ترامپ، ایران و حزب‌الله را باعث فاجعه انسانی در سوریه خواند
۱۳۹۶-۰۵-۱۸
قطع‌نامه‌ی مجلس نمایندگان برای آزادی آمریکایی‌های زندانی در ایران
۱۳۹۶-۰۵-۱۸

ترامپ: دیگر پای‌بندی ایران به قرارداد هسته‌ای را امضاء نمی‌کنم

منبع: آمریکن‌کانسرواتیو

موضوع: سیاست ترامپ نسبت به ایران

تاریخ انتشار: 27 جولای2017


دونالد ترامپ، در مصاحبه‌ای با وب‌سایت روزنامه‌ی وال‌استریت ژورنال (The Wall Street Journal) که شب گذشته منتشر شده، قول داده است که در پایان سال جاری ، دیگر تأییدنامه‌ی پای‌بندی ایران به قرارداد هسته‌ای را امضاء نخواهد کرد.

وب‌سایت خبری آمریکن‌کانسرواتیو(The American Conservative) در تحلیلی در مورد این مصاحبه و موضع‌گیری جدید دونالد ترامپ، امروز پنجشنبه پنجم مرداد ماه می‌نویسد:

«دونالد ترامپ در مورد مسأله‌ی توافق هسته‌ای با ایران، به خبرنگار وال‌استریت ژورنال گفته است: "من فکر می‌کنم آنها (ایرانی‌ها) پای‌بندی خود را نشان نخواهند داد. من فکر می‌کنم آنها دارند از این کشور(آمریکا) سوءاستفاده می‌کنند. آنها از یک رئیس‌جمهوری آمریکا به نام باراک اوباما سوءاستفاده کرده‌اند. رئیس‌جمهوری که هیچ نمی‌دانست چه کار دارد می‌کند؛ و من به این خاطر، انتظار ندارم که آنها پای‌بند این توافق باشند".

خبرنگار وال‌استریت ژورنال از ترامپ می‌پرسد که آیا در‌صورتی که مسؤولان وزارت خارجه‌ی دولت او پیشنهاد تأیید از سوی او را بدهند، آیا او این پیشنهاد را رد خواهد کرد؟

ترامپ پاسخ می‌دهد: "آه، حتماً، حتماً. من برای رکس [تیلرسون] احترام زیادی قائلم. همین‌طور برای همکاران او. ما روابط خوبی با هم داریم. اما این ساده است که آنها بگویند ایران در حال پای‌بندی است. این خیلی ساده است، اما غلط است. آنها پای‌بند نیستند. بنابراین ما منتظر می‌مانیم تا ببینیم چه می‌شود. منظورم این است که ما ۹۰ روز دیگر در این باره صحبت خواهیم کرد. اما، بله، من تعجب خواهم کرد اگر آنها پای‌بند مانده باشند"».

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
CHARLOTTESVILLERACE AND TERROR
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه