شهروندان آمریکایی‌ مالک تقریبا نیمی از اسلحه‌ جهان هستند
۳۱ خرداد ۱۳۹۷
سردرگمی دولت آمریکا درباره عاقبت مهاجران بازداشتی، اتهام آزار کودکان
۳۱ خرداد ۱۳۹۷

تصاویر رقت انگیز از مردم بی خانمان در نیویورک سیتی

گزارشی از بیزینس اسنایدر
تاریخ : چهارشنبه 15 شهریور 96
نویسنده: شلومو اسپرانگ
تاریخ: 15 ژوئن 2012

بی خانمانی در جای جای نیویورک سیتی به چشم می خورد و وضعیت هرروز وخیم تر می شود. گزارش جدیدی نشان می دهد تعداد افراد بی خانمان در 5 بخش نیویورک در بالاترین حد خود قرار گرفته و جمعیت کل افراد بی خانمان از ده سال گذشته که بلومبرگ شهردار این شهر شد، 39 درصد افزایش داشته است. براساس گزارش "اتحاد به نفع بی خانمانان" بیش از هفده هزار کودک در آپریل گذشته پناه داده شدند و در سال 2011 بیش از 112000 نفر در پناهگاه های مخصوص افراد بی خانمان شب را به صبح رسانده اند.
تاد شافر عکاسی ست که در تصاویر زیر دست پا زدن نیویورکی ها در خیابان را به تصویر کشیده است.

حدود 50 هزار شهروند بی خانمان در نیویورک سیتی زندگی می کنند. همانند این مرد اهل ایست ویلج 22/1 این مرد که تایگر نام دارد و در یک پاگرد خوابیده، به بیماری جنون مبتلاست 22/2 هرساله 110 هزار شهروند نیویورکی از سیستم پناهگاه های امریکا گذر می کنند. همچون این مرد که در پارک میدان تامپکینز خوابیده است 22/3 این مرد دستان آماس کرده ای داشت و کیفی پر از مشروب. از نظر شافر این مرد فاصله ی چندانی تا مرگ نداشت. 22/4 زندگی بسیاری از شهروندان نیویورک تنها در یک چرخ دستی مخصوص خرید جا می شود. دستان زخمی و پیر این مرد حکایت از زندگی سختی دارد. 22/6 جمعیت افراد بی خانمان در نیویورک در بیشترین میزان خود در سی سال اخیر است. به سختی می توان تصوری از چگونگی زندگی در خیابان داشت. 22/7 این مرد که در پارک میدان واشنگتن به خواب رفته است؛ تنها کسی نیست که شب ها روی زمین می خوابد. 22/8 جمعیت افراد بی خانمان در دو سال اخیر 28 درصد افزایش داشته است. 22/9 بیش از یک چهارم افراد بالغ و تنهایی که در آپریل گذشته در ایست ویلج به دنبال پناهگاه بودند؛ زن بودند. 22/10 براساس گفته های شافر، مردی که در کنار سگش خوابیده به دلیل بی خانمان بودن مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفته و چوبدستی اش از وی دزدیده شده است. این صحنه بازخورد بسیار غم انگیزی در جامعه خواهد داشت. 22/11 براساس گفته های شافر، مردی که در کنار سگش خوابیده به دلیل بی خانمان بودن مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفته و چوبدستی اش از وی دزدیده شده است. این صحنه بازخورد بسیار غم انگیزی در جامعه خواهد داشت. 22/12 براساس گفته های شافر، مردی که در کنار سگش خوابیده به دلیل بی خانمان بودن مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفته و چوبدستی اش از وی دزدیده شده است. این صحنه بازخورد بسیار غم انگیزی در جامعه خواهد داشت. 22/13 حتی اگر که صبح زود به سمت دفتر بیزینس اینسایدر حرکت کنید، افراد بی خانمان را می بینید که روی پله های کلیسا در حال استراحت اند. این دو نفر روی پله های کلیسای سینت مارک در ایست ویلج خوابیده اند. 22/14 گاهی تنها هدف این افراد زنده ماندن برای یک روز بیشتر در خیابان هاست. این مرد در ایست ویلج کره ی بادوم زمینی می خورد و پپسی می نوشد تا زندگی اش هرطور که شده بگذرد. 22/15 یک فرد بی خانمان که در چمدانی در گوشه ی سینت مارک واقع در خیابان سوم ایست ویلج به خواب رفته است؛ یکشنبه 13 نوامبر 2016 22/16 پیدا کردن پناهگاه زمانی ضروری تر می شود که سرمای استخوان سوز نیویورک از راه برسد. 22/17 مردی بی خانمانی که در خیابان هفتم خیابان سی و چهارم خوابیده است؛ یکشنبه 30 اکتبر 2016 22/18 مردی با پیامی غم انگیز در مقابل کلیسای ترینیتی در پایین دست برادوی گدایی می کند؛ دوشنبه 18 جولای 2016 22/19 زنی بی خانمان در برادوی وال استریت؛ سه شنبه 27 سپتامبر 2016 22/21 مردی بی خانمان در خیابان سی و چهارم غربی در خیابان ششم، تقاطع Macy و میدان هرالد؛ سه شنبه 23 آگوست 2016 22/22
در آپریل گذشته بیش از 43هزار نیویورکی مجبور شدند از پناهگاه های مخصوص افراد بی خانمان استفاده کنند که این آمار بالاترین آمار تا به امروز است و نسبت به 5 سال گذشته رشد بی سابقه ای داشته است.
 

مطالب مرتبط :