The Invisible War
۱۳۹۷-۰۳-۱۳
Inside Job
۱۳۹۷-۰۳-۱۳

نظر یک آمریکایی راجع به انتخابات

منبع : کانال تلگرامی K1 in USA
سگ از اهمیت ویژه‌ای‌ در زندگی، فرهنگ و زبان آمریکایی‌ها برخوردار هست، بطوری که حتی با یک بچه مقایسه میشه. مثلا در زبان آمریکایی به کسی که در خانه شما از بچه نگهداری میکنه، baby sitter گفته میشه و برای توصیف کسی که از سگ نگهداری و مواظبت میکنه هم از همین عبارت استفاده میشه. موضوع زمانی جالب میشه که یک آمریکایی هم بچه و هم سگ داشته باشه و وقتی از عبارت baby sitter استفاده میکنه، شما متوجه نشی که منظورش نگهداری از بچه هست یا سگ .

ولی اهمیت سگ‌ها صرفا به زبان انگلیسی خلاصه نمیشه. در فروشگاه‌های مختلف، کالاهای متنوعی مربوط به سگ‌ها فرخته میشه. از غذا گرفته تا تخت‌خواب و لباس‌های تزیینی و گرمایشی و ... . و البته فروشگاه‌هایی برای آرایش و پیرایش سگ‌ها نیز درنظر گرفته شده.

اگر عبارت dog babysitter رو سرچ کنید متوجه میشید که اپلیکیشن موبایل و شغل هم در این زمینه وجود داره.

چند روز پیش با یک آمریکایی ارتشی که میخواست بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه به شهر واشنگتن دی‌سی بره صحبت میکردم. توضیح میداد که در این شهر اجاره خونه بالاست. دغدغه‌اش این بود که بتونه یک خونه مناسب با ۵ اتاق پیدا کنه که فضای کافی برای سه تا بچه و دو سگش داشته باشه. خیلی نگران بود که چون اجاره منزل در این شهر بالا هست، نتونه فضای مناسبی به سگها اختصاص بده .

و اما هدف از نگارش این متن، اتفاقی است که چند روز پیش در مدرسه پسرم افتاد. پسرم یک روز به خونه اومد و گفت "معلم‌مون امروز نیومد مدرسه". پرسیدم چرا؟ جواب داد که سگش مریض شده بود و خانم معلم مونده بود خونه که از سگش مواظبت کنه

البته موضوع جالبتر هم شده بود. چون سگِ خانم معلم بطور ناگهانی و بدون اطلاع قبلی مریض شده بود، نتونسته بودن برای خانم معلم جایگزین پیدا کنند و نهایتا تصمیم گرفته بودند که بچه‌های کلاس رو دو قسمت کنند و بفرستند به دو کلاس دیگه .

خلاصه سگ‌ها اینقدر مهم هستند که میتونن بدون اطلاع قبلی برنامه یک مدرسه رو بهم بریزند.

مطالب مرتبطسایر مطالب

جمعیت شناسی در اصل علمِ سرشماریِ نفوس است. اما بررسیِ‌ عواملی که سببِ تغییراتِ جمعیتی شده، و برآوردِ تأثیراتی که این تغییرات روی زندگیِ مردم گذارده نیز در آن حائزِ اهمیت است. مهاجرت چه تأثیری بر رشدِ جمعیتِ آمریکا گذاشته است؟
مطالعه
اعتمادِ مردمِ آمریکا به دولتِ آمریکا در پایین ترین حدِ خود در طولِ تاریخ قرار دارد. اکنون تنها 20 درصد از آمریکایی ها می گویند که به دولتِ‌ فدرال اعتماد دارند و معتقدند که دولت «تقریباً همیشه» (4%) یا «اغلبِ اوقات» (16%) کارِ درست را انجام می دهد.
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
آوریلِ 1865 مقطعی سرنوشت ساز در تاریخِ آمریکا بود. در 9 آوریل، ارتشِ ائتلافِ جنوب [شماری از ایالاتِ جنوبی که...
مطالعه
در قرن پانزدهم لایحه ای قانونی به تصویب رسید که بر اساس آن هیچ دولت (و یا حکومت فدرالی) اجازه...
مطالعه
سیاستمداران آمریکایی و نیز مردم این کشور، دوست دارند خودشان را «ملت مهاجرین» خطاب کنند. جایی که خانواده هر کس،...
مطالعه
آمریکا برترین کشور است – البته در میزانِ بازداشت ها. در خلالِ چند دهه ی گذشته، این کشور بیشترین جمعیتِ...
مطالعه

ارسال این به یک دوست