نکاتی که برای برقراری ارتباط با آمریکایی ها باید بدانید
۱۳۹۶-۰۸-۲۰
پلیس آمریکا
۱۳۹۶-۰۸-۲۰

نوع برخورد مردم آمریکا با یکدیگر

روایتی از سارا بوربور
چند روزی خیلی درگیر ریسرچ یک مقاله بودم. كارهای منزل و بچه‌داری هم مزید بر علت شده بود و حسابی خسته شده بودم. داشتم می‌رفتم دانشگاه که در مسیر يک خانمی بهم سلام کرد و گفت چه لباس زیبایی پوشیدی! خوشم اومد از این لباس. روز خوبی داشته باشی! اين تعریف خانم غیر مسلمان در مورد مانتوی رنگی و پوشیده‌ام به من انرژی‌ای داد كه همه سختيهای روز رو فراموش كردم.

ياد زمانی افتادم كه تازه وارد آمریکا شده بوديم. یک روز داشتم با خواهرم از طریق اسكايپ صحبت می‌كردم که یک خانم که با بچه‌اش از كنار من رد شد سلام گرمی به من كرد. خواهرم پرسيد كی بود؟ گفتم نمی‌دونم! خواهرم که بسيار متعجب شده بود گفت با اینکه تو رو نمی‌شناخت و با اينكه ظاهرت اينقدر متفاوته، اينجوری گرم سلام و احوالپرسی كرد؟!

خوش برخوردی از دوران کودکی، در مدرسه و خانواده، نهادينه می‌شه و بچه‌ها کم‌کم یاد میگیرند که با دیگران محترمانه برخورد کنند. اگرچه لازمه که یادآوری کنم که این خوش برخوردی در ایالات مختلف متفاوته. مثلا شاید بشه گفت که این طور رفتارها در ایالت تگزاس کمتر دیده میشه.

از طرف دیگه در دین اسلام تاکید ویژه‌ای به خوش اخلاقی و خوش برخوردی و توصيه خاصی به زودتر سلام کردن شده، ولی اینقدر ماها کم به این دستورات عمل کردیم که خوش رفتاری برخی آمریکایی‌ها برامون عجيب و غريب هست. یادم میاد حدود سه سال پيش از آمریکا به سمت ایران می‌رفتیم و پرواز آخر از استانبول به تهران بود. در فرودگاه استانبول با یک خانم محجبه آشنا شدم. این خانم كه پزشك و از اعضای هيات علمی يک دانشگاه بود، بهم گفت ظاهراً پسر شما من رو با كسی اشتباه گرفته، اومده به من سلام می‌كنه!!

در پایان لازمه که اشاره کنم که معمولا کسانی که در کلیساها کار می‌کنند، خوش برخوردتر هستند و سعی می‌کنند که با برخورد خوب‌شون دانشجوهای کشورهای دیگه رو هم به دین مسیحیت علاقمند کنند. برخی اوقات فکر می‌کنم که مساجد ما هم میتونن خیلی بهتر و‌ موثرتر عمل کنند.
در این باره خواهم نوشت.

مطالب مرتبطسایر مطالب

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه