قطع‌نامه‌ی مجلس نمایندگان برای آزادی آمریکایی‌های زندانی در ایران
۱۳۹۶-۰۵-۱۸
سناتور سندرز: تحریم‌های جدید می‌تواند برجام را نابود کند
۱۳۹۶-۰۵-۱۸

ترامپ: دیگر پای‌بندی ایران به قرارداد هسته‌ای را امضاء نمی‌کنم

منبع: آایران اینتر نشنال

موضوع: سیاست سنای آمریکا در قبال ایران

تاریخ انتشار: 157 ژوئن2017


مجلس سنای آمریکا روز پنج‌شنبه، ۲۵ خردادماه، طرح تحریم‌های جدید علیه ایران را با اکثریت آرا تصویب کرد.

رسانه‌های غربی اعلام کرده بودند که این طرح برای تصویب با اکثریت آرا، تنها به ۵۱ رأی نیاز دارد؛ اما در جلسه‌ی امروز،  ۹۶ سناتور به آن رأی مثبت و تنها ۲ سناتور رأی منفی داده‌اند.

مصوبه‌ی امروز مجلس سنای آمریکا، برای تبدیل شدن به قانون ازسوی کنگره، باید مورد تصویب مجلس نمایندگان آمریکا نیز قرار گیرد.

جان کری، وزیر امور خارجه‌ی پیشین آمریکا، پیش از تصویب این طرح در کمیته‌ی روابط خارجی سنای آمریکا، در چند پیام توئیتری ، به سنای آن کشور در مورد وضع تحریم‌های احتمالی جدید علیه ایران هشدار داده بود و گفته بود که تصویب تحریم‌های بیشتر  علیه ایران ممکن است ناقض برجام باشد.

سنای ایالات متحده، امروز طرح تحریم روسیه را نیز به طرح تحریم جدید ایران اضافه کرد. سناتورها می گویند در واکنش‌به دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته‌ی آمریکا و همچنین اقدامات تهاجمی آن کشور در نقاط مختلف جهان، با طرح تحریم‌های جدید علیه مسکو موافقت کردند.

محورهای اصلی تحریم‌های جدید علیه ایران:

۱- تحریم‌های مربوط‌به برنامه‌ی توسعه‌ی موشک‌های بالستیک: تحریم اشخاص دخیل در این برنامه و کسانی که با آنها داد و ستد دارند، ظرف ۹۰ روز.
۲- تحریم‌های مربوط‌به تروریسم: علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تدوین قوانینی شدیدتر علیه افرادی که در حال حاضر به دلیل حمایت از «تروریسم» تحت تحریم قرار دارند. (در صورت تصویب نهایی طرح، این نخستین‌بار خواهد بود که سپاه پاسداران به‌طور مستقیم تحت تحریم قرار می‌گیرد. آمریکا پیش‌تر، در سال ۲۰۰۷، نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تحریم کرده بود.)
۳- تحریم تسلیحاتی: بر اساس این تحریم، دارایی افراد و نهادهای درگیر در  معاملات مرتبط با تأمین، فروش و یا انتقال تسلیحات ممنوعه با ایران، توقیف می‌شود.


مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
CHARLOTTESVILLERACE AND TERROR
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه