نشریه واشنگتن فری بیکن: ایران در سوریه موشک دوربرد تولید می‌کند
۱۳۹۶-۰۵-۱۹
جنجال واکنش به شعار ‘ ایران را بمباران کنید’ روی رسیدِ فروشگاهی در تگزاس
۱۳۹۶-۰۵-۱۹

مخالفان برجام در آمریکا به صحنه بازگشته‌اند

منبع: نشریه آمریکن‌کانسرواتیو

نشریه‌ی آمریکن‌کانسرواتیو(The American Conservative)، امروز پنجشنبه ۲۲ تیرماه گزارش کرده است که طیف مخالفان توافق هسته‌ای با ایران، هم‌اکنون به صحنه‌ی سیاست آمریکا بازگشته‌اند و خواهان لغو برجام‌اند.

این گزارش می‌نویسد: «برخی از سیاستمداران عضو حزب جمهوری‌خواهان آمریکا که از آنها با نام محافظه‌کاران سنتی یاد می‌شود، از رکس تیلرسون خواسته‌اند تا از تأیید این‌که ایران به‌طور کامل از مفاد قرارداد هسته‌ای با قدرت‌های بزرگ پیروی می‌کند، خودداری کند.

این سناتورهای جمهوری‌خواه، صبر و تحمل خود را نسبت‌به ایران از دست داده‌اند و از تیلرسون می‌خواهند تا با توجه به ادعای نقض توافق هسته‌ای و اعمال خلاف حکومت تهران، بی‌توجه به اینکه آیا دولت ترامپ هنوز استراتژی خود را نسبت‌به ایران تنظیم کرده است یا نه، این توافق را لغو و باطل اعلام کند.

براساس مفاد این توافق، دولت آمریکا هر سه‌ماه یک‌بار، تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را تعلیق می‌کند؛ ولی توافق را لغو نمی‌کند».

به گزارش آمریکن‌کانسرواتیو که از پشتیبانان سیاست‌های دوران اوباما در مورد ایران است، رکس تیلرسون می‌بایستی از عدم تمدید تحریم‌ها برای سه ماه دیگر خودداری کند؛ زیرا این «اشتباهی بزرگ خواهد بود که کل قرارداد هسته‌ای را به خطر می‌اندازد».

آمریکن‌کانسرواتیو می‌افزاید: «هیچ یک از سایر طرف‌های توافق هسته‌ای با ایران شکی ندارند که این کشور الزاماً ناچار به اجرای مفاد توافق است. ارجاع این مسأله به کنگره‌ی آمریکا، اقدامی اشتباه است و لایحه‌ی کورکر- کاردین (Corker-Cardin Deal) که بر این مبنا به کنگره ارسال شده است، می‌تواند هرازچندگاه یک‌بار، این توافق را به خطر باطل شدن بیاندازد. درنهایت، با مواضعی که این دولت در مورد ایران گرفته است، احتمال دارد که مخالفان توافق، سرانجام در امر تخریب آن برای همیشه موفق شوند».


گزارشی از ایران اینترنشنال

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
CHARLOTTESVILLERACE AND TERROR
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه