کارزار تبلیغاتی جدید آمریکا علیه رهبران ایران
۱۳۹۷-۰۴-۳۱
تحقیقات از مراکز نگهداری مهاجران در آمریکا به اتهام آزار و اذیت کودکان
۱۳۹۷-۰۴-۳۱

واکنش دونالد ترامپ به افشاء اسناد اف‌بی‌آی: از ستاد انتخاباتی من، جاسوسی شده است

منبع خبر: آر اف آی
تاریخ انتشار: 29 تیر 1397
پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) اسناد فوق سری مرتبط با جاسوسی از مشاور سابق کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ را منتشر کرد. دونالد ترامپ در واکنش می‌گوید این اقدامات، وی را بیش از پیش متقاعد می‌سازد که اعضا کارزار انتخاباتی او در سال ۲۰۱۶ هدف جاسوسی اف‌بی‌آی قرار گرفته‌اند.

این اسناد فوق سری که بخشی از تحقیقات در مورد دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا است، حاوی اطلاعاتی است که نشان می‌دهد اف‌بی‌آی معتقد است که کارتر پیج، مشاور سیاست خارجی دونالد ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی با دولت روسیه همدستی داشته و عامل آنان بوده است.

در این گزارش ۴۱۲ صفحه‌ای، مرتبط با داگاه جاسوسی اطلاعات خارجی، که شامگاه در رسانه‌های آمریکایی شنبه منتشر شده است، به نام کارتر پیج، مشاور سابق دونالد ترامپ بطور مستقیم اشاره شده است.

به گزارش نشریه نیویورک تایمز، بنا بر اسناد منتشر شده، پلیس فدرال آمریکا معتقد است که تلاش‌های روسیه به منظور مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با هماهنگی کارتر پیج و افراد احتمالی دیگری وابسته به جمهوری‌خواهان آمریکا انجام شده است.

اف‌بی‌آی افزوده است که کارتر پیج در جریان مبارزات انتخاباتی با مسئولان ارشد دولت روسیه، همچنین تعدادی از ماموران امنیتی این کشور در ارتباط بوده است.

هنوز علیه کارتر پیج اعلام جرم نشده است. وی بدنبال انتشار این گزارش در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان، هرگونه اتهام مبنی بر همکاری با دولت روسیه را رد کرده است.

کارتر پیج در دفاع از خود در شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا، گفت: خیر، من هیچ‌گاه مامور یک قدرت خارجی نبوده‌ام.

دونالد ترامپ، روز یک‌شنبه، در واکنش به انتشار اسناد فوق سری پلیس فدرال آمریکا، در حساب توئیتری خود، ضمن حمله به رقبای دموکرات خود، مدعی شد که بیش از پیش متقاعد شده است که اف‌بی‌آی از اعضا کارزار انتخاباتی او به نفع رقبای دموکرات جاسوسی می‌کرده است.

رییس‌جمهوری آمریکا از اعضا حزب جمهوری‌خواه آمریکا خواسته است تا در برابر این اقدام واکنش جدی نشان دهند.

مطالب مرتبطسایر مطالب

جمعیت شناسی در اصل علمِ سرشماریِ نفوس است. اما بررسیِ‌ عواملی که سببِ تغییراتِ جمعیتی شده، و برآوردِ تأثیراتی که این تغییرات روی زندگیِ مردم گذارده نیز در آن حائزِ اهمیت است. مهاجرت چه تأثیری بر رشدِ جمعیتِ آمریکا گذاشته است؟
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
آوریلِ 1865 مقطعی سرنوشت ساز در تاریخِ آمریکا بود. در 9 آوریل، ارتشِ ائتلافِ جنوب [شماری از ایالاتِ جنوبی که...
مطالعه
در قرن پانزدهم لایحه ای قانونی به تصویب رسید که بر اساس آن هیچ دولت (و یا حکومت فدرالی) اجازه...
مطالعه
سیاستمداران آمریکایی و نیز مردم این کشور، دوست دارند خودشان را «ملت مهاجرین» خطاب کنند. جایی که خانواده هر کس،...
مطالعه

ارسال این به یک دوست