مایک پمپئو: باید هزینه حضور قاسم سلیمانی در منطقه را بالا ببریم
۱۳۹۷-۰۵-۰۹
واشنگتن پست: ترامپ در ۵۵۸ روز بیش از چهار هزار بار دروغ گفته است
۱۳۹۷-۰۵-۱۰

آمریکا، اروپا را نیز به تشدید فشار علیه حکومت ایران فرامی‌خواند

منبع خبر: خبرگزاری فرانسوی آر اف آی
تاریخ انتشار: 20 تیر 1397
مایک پمپئو، وزیر امور خارجۀ آمریکا، قصد دارد امروز چهارشنبه یازده ژوئیه و فردا پنجشنبه دوازده ژوئیه در حاشیۀ نشست ناتو در بروکسل با وزرای امور خارجۀ فرانسه، بریتانیا، آلمان ... ملاقات و با آنان دربارۀ ایران گفتگو کند. یک مقام وزارت امور خارجۀ آمریکا با اعلام این خبر گفت که هدف از این ملاقات ها دعوت از متحدان آمریکا برای تشدید فشارها بر جمهوری اسلامی ایران است.

در این گفتگوها وزیر امور خارجۀ آمریکا به متحدان این کشور اطمینان خواهد داد که با خودداری از خرید نفت ایران، می توانند نفت مورد نیازشان را از طریق دیگر فروشندگان نفت تأمین کنند.

وزیر امور خارجۀ آمریکا دیروز در ابوظبی با رهبران امارات متحد عربی نیز دیدار و دربارۀ ایران گفتگو کرد. یک مقام وزارت امور خارجۀ آمریکا اظهار داشت که مقامات ارشد این وزارتخانه طی سه روز در عربستان دربارۀ جمهوری اسلامی ایران بحث و تبادل نظر کردند و در این گفتگوها وسایل و روش های جدید را برای محروم کردن رژیم اسلامی ایران از درآمدهای نفتی اش بررسی نمودند.

پیشتر مایک پمپئو گفته بود که آمریکا درخواست کشورهایی که تقاضای معافیت از تحریم های این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران را کرده اند، بررسی می کند.

در جریان سفرش به ابوظبی، وزیر امور خارجۀ آمریکا گفته بود که این کشور و متحدانش در خلیج فارس قصد دارند به حکومت ایران نشان بدهند که اقدام هایش هزینۀ واقعی را در پی دارد. وزیر امور خارجۀ آمریکا اضافه کرد که این کشور و متحدانش قصد دارند از خلال تحریم ها و یک رشته اقدام های مشترک "منابع مالی عملیات مخرب جمهوری اسلامی ایران را در منطقه نشانه بگیرند".

وزیر امور خارجۀ آمریکا در واکنش به تهدید حسن روحانی مبنی بر بستن تنگۀ هرمز، تأکید کرد که ایالات متحد آمریکا طی دهه ها آزادی کشتیرانی و عبور نفت از طریق این گذرگاه را تأمین کرده و به این اقدام خود ادامه خواهد داد.

در ایران، آیت الله احمد جنتی، رئیس شورای نگهبان، امروز چهارشنبه بیستم تیر ماه ابراز امیدواری کرد که جمهوری اسلامی ایران با "امدادهای الهی و رهنمودهای داهیانه و امیدوارکنندۀ" رهبر جمهوری اسلامی به سلامت تحریم های آمریکا را پشت سر بگذارد.

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
مردمِ آمریکا به اندازه ی گذشته شاد نیستند. مردمِ ایالاتِ متحده از همان بدوِ تأسیسِ این کشور، شادی را حقِ...
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
پدیده ی بی خانمانی یکی از مشکلات عمیق و پیچیده ی ملت ماست. بی خانمانی تبعیض سرش نمی شود. والدین...
مطالعه
  در سه شنبه ی گذشته، دادگاهِ عالیِ پنسیلوانیا نتیجه ی یکی از گسترده‌ترین تحقیقاتِ تاریخِ آمریکا در زمینه ی...
مطالعه
مطالعه
گرچه در دهه های گذشته سهمِ زنان از نیروی کارِ این کشور افزایشِ چشمگیری داشته،‌ اما در سالهای اخیر ثابت مانده است
مطالعه
بر هیچکس پوشیده نیست که معیار سنجش اقتصادی از نظر دولتمردان امریکا باعث شده مردم عادی در این کشور هاج و واج بمانند که اگر واقعا اوضاع تا این اندازه خوب است، پس چرا ...
مطالعه
ترامپ و بسیاری از سیاستهای کلیدی اش در دنیا نامحبوبند، و جایگاهِ آمریکا را نزدِ بسیاری از ملتها با شیبی تند تنزّل داده اند.
مطالعه
درواقع، در همان دهه ی هفتاد که برای نخستین بار سر و کله ی ترامپ در صفحاتِ نیویورک تایمز پیدا شد، وزارتِ...
مطالعه
«تأثیرِ واینستین» (موجِ شکایتِ زنان از چهره های مشهور، به اتهامِ سوءِ استفاده ی جنسی، که با شکایت از هاروی...
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
برده داری چطور در این کتاب توصیف شده است؟ ارباب اغلب برای برده هایش کباب درست می کرد یا آنها را به پیکنیک می برد.
مطالعه
سالهاست که کالیفرنیا ایالتی قوی و مستقل است و پس از موفقیت دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری فعالیت ها برای استقلال این ایالت از امریکا یا "کالگزیت" (Calexit) از سر گرفته شده است
مطالعه