فارن‌پالیسی: براندازی در ایران، آرزوی ناکام‌مانده تمام دولت‌های آمریکا بوده است
۱۳۹۷-۰۴-۳۰
واکنش دونالد ترامپ به افشاء اسناد اف‌بی‌آی: از ستاد انتخاباتی من، جاسوسی شده است
۱۳۹۷-۰۴-۳۱
Search
دقیقا عین عبارت
جستجو در عناوین
جستجو در متن
Search in comments
Search in excerpt
نوشته‌ها
Filter by دسته‌ها
فکت های آمریکا
اخلاق و سبک زندگی
مسائل اخلاقی
اقتصاد
سیاست
عدالت
عدالت اقتصادی

کارزار تبلیغاتی جدید آمریکا علیه رهبران ایران

منبع خبر: خبرگزاری رویترز
تاریخ انتشار: 31 تیر 1397
خبرگزاری رویترز در گزارشی می‌نویسد دولت دونالد ترامپ در آمریکا، کارزار تبلیغاتی و تهاجمی جدیدی را با هدف دامن‌زدن به آشوب‌های اجتماعی در داخل ایران و پایان‌دادن به برنامه هسته‌ای آن کشور و همچنین حمایت‌های حکومت جمهوری اسلامی ایران از گروه‌های تندرو به‌راه انداخته است.

به گفته مقامات آمریکایی مطلع از این موضوع، این کارزار از طریق سخنرانی‌ها، ارتباطات آنلاین و اینترنتی و رسانه‌های اجتماعی به‌پیش خواهد رفت.

در گزارش رویترز که روز شنبه ۳۰ تیرماه منتشر شد، آمده است:

چندتن از مقامات پیشین دولت آمریکا می‌گویند این کمپین تبلیغاتی از حمایت مایک پمپئو، وزیر خارجه و جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا برخوردار است و در راستای فشارهای اقتصادی دونالد ترامپ از طریق اجرای تحریم‌های جدید و شدید علیه ایران است.

مقامات پیشین و کنونی آمریکا می‌گویند این کارزار چهره رهبران ایران را به‌شدت خدشه‌دار می‌کند و در برخی موارد، اطلاعاتی را درمورد آن‌ها افشا می‌کند که بعضاً غلوآمیز و یا برخلاف اظهارات رسمی مقامات سابق دولت آمریکا درمورد آن‌هاست.

نگاهی به حساب کاربری فارسی‌زبان وزارت خارجه آمریکا و وبسایت ShareAmerica که خود را به‌عنوان پلتفورمی برای طرح مباحث درمورد دموکراسی معرفی می‌کند، نشان می‌دهد که در طول ماه گذشته، اظهارنظرها و مطالب منتشرشده در آن‌ها، در انتقاد از رژیم ایران بوده است. از پنج موضوع مطرح‌شده در این حساب‌ها و وب‌سایت، چهار موضوع آن به ایران مربوط می‌شود که شامل «چگونگی مقابله با افراط‌گرایی مسلحانه» و موضوع «همکاری خطوط هواپیمایی ایران با گسترش خشونت و تروریسم» می‌شود.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در رسانه‌های اجتماعی، شخصاً و مستقیم با ایرانیان در تبعید و سراسر جهان درمورد آنها و کشورشان صحبت می‌کند. پمپئو در یک پیام توئیتری با عنوان مشخص «اعتراضات در ایران همه‌گیر می‌شود»، نوشته است که «مردم ایران مستحق احترام به حقوق بشری‌شان هستند». او همچنین در توییتر نوشته است: «درحالی‌که خانواده‌های ایرانی در فقر به‌سر می‌برند، رهبران و کادرهای سپاه پاسداران بر ثروت خود اضافه می‌کنند.»

درحالی‌که روز یک‌شنبه ۳۱ تیرماه، قرار است مایک پمپئو با هزاران تن از ایرانیانی که پس‌از گریختن از ایران به‌دنبال انقلاب اسلامی به زندگی تبعیدی در کالیفرنیا روی آورده‌اند دیدار و با آن‌ها در مورد آینده کشورشان گفت‌وگو کند، یک مقام وزارت خارجه تأکید کرده است که آمریکا درپی تغییر رژیم ایران نیست و تنها به‌دنبال تغییر رفتار آن است.

این مقام وزارت خارجه آمریکا که نام او فاش نشده، به رویترز گفته است: «ما می‌دانیم که داریم حکومت ایران را مجبور می‌کنیم تا به انتخاب‌های سخت دست بزند. آن‌ها یا راه خود را عوض خواهند کرد، یا خواهند دید که ادامه رفتار خرابکارانه‌شان، به‌طور روزافزونی برای آن‌ها سخت می‌شود. ما معتقدیم آن‌چه که پیشنهاد می‌کنیم، چشم‌انداز بسیار مثبتی ارائه می‌دهد، از آن‌چه که ما می‌توانیم به آن برسیم و چیزی که ایرانیان می‌توانند به آن دست یابند.»

کاخ سفید از هرگونه اظهارنظری درمورد این کارزار، خودداری کرده است، اما از آن سو، یک مقام ارشد دولتی ایران، ضمن نادیده گرفتن این کارزار، اعلام کرده است که ایالات متحده آمریکا از سال ۱۹۷۹ و درپی انقلاب اسلامی در ایران، همواره قصد تضعیف و برکناری حکومت جمهوری اسلامی را داشته است. او اضافه کرده است که «این‌بار هم این سیاست شکست خواهد خورد».

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

گرچه در دهه های گذشته سهمِ زنان از نیروی کارِ این کشور افزایشِ چشمگیری داشته،‌ اما در سالهای اخیر ثابت مانده است
مطالعه
بر هیچکس پوشیده نیست که معیار سنجش اقتصادی از نظر دولتمردان امریکا باعث شده مردم عادی در این کشور هاج و واج بمانند که اگر واقعا اوضاع تا این اندازه خوب است، پس چرا ...
مطالعه
ترامپ و بسیاری از سیاستهای کلیدی اش در دنیا نامحبوبند، و جایگاهِ آمریکا را نزدِ بسیاری از ملتها با شیبی تند تنزّل داده اند.
مطالعه
درواقع، در همان دهه ی هفتاد که برای نخستین بار سر و کله ی ترامپ در صفحاتِ نیویورک تایمز پیدا شد، وزارتِ...
مطالعه
آمار خشونت و تجاوز جنسی از سال 1993 تا سال 2014 و 2015، 63 درصد کاهش داشته و از 3/4...
مطالعه
جمعیت شناسی در اصل علمِ سرشماریِ نفوس است. اما بررسیِ‌ عواملی که سببِ تغییراتِ جمعیتی شده، و برآوردِ تأثیراتی که این تغییرات روی زندگیِ مردم گذارده نیز در آن حائزِ اهمیت است. مهاجرت چه تأثیری بر رشدِ جمعیتِ آمریکا گذاشته است؟
مطالعه
اعتمادِ مردمِ آمریکا به دولتِ آمریکا در پایین ترین حدِ خود در طولِ تاریخ قرار دارد. اکنون تنها 20 درصد از آمریکایی ها می گویند که به دولتِ‌ فدرال اعتماد دارند و معتقدند که دولت «تقریباً همیشه» (4%) یا «اغلبِ اوقات» (16%) کارِ درست را انجام می دهد.
مطالعه
سالِ پیش نرخِ رسمیِ فقر در این کشور 12.7% بوده است که نزدیک به نرخِ فقر در پیش از رکودِ بزرگ است و حاکی از وجودِ 40.6 میلیون فقیر است. با این حال تقسیمِ مردم به روی خطِ فقر و زیرِ خطِ فقر تنها یکی از راههای برآوردِ سطحِ رفاهِ اقتصادی است.
مطالعه
گرچه در دهه های گذشته سهمِ زنان از نیروی کارِ این کشور افزایشِ چشمگیری داشته،‌ اما در سالهای اخیر ثابت مانده است (نیروی کار عبارت است از همه ی کسانی که در سنِ اشتغال قرار دارند) و پیش‌بینی های اخیرِ مرکزِ آمارِ کار (BLS) نشان می دهد که این سهم در سالِ 2025 به نقطه ی اوجِ خود یعنی 47.1 درصد، و مجدداً تا سالِ 2060 به 46.3 درصد خواهد رسید، و این یعنی زنان در بازارِ کار همچنان در اقلیت اند.
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
آوریلِ 1865 مقطعی سرنوشت ساز در تاریخِ آمریکا بود. در 9 آوریل، ارتشِ ائتلافِ جنوب [شماری از ایالاتِ جنوبی که...
مطالعه
آیا می دانید تعداد شهروندان امریکایی که از دولت یارانه دریافت می کنند، از تعداد کسانی که شغل تمام وقت...
مطالعه
آمریکا کشورِ بزرگ و پیچیده ای است که در طولِ عمرِ 238 ساله ی خود، و نیز در این چند...
مطالعه
  حقایق و آماری که در این مقاله خواهید خواند بسیار بحث‌برانگیز است. بسیاری از مردم از خواندن این مطالب...
مطالعه
در قرن پانزدهم لایحه ای قانونی به تصویب رسید که بر اساس آن هیچ دولت (و یا حکومت فدرالی) اجازه...
مطالعه
سیاستمداران آمریکایی و نیز مردم این کشور، دوست دارند خودشان را «ملت مهاجرین» خطاب کنند. جایی که خانواده هر کس،...
مطالعه
  ما اعتقاد داریم که سه دلیل اصلی برای فقر در ایالات متحده وجود دارد: فقر جهانی؛ فعالیت سیستم سیاسی...
مطالعه
  آمریکا برترین کشور است – البته در میزانِ بازداشت ها. در خلالِ چند دهه ی گذشته، این کشور بیشترین...
مطالعه

ارسال این به یک دوست