فاکس نیوز چگونه به فکر ترامپ جهت می دهد؟
۱۳۹۷-۰۴-۱۶
از سرگیری تحریم های شدید آمریکا علیه ایران ممکن است
۱۳۹۷-۰۴-۱۶

اندیشکده آمریکایی: تجارت با ایران خطرناک شده است

منبع خبر:
بنیاد دفاع از دموکراسی
موضوع:
وضعیت تجاری ایران در سطح بین الملل
اندیشکده آمریکایی بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها در مقاله‌ای می‌نویسد تجارت با ایران از این پس با ریسک‌های متعددی همراه خواهد بود.

مقاله این اندیشکده ضمن بازنشر دستورالعمل سیگال مندلکر معاونت وزارت خزانه‌داری آمریکا در امور تروریزم و اطلاعات مالی که در آن به همه شرکت‌های تجاری جهان گفته شده است معاملات آنها با ایران به فعالیت‌های غیرقانونی و حمایت از سازمان‌های تروریستی از سوی ایران یاری می‌رساند، می‌نویسد:

«به دنبال بازگرداندن تحریم‌های لغو شده مربوط به توافق هسته‌ای، معاملات تجاری با جمهوری اسلامی ایران حاوی خطرات عمیق برای شرکت‌های درگیر در آنها خواهد بود. این خطرات حتی پیش از خروج آمریکا از برجام نیز به‌خاطر وجود فساد، سرکوب حقوق بشر و ادامه حمایت ایران از سازمان‌های تروریستی برای شرکت‌های تجاری وجود داشته است.

با اینکه ایران تلاش زیادی دارد که چهره خود را به‌عنوان یک کشور عاری از فعالیت‌های غیرقانونی و فساد دولتی نشان دهد، اما تنها به صورت بسیار سطحی از قوانین و مقررات بین‌المللی که خواهان پایان فعالیت‌های خرابکارانه مالی آن هستند پیروی کرده است.

نمونه مشخص آن قرار دادن نام کشور ایران در لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی از سال ۲۰۰۸ بوده است که پس از برخی تصمیمات ایران در سال ۲۰۱۶ و قول به پیروی از همه مقررات این گروه از این لیست موقتاً بیرون آمده است. اما خودداری آیت‌الله علی خامنه‌ای از موظف کردن دولت ایران به انجام اصلاحات موردنظر گروه ویژه نشان می‌دهد که رژیم ایران همچنان به تعریف مشخص خود از تروریزم و حمایت مالی از آنها مصمّم و پایدار است و حماس و حزب‌الله به‌عنوان دست‌آموزان آن همچنان از پشتیبانی مالی تهران برخوردار خواهند بود.»

[shareaholic app="share_buttons" id="25412088"]
موضوعات :

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

گرچه در دهه های گذشته سهمِ زنان از نیروی کارِ این کشور افزایشِ چشمگیری داشته،‌ اما در سالهای اخیر ثابت مانده است
مطالعه
بر هیچکس پوشیده نیست که معیار سنجش اقتصادی از نظر دولتمردان امریکا باعث شده مردم عادی در این کشور هاج و واج بمانند که اگر واقعا اوضاع تا این اندازه خوب است، پس چرا ...
مطالعه
ترامپ و بسیاری از سیاستهای کلیدی اش در دنیا نامحبوبند، و جایگاهِ آمریکا را نزدِ بسیاری از ملتها با شیبی تند تنزّل داده اند.
مطالعه
درواقع، در همان دهه ی هفتاد که برای نخستین بار سر و کله ی ترامپ در صفحاتِ نیویورک تایمز پیدا شد، وزارتِ...
مطالعه
آمار خشونت و تجاوز جنسی از سال 1993 تا سال 2014 و 2015، 63 درصد کاهش داشته و از 3/4...
مطالعه
جمعیت شناسی در اصل علمِ سرشماریِ نفوس است. اما بررسیِ‌ عواملی که سببِ تغییراتِ جمعیتی شده، و برآوردِ تأثیراتی که این تغییرات روی زندگیِ مردم گذارده نیز در آن حائزِ اهمیت است. مهاجرت چه تأثیری بر رشدِ جمعیتِ آمریکا گذاشته است؟
مطالعه
اعتمادِ مردمِ آمریکا به دولتِ آمریکا در پایین ترین حدِ خود در طولِ تاریخ قرار دارد. اکنون تنها 20 درصد از آمریکایی ها می گویند که به دولتِ‌ فدرال اعتماد دارند و معتقدند که دولت «تقریباً همیشه» (4%) یا «اغلبِ اوقات» (16%) کارِ درست را انجام می دهد.
مطالعه
سالِ پیش نرخِ رسمیِ فقر در این کشور 12.7% بوده است که نزدیک به نرخِ فقر در پیش از رکودِ بزرگ است و حاکی از وجودِ 40.6 میلیون فقیر است. با این حال تقسیمِ مردم به روی خطِ فقر و زیرِ خطِ فقر تنها یکی از راههای برآوردِ سطحِ رفاهِ اقتصادی است.
مطالعه
گرچه در دهه های گذشته سهمِ زنان از نیروی کارِ این کشور افزایشِ چشمگیری داشته،‌ اما در سالهای اخیر ثابت مانده است (نیروی کار عبارت است از همه ی کسانی که در سنِ اشتغال قرار دارند) و پیش‌بینی های اخیرِ مرکزِ آمارِ کار (BLS) نشان می دهد که این سهم در سالِ 2025 به نقطه ی اوجِ خود یعنی 47.1 درصد، و مجدداً تا سالِ 2060 به 46.3 درصد خواهد رسید، و این یعنی زنان در بازارِ کار همچنان در اقلیت اند.
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
آوریلِ 1865 مقطعی سرنوشت ساز در تاریخِ آمریکا بود. در 9 آوریل، ارتشِ ائتلافِ جنوب [شماری از ایالاتِ جنوبی که...
مطالعه
آیا می دانید تعداد شهروندان امریکایی که از دولت یارانه دریافت می کنند، از تعداد کسانی که شغل تمام وقت...
مطالعه
آمریکا کشورِ بزرگ و پیچیده ای است که در طولِ عمرِ 238 ساله ی خود، و نیز در این چند...
مطالعه
حقایق و آماری که در این مقاله خواهید خواند بسیار بحث‌برانگیز است. بسیاری از مردم از خواندن این مطالب به‌شدّت...
مطالعه
در قرن پانزدهم لایحه ای قانونی به تصویب رسید که بر اساس آن هیچ دولت (و یا حکومت فدرالی) اجازه...
مطالعه
سیاستمداران آمریکایی و نیز مردم این کشور، دوست دارند خودشان را «ملت مهاجرین» خطاب کنند. جایی که خانواده هر کس،...
مطالعه
ما اعتقاد داریم که سه دلیل اصلی برای فقر در ایالات متحده وجود دارد: فقر جهانی؛ فعالیت سیستم سیاسی و...
مطالعه
آمریکا برترین کشور است – البته در میزانِ بازداشت ها. در خلالِ چند دهه ی گذشته، این کشور بیشترین جمعیتِ...
مطالعه

ارسال این به یک دوست