ترامپ: حکومت ایران به جای تشکر، قلدری می‌کند
۱۳۹۶-۰۵-۱۸
ترامپ: دیگر پای‌بندی ایران به قرارداد هسته‌ای را امضاء نمی‌کنم
۱۳۹۶-۰۵-۱۸

ترامپ، ایران و حزب‌الله را باعث فاجعه انسانی در سوریه خواند

منبع: Radio Liberty

موضوع: سیاست ترامپ نسبت به ایران

تاریخ انتشار: 26 جولای2017


دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا، حکومت ایران و حزب‌الله لبنان را به عنوان عاملان خرابکار منطقه‌ دانسته و حضور آنها را موجب بروز فاجعه انسانی در سوریه خوانده است.

به گزارش رادیو اروپای آزاد / رادیو آزادی (Radio Free Europe ‎/ Radio Liberty) ، شب گذشته دونالد ترامپ در یک کنفرانس خبری مشترک با سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان اعلام کرد: «حزب‌الله یک تهدید برای کشور لبنان و مردم آن است. این گروه به افزایش زرادخانه‌های خود ادامه می‌دهد که می‌تواند تهدیدی برای یک جنگ دیگر با اسرائیل باشد. حزب‌الله با کمک ایران آتش بیار فاجعه انسانی در سوریه شده است. حزب‌الله فقط به فکر منافع خودش و رژیم ایران است.»

ترامپ در سخنان خود ضمن انتقاد از سیاست باراک اوباما در مورد سوریه اضافه کرده است «اوباما می‌بایستی بر علیه رژیم اسد و متحدانش یعنی ایران و حزب‌الله وارد عمل می‌شد و خط قرمز واقعی را به آنها نشان می‌داد. اگر اوباما بر علیه آنها اقدام می‌کرد روسیه و ایران امروز در سوریه نقشی نداشتند.»

ترامپ در مورد بشاراسد اضافه کرد: «من کسی نیستم که همینطور ساکت بمانم و اجازه بدهم او هر کاری دلش خواست بکند. من طرفدار او نیستم. من قطعاً فکر می‌کنم آنچه اسد با کشورش و انسانیت انجام داده وحشتناک است.»

هزاران نفر از اعضای حزب‌الله لبنان از آغاز جنگ داخلی سوریه و با پشتیبانی مالی و تسلیحاتی حکومت ایران در کنار ارتش اسد با مخالفان او در جنگ بوده‌اند و بیش از دو هزار نفر از  آنها تاکنون در سوریه کشته شده‌اند.

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
CHARLOTTESVILLERACE AND TERROR
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه