چرا دانشگاه­ها به خاطرِ سهل­ انگاری در تجاوزاتِ جنسی زیر ذره بین قرار گرفته اند؟
۱۳۹۶-۰۵-۲۱
روالی که یک دانشگاه هنگامِ اتهامِ دانشجو به تجاوزِ جنسی باید طی کند
۱۳۹۶-۰۵-۲۳

پرونده تجاوز جنسی در محیط های آموزشی و دانشگاه های آمریکا

نوشته شده توسط :لبی نیلسون

چرا بانوان تجاوزهای جنسی را به مقامات گزارش نمی کنند؟

برپایه ی یک تحقیق در سالِ 2007، دلیلِ آن بعضاً این است که آنها فکر نمی کنند که موردِ تجاوزِ به عنف قرار گرفته اند، حتی اگر رضایتی درکار نبوده باشد. نیز، کسانی که موردِ تجاوز قرار گرفته اند بیمِ آن دارند که هویت­شان نزدِ دوستان و خانواده فاش شود، یا به آنان گفته شود که شما دلیلِ کافی برای اثباتِ ادعای خود ندارید، و لذا ترجیح می دهند که به پلیس مراجعه نکنند.

با این حال، برخی از همین دانشجویانی که ترجیح می دهند علناً به جایی گزارش ندهند، در صدد بر می آیند تا شکایتی کلی برای رسیدگی به اینگونه مسائل تنظیم کنند. و بسیاری از آنان اظهار می کنند که سیستمِ انضباطیِ دانشگاه نه تنها هیچ کمکی که به آنها نکرده، بلکه گاه موجبِ اذیتِ آنان نیز شده است و اقداماتی که برای تنبیهِ مهاجمان صورت داده بسیار ناچیز بوده و کمکی به قربانیان نکرده است.

حامیانِ حقوقِ دانشجو هشدار می دهند که این وضعیت می تواند پیامدی وخیم به بار بیاورد. در دانشگاهِ کارولینای جنوبی، یکی از اعضای هیأت رئیسه به دنبالِ شکایتِ دانشجویانی که قربانیِ تجاوزِ جنسی شده بودند استعفا داد. وی به هافینگتون پست گفته که دانشگاه از دانشجویان سوالاتی بی ربط پرسیده و آنان را به خاطرِ آنچه برایشان اتفاق افتاده سرزنش کرده است.

یکی از دانشجویانِ دخترِ دانشگاهِ پن امریکنِ (Pan-American) تگزاس گفته است که وقتی وی به مقاماتِ دانشگاه از تجاوزِ جنسیِ دوست­پسرِ سابقش گفته، آنان از او پرسیده اند: مگر رابطه ی شما دوتا در فیسبوک علنی نشده بود؟) اشاره به قابلیتی در فیسبوک به نامِ Facebook Official که با استفاده از آن، دو نفر که می خواهند روابطِ عاشقانه شان را علنی کنند و بقیه را نیز در جریان قرار دهند نامِ یکدیگر را در بخشِ status پروفایلِ خود قرار می دهند. این شیوه، در میانِ دانشجویانِ غربی بسیار مرسوم است. چرا که قریب به اتفاقِ آنان در فیسبوک عضو هستند – م(