سوریه: قدرت پنهان ایران
۱۳۹۶-۰۵-۱۸
ترامپ، ایران و حزب‌الله را باعث فاجعه انسانی در سوریه خواند
۱۳۹۶-۰۵-۱۸

ترامپ: حکومت ایران به جای تشکر، قلدری می‌کند

منبع: رویترز

موضوع: سیاست ترامپ نسبت به ایران

تاریخ انتشار: 26 جولای2017


دونالد ترامپ به ایران هشدار داده است که در صورت عدم پای‌بندی به مفاد قرارداد هسته‌ای، «با مشکل بسیار بزرگی روبرو خواهد شد».

به گزارش خبرگزاری رویترز، ترامپ، سه‌شنبه شب (سوم مرداد)، در یک سخنرانی در ایالت اوهایو گفت: «اگر از طرف ایران، به این قرارداد، آن طور که بایدوشاید پای‌بندی دیده نشود، این مسأله برای آنها یک مشکل بسیار بسیار بزرگ درست خواهد کرد. من این را اینجا می‌گویم و حرف مرا باور کنید».

ترامپ ضمن انتقاد مجدد از ایران به‌دلیل «رفتار خلاف روح قرارداد هسته‌ای»، اضافه کرد: «شما انتظار داشتید که آنها (ایرانی‌ها) بگویند، ' آمریکا از تو سپاسگزاریم. ما واقعاً شما را دوست داریم'؛ اما به جای آن، حالا برای ما قلدری می‌کنند. این رفتار آنها بیش از این نمی‌تواند ادامه یابد».

سخنان ترامپ به‌دنبال انتشار گزارش‌های روزهای اخیر رسانه‌های آمریکا صورت می‌گیرد که در آنها آمده است، کاخ سفید هیأتی را مأمور کرده که تا ماه اکتبر، همه‌ی شواهد نقض قرارداد هسته‌ای ازسوی ایران را برای رئیس‌جمهوری آمریکا جمع‌آوری کنند. منابع داخلی کاخ سفید به نشریه‌ی پرنفوذ «فارین پالیسی»(Foreign Policy) گفته‌اند که انتظار می‌رود ترامپ دیگر سند سه ماهه‌ی پای‌بندی ایران به قرارداد هسته‌ای را امضاء نکند.

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
CHARLOTTESVILLERACE AND TERROR
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه