کشف هشت جسد در کامیونی در تگزاس
۱۳۹۶-۰۵-۱۵
دولت پنهان در آمریکا در جنگ با سیاست خارجی ترامپ است
۱۳۹۶-۰۵-۱۵

وزارت خارجه در مقابل کاخ سفید یاغی‌گری می‌کند

منبع: واشنگتن فری بیکن

وبسایت خبری- تحلیلی واشنگتن فری بیکن (Washington Free Beacon) در آمریکا امروز چهارشنبه چهارم مرداد در مقاله‌ای پیرامون اختلافات نظر میان وزارت خارجه آمریکا (U.S. Department of State) با کاخ سفید می‌نویسد به نظر می‌رسد میان این دو دستگاه حکومت ترامپ نوعی «جنگ عیان» در گرفته باشد.
در این مقاله آمده است: «وزارت خارجه در زیر رهبری و هدایت رکس تیلرسون خود را در یک جنگ قدرت با کاخ سفید درگیر کرده است که باعث نارضایتی مقامات ارشد حکومت ترامپ شده است. به نظر می‌رسد ارگان اصلی سیاست خارجی آمریکا اکنون در مورد مسایل حیاتی سیاست خارجی دولت ترامپ مانند موضوع صلح میان اسرائیل و فلسطینی‌ها، ایران، بحران قطر و سایر مسایل خود را وارد یک 'جنگ عیان' با کاخ سفید کرده است.
گزارشات منابع داخلی از وزارت خارجه می‌گوید که این وزارتخانه اکنون در حالت 'بی‌عملی کامل' قرار گرفته است و رؤسای دپارتمانت‌های مختلف این وزارتخانه زیرنظر تیلرسون دستورالعمل‌های کاخ سفید را نادیده می‌گیرند و کارمندان آن در مورد مسایل کلیدی سیاست خارجی آمریکا از تصمیم‌گیری‌های قاطعانه و عمل کردن به آنها بازمانده‌اند».
یکی از منابع موثق در واشنگتن می‌گوید: «کارمندان وزارت خارجه و مسئولان سیاست خارجی دولت آمریکا در بخش خاورمیانه کماکان همان‌هایی هستند که در دولت اوباما استخدام و تعیین شده بودند. تیلرسون قرار بود این افراد را از کار خود برکنار کند اما بیش از نیمی از آنها را در خدمت خود نگه داشته است و نیم دیگر آنها را در ساختمان وزارت خارجه در همان مشاغل خودشان پنهان کرده است. مجموعه اینها کسانی هستند که از تغییر سیاست خارجی آمریکا به دست ترامپ برای ادامه سیاست‌هایی که خودشان آفریده‌اند جلوگیری می‌کنند.»
گزارشی از ایران اینترنشنال

[shareaholic app="share_buttons" id="25412088"]
موضوعات :

مطالب مرتبط :سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
CHARLOTTESVILLERACE AND TERROR
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه