رئیس سازمان سیا هر روز به ترامپ گزارش می‌دهد
۱۳۹۶-۰۵-۱۵
دردسر توئیت‌های ترامپ برای جمهوریخواهان آمریکا
۱۳۹۶-۰۵-۱۵

افزایش نفوذ ایوانکا ترامپ و همسرش کوشنر در تصمیمات کاخ سفید

منبع: اگزامینر

نشریه آمریکایی ' اگزامینر' (Examiner) امروز یکشنبه چهارم تیرماه در گزارشی اختصاصی می‌نویسد دخالت و نفوذ ایوانکا ترامپ (Ivanka Trump) دختر رئیس جمهوری و همسر او جرد کوشنر (Jared Kushner ) در تصمیمات مربوط به کاخ سفید افزایش یافته است.
اگزامینر می‌نویسد: «اکنون ایوانکا و جرد کوشنر همسر او نقش‌های روزافزونی در تصمیم‌گیری در مورد سیاست‌های دولت ترامپ به‌عهده گرفته‌اند. آنها این‌ روزها در دیدار با دیپلمات‌ها و رؤسای دولت‌های خارجی، قانونگذاران برجسته و صاحبان صنایع و تجار آمریکایی و بین‌المللی توجه بیشتری را از سوی رسانه‌ها به خود جلب کرده‌اند.
کوشنر در طول هفته گذشته بیش از گذشته در کنار ترامپ در مجامع ظاهر شده و پس از سخنرانی خود برای مدیران کمپانی‌های بزرگ آمریکا در مورد برنامه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری دولت ترامپ، برای مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطینی‌ها راهی خاورمیانه شد.
همزمان، ایوانکا که معمولاً در بیشتر سفرها همراه پدرش دیده می‌شود دو روز گذشته را در ساختمان کاخ کنگره و در دیدار با قانونگذاران از حزب جمهوریخواه گذراند تا در مورد مسایل مربوط به حقوق دوران تعطیلات به کارمندان دولت با آنها تصمیم‌گیری کند.»
کریستوفر رودی (Christopher Ruddy ) مدیرعامل خبرگزاری آمریکایی نیوزمکس میدیا (Newsmax Media) در این باره به 'اگزامینر' می‌گوید: «قدر مسلم ایوانکا و جرد سرمایه‌های مهمی برای پرزیدنت و کاخ‌ سفید هستند. من خوشحالم که آنها خود را موظف به انجام بیشتر خدمات دولتی به مردم کرده‌اند. آنها جوان و باهوش و آینده‌نگر هستند و از اعتماد کامل پرزیدنت ترامپ برخوردار هستند».
به گفته اگزامینر، افزایش نقش جرد کوشنر درحالی شکل می‌گیرد که نیروهای حزب دموکرات فشارهای سیاسی خود بر روی وی را بیشتر کرده‌اند.
الیجا کامینگز (Elijah Cummings)، از اعضای حزب دموکرات در کمیته تحقیق و بررسی مجلس نمایندگان هفته گذشته با ارسال نامه‌ای به سرپرست کارکنان کاخ سفید، راینس پریباس (Reince Priebus) از وی پرسیده بود چرا هنوز کمیته نامبرده از جرد کوشنر به خاطر چهار بار گفت وگو و ملاقات خود با مسئولان سفارت روسیه در سال گذشته مورد بازخواست قرار نگرفته است.
گزارشی از ایران اینترنشنال

[shareaholic app="share_buttons" id="25412088"]
[yuzo_related]