ششمین «ماموریت غیرممکن» تام کروز رکوردشکن شد
۱۳۹۷-۰۵-۰۸
آمریکا، اروپا را نیز به تشدید فشار علیه حکومت ایران فرامی‌خواند
۱۳۹۷-۰۵-۱۰

مایک پمپئو: باید هزینه حضور قاسم سلیمانی در منطقه را بالا ببریم

منبع خبر: خبرگزاری فرانسوی آر اف آی
تاریخ انتشار: 20 تیر 1397
مایک پمپئو، وزیر أمور خارجه ایالات متحده آمریکا می‌گوید برای مقابله با تهدیدات ایران در منطقه باید هزینه را برای قاسم سلیمانی و نیروهای تحت امر او بالا ببریم.

مایک پمپئو، وزیر أمور خارجه آمریکا، در جریان سفر به حاشیه خلیج فارس در گفتگو با نشریه انگلیسی‌زبان "نشنال" چاپ امارات، با اشاره به مداخلات جمهوری اسلامی ایران در کشورهای خاورمیانه، گفت: قاسم سلیمانی در عراق و سوریه دردسر ایجاد می‌کند و ما باید برای مقابله با آنها هزینه را برای شخص وی و نیروهایش در منطقه بالا ببریم.

مایک پمپئو که به منظور رایزنی بر سر جلب حمایت برای یک اقدام مشترک علیه جمهوری اسلامی ایران و تقویت تحریم‌ها به خاورمیانه سفر کرده، بر لزوم ایجاد یک ائتلاف در منطقه تاکید کرد.

رییس دیپلماسی سیاسی آمریکا از کشورهای عربستان سعودی و بحرین بعنوان بزرگترین متحدان واشنگتن در منطقه یاد کرده و افزود: آنچه که ایالات متحده آمریکا می‌خواهد آن است که ایران به یک کشور با روابط عادی در منطقه تبدیل شود.

دولت دونالد ترامپ در ماه‌های اخیر بارها نسبت به گسترش نفوذ ایران در منطقه از سوریه تا یمن تاکید کرده و این کشور را به حمایت از شورشیان حوثی و ارسال سلاح به آنان متهم کرده است.

مایک پمپئو، در اظهارات اخیر خود از قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، بعنوان عامل ایجاد آشوب در منطقه به‌ویژه در عراق و سوریه یاد کرده و تاکید می‌کند: ما باید هزینه حضور قاسم سلیمانی و نهاد تحت امر او در این مناطق را بالا ببریم.

وزیر أمور خارجه آمریکا، با اشاره به لزوم تجدید نظر در توافق اتمی با ایران، گفت: اگر توافق دیگری برقرار شود باید کاملا با توافق پیشین متفاوت بوده و به گونه‌ای دائمی برقرار شود.

مایک پمپئو با بیان اینکه، بسیاری از حمایت‌های ایران از گروه‌ها در منطقه در سایه کاهش تحریم‌ها پس از امضا توافق اتمی رخ داد، افزود: پس از خروج آمریکا از توافق اتمی، تحریم‌ها بازگردانده می‌شود و یقین دارم که مجموعه تلاش‌های کشورهای عربی خیلج فارس، آمریکا و اروپایی‌ها سرانجام به نتایج خوبی خواهد رسید.

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
مردمِ آمریکا به اندازه ی گذشته شاد نیستند. مردمِ ایالاتِ متحده از همان بدوِ تأسیسِ این کشور، شادی را حقِ...
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
پدیده ی بی خانمانی یکی از مشکلات عمیق و پیچیده ی ملت ماست. بی خانمانی تبعیض سرش نمی شود. والدین...
مطالعه
  در سه شنبه ی گذشته، دادگاهِ عالیِ پنسیلوانیا نتیجه ی یکی از گسترده‌ترین تحقیقاتِ تاریخِ آمریکا در زمینه ی...
مطالعه
مطالعه
گرچه در دهه های گذشته سهمِ زنان از نیروی کارِ این کشور افزایشِ چشمگیری داشته،‌ اما در سالهای اخیر ثابت مانده است
مطالعه
بر هیچکس پوشیده نیست که معیار سنجش اقتصادی از نظر دولتمردان امریکا باعث شده مردم عادی در این کشور هاج و واج بمانند که اگر واقعا اوضاع تا این اندازه خوب است، پس چرا ...
مطالعه
ترامپ و بسیاری از سیاستهای کلیدی اش در دنیا نامحبوبند، و جایگاهِ آمریکا را نزدِ بسیاری از ملتها با شیبی تند تنزّل داده اند.
مطالعه
درواقع، در همان دهه ی هفتاد که برای نخستین بار سر و کله ی ترامپ در صفحاتِ نیویورک تایمز پیدا شد، وزارتِ...
مطالعه
«تأثیرِ واینستین» (موجِ شکایتِ زنان از چهره های مشهور، به اتهامِ سوءِ استفاده ی جنسی، که با شکایت از هاروی...
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
برده داری چطور در این کتاب توصیف شده است؟ ارباب اغلب برای برده هایش کباب درست می کرد یا آنها را به پیکنیک می برد.
مطالعه
سالهاست که کالیفرنیا ایالتی قوی و مستقل است و پس از موفقیت دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری فعالیت ها برای استقلال این ایالت از امریکا یا "کالگزیت" (Calexit) از سر گرفته شده است
مطالعه