودکشی معضلی اجتماعی است و شهروندان نیز با تغییر نگرش خود به این معضل خواهان جلوگیری از تکرار آن هستند.»

به گفته مرکز بهداشت و درمان آمریکا شمار کسانی که قصد خودکشی دارند در آمریکا سالانه رو به افزایش است. آمار نشان می‌دهد که نرخ خودکشی در سال ۲۰۱۶ حدود ۲۵ درصد نسبت به سال ۱۹۹۹ رشد داشته است.

نصب تور فلزی
بنا به گفته مسئولان یک تور فلزی در فاصله‌ای شش متری زیر گلدن گیت مانع از خواهد شد که افراد خود را به پایین بیاندازند. این تور ضدزنگ است زیرا درجه رطوبت در این محل بسیار بالاست و رنگ تور در هماهنگی با رنگ گلدن گیت انتخاب شده است.

مقدمات کار برای نصب تور آغاز شده است. به گفته شوارتس مردم باید ببیند که اقدامات موثری برای جلوگیری از خودکشی در دستور کار است.

نصب تور فلزی تا ژانویه ۲۰۲۱ ادامه خواهد یافت. به گفته مسئولان هزینه نسب این تور حدود ۲۰۰ میلیون دلار است. مسئولان شهر امیدوارند که این ابتکار از خودکشی افراد به‌طور جدی جلوگیری کند و "داستان غم‌انگیز" گلدن گیت برای همیشه پایان پذیرد.

پل گلدن گیت که شهر سانفرانسیسکو را به شمال ایالت کالیفرنیا وصل می‌کند در دهه ۳۰ قرن بیستم تنها با هزینه‌ای معادل ۳۵ میلیون دلار ساخته شد. طول گلدن گیت حدود ۱۳۰۰ متر و ارتفاع آن از سطح آب حدود ۶۷ متر است.

مطالب مرتبطسایر مطالب

در این قسمت جان گرین به شما در مورد توماس جفرسون ؛ یکی از پدران بنیان گزار آمریکا و سومین...
مطالعه
محصولات اپل هرگز ارزان نبوده اند اما هزینه بسیاری از محصولات اپل با گذشت زمان با افزایش شدیدی روبرو شده...
مطالعه
برده داری دلیل شروع جنگ داخلی آمریکا بود. با این حال برخی دانش آموزان تازه امروز در حال آموختن این...
مطالعه
در این قسمت جان گرین به شما یاد می دهد که سیاستمداران آمریکایی از کجا پیدایشان شد. در ابتدا، درست...
مطالعه
در ایالت های مختلف آمریکا، 75هزاردلار درآمد سالیانه در آمریکا پس از کسر مالیات ارزش متفاوتی دارد. در این ویدئو...
مطالعه
این گالری با استفاده از تصاویر زیبا و اطلاعات مختصر و مفید به 72 جاذبه گردشگری آمریکا که در آمریکا...
مطالعه
دراین قسمت جان گرین در مورد قانون اساسی آمریکا به شما درس خواهد داد. در طول جنگ انقلابی و پس...
مطالعه
در این ویدئو نحوه حمل و نقل در نیویورک و علت اینکه چرا بیشتر نیویورکی ها خودروی شخصی ندارند را...
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه