از واکنش ترامپ به «فایل صوتی» تا «بدنام منهتن» زیر ذره بین مولر
۱۳۹۷-۰۵-۰۱
بازیگر معروف آمریکایی به آزار جنسی متهم شد
۱۳۹۷-۰۵-۰۱

کنگره در پی لغو کنترل ترامپ بر ذخایر هسته‌ای آمریکا

منبع خبر: اسپوتنیک
تاریخ انتشار: 1 مرداد 1397
منابع خبری اعلام کردند کنگره آمریکا در حال بررسی و مذاکره بر روی یک طرح جدید است که به موجب آن اداره ملی امنیت هسته‌ای آمریکا (NNSA) که مسئولیت نظارت بر ذخایر هسته‌ای این کشور را بر عهده دارد، از کنترل اداره انرژی کاخ سفید خارج می‌شود.

در صورت تصویب این طرح در کنگره، اداره ملی امنیت هسته‌ای آمریکا به نهادی مستقل تبدیل خواهد شد و کاخ سفید به گونه‌ای موثر اختیار نظارت و کنترل بر ذخایر هسته‌ای آمریکا را از دست خواهد داد.

این طرح که با هدف خارج کردن اختیار کنترل بر قدرت بازدارنده هسته‌ای از حیطه اختیارات کاخ سفید تنظیم شده با انتقاد شدید ریک پری، وزیر انرژی آمریکا، و برخی از نمایندگان کنگره از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه روبرو شده است. ولی تلاش‌های آنان برای خنثی کردن این طرح به جایی نرسیده است.

سخنگوی وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد این طرح تهدیدی برای امنیت ملی کشور به شمار می‌رود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، وعده داده است توانمندی‌های هسته‌ای امریکا را تقویت کند. وی تاکید دارد که تسلیحات هسته‌ای کشور طی مدتی طولانی به روزرسانی نشده و منسوخ و قدیمی است. وی وعده داده است با هدف بهینه‌سازی زرادخانه هسته‌ای آمریکا و تولید تسلیحات هسته‌ای جدید برنامه نوینی را آغاز کند.

مطالب مرتبطسایر مطالب

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
برده داری چطور در این کتاب توصیف شده است؟ ارباب اغلب برای برده هایش کباب درست می کرد یا آنها را به پیکنیک می برد.
مطالعه
سالهاست که کالیفرنیا ایالتی قوی و مستقل است و پس از موفقیت دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری فعالیت ها برای استقلال این ایالت از امریکا یا "کالگزیت" (Calexit) از سر گرفته شده است
مطالعه
در سیزدهم فوریه ی سال 2016، قاضی آنتونین اسکالیا، یکی از نه عضو اصلی دیوان عالی امریکا در سن 79 سالگی از دنیا رفت.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه