نماینده کنگره آمریکا بازداشت شد
۱۳۹۷-۰۵-۱۸
طرح های نیروی فضایی آمریکا معرفی شد
۱۳۹۷-۰۵-۲۰

طرح دولت آمریکا برای ایجاد محدودیت در اعطای شهروندی به مهاجران قانونی

منبع خبر: یورونیوز
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1397
دولت آمریکا قصد دارد طرحی را به اجرا بگذارد که حتی برای مهاجران قانونی نیز دریافت شهروندی آمریکا یا دریافت کارت سبز (گرین کارت) سخت‌تر شود.

بر اساس این طرح چنانچه مهاجران قانونی یا اعضای خانوادۀ آنها از برنامه‌های رفاه عمومی آمریکا مانند بیمۀ درمانی اوباما (Obamacare)، بیمۀ درمانی کودکان یا برنامه‌های کمک تغذیه استفاده کرده باشند، نمی‌توانند به آسانی شهروند آمریکا شوند.

این طرح که نیاز به تصویب کنگره ندارد، بخشی از پروژۀ استفان میلر مشاور ارشد کاخ سفید برای محدود کردن شمار مهاجرانی است که هرساله حق شهروندی آمریکا را دریافت می‌کنند. دولت می‌گوید این کار با هدف محافظت از مالیات دهندگان آمریکایی انجام می‌شود.

از نظر وکلای مهاجرت و کارشناسان بهداشت عمومی آمریکا اجرایی شدن این طرح تغییرات بزرگی را در سیستم مهاجرتی دهه‌های اخیر این کشور بوجود می‌آورد و بر سرنوشت بیش از ۲۰ میلیون مهاجر تاثیر می‌گذارد؛ بویژه مهاجران شاغلی که با وجود کار، درآمد کافی برای تامین هزینه‌های خانواده‌هایشان ندارند.

یک نسخه از این طرح به دفتر مدیریت و بودجۀ کاخ سفید فرستاده شده که آخرین مرحله قبل از انتشار قانونی آن محسوب می‌شود. کاخ سفید در نظر دارد اجرای این طرح را از ماه فوریۀ سال آینده میلادی آغاز کند.

بنا بر داده‌های ادارۀ مهاجرت و خدمات شهروندی آمریکا، تنها در سال مالی ۲۰۱۶ میلادی که آخرین سال مالی تحت اداره دولت اوباما بوده است ۱.۲ میلیون مهاجر موفق به کسب اقامت دائمی آمریکا یا کارت سبز این کشور شده‌اند و ۷۵۳۰۶۰ نفر نیز ملیت این کشور را دریافت کرده‌اند.

درمقابل، داده‌های متعلق سه ماهه اول سال مالی ۲۰۱۸ میلادی بیانگر آن است که شمار مهاجرانی که موفق به دریافت کارت سبز شده‌اند ۲۰ درصد کاهش یافته است.

مطالب مرتبطسایر مطالب

جمعیت شناسی در اصل علمِ سرشماریِ نفوس است. اما بررسیِ‌ عواملی که سببِ تغییراتِ جمعیتی شده، و برآوردِ تأثیراتی که این تغییرات روی زندگیِ مردم گذارده نیز در آن حائزِ اهمیت است. مهاجرت چه تأثیری بر رشدِ جمعیتِ آمریکا گذاشته است؟
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
آوریلِ 1865 مقطعی سرنوشت ساز در تاریخِ آمریکا بود. در 9 آوریل، ارتشِ ائتلافِ جنوب [شماری از ایالاتِ جنوبی که...
مطالعه
در قرن پانزدهم لایحه ای قانونی به تصویب رسید که بر اساس آن هیچ دولت (و یا حکومت فدرالی) اجازه...
مطالعه
سیاستمداران آمریکایی و نیز مردم این کشور، دوست دارند خودشان را «ملت مهاجرین» خطاب کنند. جایی که خانواده هر کس،...
مطالعه

ارسال این به یک دوست