ناکامی ترامپ در لغو «اوباما کِر» و گرو کشی بر سر پرداخت‌های بیمه
۱۵ مرداد ۱۳۹۶
پناهندگان به آمریکا برای دریافت کمک‌های دولتی باید پنج سال صبر کنند
۱۵ مرداد ۱۳۹۶

اخراج گزارشگر وال استریت ژورنال به خاطر رابطه با فروشنده اسلحه به ایران

منبع: On Media

روزنامه بین‌المللی وال استریت ژورنال گزارشگر برجسته خود 'جی سالومان' (Jay Solomon ) را امروز پنجشنبه اول تیرماه به دلیل ارتباط او با یک دلال اسلحه ایرانی از کار خود اخراج کرد.
به گزارش وبسایت خبری On Media که گزارش‌های اختصاصی در مورد رسانه‌های بین‌المللی را منتشر می‌کند، پاول بکت (Paul Beckett) سردبیر ارشد خبری وال استریت ژورنال در دفتر واشنگتن این روزنامه ضمن اعلام این خبر گفته است جزئیات اخراج جی سالومان که گزارشگر ارشد اخبار خارجی ژورنال بوده است در آینده نزدیک توسط خبرگزاری آسوشیتدپرس منتشر خواهد شد.
بلافاصله پس از اعلامیه بکت، آسوشیتدپرس دیشب با درج خبری اعلام کرد که سولومان پیشنهاد دریافت ۱۰ درصد سهام از سوی کمپانی فرهاد عظیما ثروتمند ایرانی‌الاصل در صنایع هوایی بین‌المللی را از وی دریافت کرده است. به نوشته On Media فرهاد عظیما پیش از این به عنوان یک عامل سازمان جاسوسی آمریکا (CIA) در معاملات خرید و فروش و انتقال اسلحه از سوی این سازمان شراکت داشته است.
آسوشیتدپرس همچنین گفته است فرهاد عظیما یکی از منابع خبری جی سولومان بوده است. رابطه سولومان با عظیما پس از آن افشا شد که آسوشیتدپرس تحقیقاتی را در مورد عظیما شروع کرده بود و هزاران ایمیل او را در اختیار داشت که وکیل عظیما می‌گوید از او دزدیده شده است.»
وال استریت ژورنال با صدور اعلامیه‌ای گفته است: «ما عمیقاً از رفتار و قضاوت‌های اشتباه سولومان شگفت‌زده هستیم.»
گزارشی از ایران اینترنشنال

[shareaholic app="share_buttons" id="25412088"]
[yuzo_related]