وزیر دفاع آمریکا: رژیم ایران باید تغییر کند
۱۳۹۶-۰۵-۱۸
نشریه آمریکن‌کانسرواتیو: مخالفان برجام در آمریکا به صحنه بازگشته‌اند
۱۳۹۶-۰۵-۱۹

ایران در سوریه موشک دوربرد تولید می‌کند

منبع: واشنگتن فری بیکن


نشریه آمریکایی «واشنگتن فری بیکن» (Washington Free Beacon) امروز پنجشنبه ۲۲ تیرماه گزارش کرده است که منابع محلی در سوریه می‌گویند حکومت ایران در این کشور کارخانه تولید موشک‌های دوربرد راه انداخته است.

فری بیکن می‌نویسد: «منابع خبری در خاورمیانه وابسته به نیروهای اپوزیسیون سوریه و مخالف رژیم اسد می‌گویند ایران به کمک روسیه و کره شمالی اکنون یک کارخانه تولید موشک‌های دوربرد ساخته است. وبسایت خبری zamanalwsl.net گزارشات متعددی را همراه با عکس‌های مربوط به این کارخانه تولید سلاح منتشر کرده و می‌گوید مدیریت این کارخانه تماماً در دست کارشناسان موشکی حکومت ایران است.»

این وبسایت اضافه کرده است که اعضای مرکز تحقیقات و مطالعات علمی سوریه در ساختن این موشک‌ها دخالت دارند. این مرکز همان مؤسسه‌ای است که ایالات متحده آمریکا آن را به عنوان مسئول تولید سلاح‌های شیمیایی مورد استفاده رژیم اسد قبل از این شناسایی کرده است.»

انستیتوی مطالعات رسانه‌های خاورمیانه MEMR در گزارشی پیرامون این خبر و پس از ترجمه مطالب وبسایت نامبرده می‌نویسد: «گفته می‌شود این کارخانه به‌کار تولید موشک‌های دوربرد و مدل M۶۰۰ می‌پردازد که این موشک نوع سوریه‌ای آن است که بر مبنای مدل موشک فاتح ۱۱۰ ایران طرح‌ریزی شده است. این کارخانه یک شعبه نیز در غرب استان 'حما ' (Hama) دارد که سلاح شیمیایی تولید می‌کند. این شعبه کارخانه در مجاورت یک پادگان مهم روسی در سوریه قرار دارد. قبلاً در این کارخانه کارشناسان کره شمالی کار می‌کرده‌اند».


گزارشی از ایران اینترنشنال

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
CHARLOTTESVILLERACE AND TERROR
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه