سی‌ان‌ان برنامه‌ی هفتگی رضا اصلان را به‌علت توهین به ترامپ متوقف کرد
۱۳۹۶-۰۵-۱۹
آمریکا سلاح‌های بیشتری برای نیروهای مخالف اسد ارسال می کند
۱۳۹۶-۰۵-۱۹

میشل اوباما: با من رفتار نژادپرستانه شده است

منبع: روزنامه گاردین

میشل اوباما (Michelle Obama) بانوی اول آمریکا در دوران ریاست جمهوری همسرش در یک سخنرانی از «زخم‌های روحی خود» از سوی نژادپرستان صحبت کرده است.

روزنامه گاردین (The Guardian) امروز جمعه ۶ مرداد در گزارشی در مورد این سخنرانی می‌نویسد: «میشل اوباما در مورد رفتار نژادپرستانه‌ای که با او در دوران حضورش در کاخ سفید به عنوان بانوی اول آمریکا شده سخن گفته است و از زنان جهان خواسته تا علیرغم محدودیت‌های اجتماعی برای موفقیت خود از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

میشل اوباما که در یک گردهمایی و گفت‌وگوی دوستانه در شهر دنور (Denver) در ایالت کلرادو (Colorado) برای بیش از ۸۵۰۰ نفر سخنرانی می‌کرد از اینکه توانسته بود به عنوان نخستین زن سیاهپوست در تاریخ آمریکا به عنوان بانوی اول کشور شناخته شود احساس غرور و سرافرازی کرد ولی اضافه کرد که رسیدن به یک چنین موقعیتی با «زخم‌هایی روحی» نیز همراه بوده است.

میشل اوباما در مورد این «زخم‌های روحی» از رفتار نژادپرستانه‌ای یاد کرد که برخی از آمریکایی‌های هم‌ وطن او نسبت به وی داشته‌اند.

در یک مورد، یک کارمند استانداری در ایالت وست ویرجینیا (West Virginia) وی را با لقب توهین‌آمیز 'یک میمون با کفش پاشنه بلند' خطاب کرده بوده است.»

میشل اوباما گفت: «پس از هشت سال کار مدام و سخت برای این کشور، هنوز کسانی هستند که مرا به خاطر رنگ پوستم آنچه  را که هستم نمی‌بینند. ما هنوز این زخم‌ها را بر روحمان می‌گیریم ولی هر روز باز هم به زندگی و امید برای فردای بهتر برای همه ادامه می‌دهیم.»

گزارشی از ایران اینترنشنال

[shareaholic app="share_buttons" id="25412088"]
[yuzo_related]