پناهندگان به آمریکا برای دریافت کمک‌های دولتی باید پنج سال صبر کنند
۱۵ مرداد ۱۳۹۶
افزایش نفوذ ایوانکا ترامپ و همسرش کوشنر در تصمیمات کاخ سفید
۱۵ مرداد ۱۳۹۶

رئیس سازمان سیا هر روز به ترامپ گزارش می‌دهد

منبع: نشریه‌ی اینترنتی واشنگتن‌اگزمینر(Washington Examiner)

نشریه‌ی اینترنتی واشنگتن‌اگزمینر(Washington Examiner)، امروز، یکشنبه چهارم تیرماه نوشته است که رئیس سازمان جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا (سیا) CIA ، هر روز برای دادن گزارش به دونالد ترامپ، با او ملاقات می‌کند.
واشنگتن‌اگزمینر می‌نویسد: «مایک پومپئو، رئیس سیا می‌گوید پرزیدنت ترامپ یک 'مشتری پرو پا قرص' امور امنیتی است و به‌طور مرتب هر روز با ترامپ در کاخ سفید دیدار می‌کند».
پومپئو می‌گوید: «ما روزی ۳۵ تا ۴۰  دقیقه از وقت روزانه‌ی او را با یکدیگر می‌گذرانیم. ترامپ یک مشتری پروپا قرص و علاقه‌مند به دریافت اطلاعات از سازمان‌های امنیتی و جاسوسی آمریکاست و من از این موضوع کاملاً استقبال می‌کنم؛ زیرا این نشان می دهد که او نسبت‌به دنیا چگونه فکر می‌کند».
به گفته‌ی پومپئو، جان برنان (John Brennan) ، رئیس پیشین سیا در دولت اوباما، چندان با رئیس دولت خود در تماس مستقیم نبوده است.
او در این مورد می‌گوید: «من خبر دارم که متصدی پیشین سیا قبل از من، مسائل را جور دیگری دنبال می‌کرد و رفت‌وآمد چندانی به کاخ سفید نداشت. اوباما اطلاعات امنیتی روزانه‌ی خود را به شکل دیگری دریافت می‌کرد؛ اما دونالد ترامپ، نسبت‌به سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور به‌شدت پرتوقع و سخت‌گیر است و پرسش‌های سختی از ما می‌کند و ما مجبوریم که پاسخ‌های لازم را برای او فراهم کنیم».
گزارشی از ایران اینترنشنال

[shareaholic app="share_buttons" id="25412088"]
[yuzo_related]