در ایامی که ذهن عموم شهروندان ایرانی به نوعی با آمریکا و مسایل مرتبط با این کشور درگیرشده است ، خواه از دانشجویی که قصد ادامه ی تحصیل به آمریکا دارد و یا از شهروندی که قصد مهاجرت به این کشور را دارد و یا شهروندی که پیگیر آخرین اخبار مرتبط با مسایل فی مابین ایران و آمریکاست و یا فعال اقتصادی که اخبار مربوط به برجام و تحریم ها را با دقت دنبال می کند و یا نخبگانی که در حال رصد آخرین اخبار و تحولات علمی ، سیاسی ، اجتماعی کشورهای جهان خصوصا آمریکا هستند ، حقایق آمریکا تلاش می کند تا مرجعی کامل و جامع باشد برای پاسخگویی به کلیه سووالات نیازهای اطلاعاتی عموم ایرانیان در خصوص آمریکا و مسایل آمریکا .

ما تلاش می کنیم ورای نگاه ها و رویکردهای سیاسی حاکم بر رسانه های رسمی ایران ، روایتی بدون سوگیری از آمریکا داشته باشیم . هرچند در عرصه ی رسانه این امر بسیار دشوار است اما ما تمام تلاشمان را میکنیم تا آمریکا و مسایلش را همانگونه که هست و همانگونه که شهروندان آمریکایی و ساکنان این کشور مشاهده می کنند، به مخاطبان فارسی زبان نشان دهیم .

حقایق آمریکا تلاش می کند تا خود را از فضای سیاسی رسانه های داخل ایران ناظر بر مسایل آمریکا جداکرده و به مانند ناظری در درون جامعه ی آمریکا ، اوضاع و مسایل داخلی این کشور را بازنمایی کند .


این اطلاعات شامل طیف متنوعی از اطلاعات مستند و مبتنی بر فکت ، مقالات ، تحلیل ها گزارشات رسمی ، اینفوگرافی ها ، نتایج نظرسنجی ها و افکارسنجی ها ، اخبار و رویدادهای آمریکا ، کتاب ها ، تولیدات رسانه ای این کشور اعم از مجلات ، روزنامه ها و فیلم های و ویدیوهای تولید شده و منشر شده در این کشوراست .

در کنار این موارد ما تلاش می کنیم جهت تکمیل اطلاعات فوق ، از روایت ها ، مشاهدات و تجربیات ایرانیان ساکن آمریکا از زندگی روزمره در این کشور را در این سایت بازتاب دهیم .

البته به جرات می توان گفت چنین پژوهشی با این نوع نگاه کلان و موشکافانه به مسایل داخلی آمریکا ، تا کنون نمونه ی دیگری در پژوهش های آکادمیک و پروژه های رسانه ای موجود در فضای مجازی نداشته است .

روش و رویکرد ما

برای تحقق این هدف چیست ؟


در وبسایت حقایق آمریکا بصورت کلی تلاش می کنیم تا حداکثر مطالب و محتوی خود را از مطالب منتشر شده در رسانه ها و منابع آمریکایی تامین کنیم و در مقابل تلاش می کنیم انتشار روایت ها و تحلیل های بعضا سیاسی با منشاء داخل ایران را به حداقل برسانیم .

به اعتقاد ما بهترین روایت کنندگان وضعیت و شرایط آمریکا ، خود آمریکاییان و ساکنان این کشور هستند .

ما برای شناخت آمریکا ، از هر گونه دیتا و اطلاعاتی که به هر نحو کمک می کند تا دانش و اطلاعات ما نسبت به کشور آمریکا ، آمریکاییان و حکومت این کشور افزایش یابد و به تصویر واقعی تر و کامل تری از این کشور دست یابیم ، بهره می گیریم .

تماس با ما