شبکه برق آمریکا آسیب پذیر در برابر حملات تروریستی
۱۳۹۷-۰۳-۱۲
ارزش آب در امریکا
۱۳۹۷-۰۳-۱۲

امنیت کارت‌های بانکی

منبع : کانال تلگرامی K1 in USA
کارت‌های دبیت (یعنی کارت‌های متصل به حساب بانکی) مثل ایران رمز دارن که برای خرید فیزیکی باید وارد بشه. اما کارت‌های اعتباری (یعنی کارت‌هایی که یک اعتبار از چند صد تا چند هزار دلار دارن و می‌تونید خرج کنید و بعداً اون رو بپردازید) رمزی برای خرید فیزیکی ندارن و فقط لازم هست که اگر مبلغ خرید از حدی بالاتر باشه، روی رسید خرید یا دستگاه کارتخوان امضا کنید.

عجیب‌تر اینکه کارت‌های دبیت و اعتباری، بر خلاف ایران هیچ رمزی به نام رمز دوم یا اینترنتی ندارن و صرفاً کافی هست که برای یک خرید آنلاین، شماره کارت، تاریخ انقضاء، کد ۳ یا ۴ رقمی روی کارت و بلینگ آدرس (آدرس صاحب کارت) وارد بشه. جالب اینجاست که اگر کارت شما بصورت مجازی یا فیزیکی دزدیده و باهاش خریدهای غیر مجاز انجام بشه، موسسه‌ی مالی یا بانکی مربوطه در اغلب اوقات این سرقت‌ها رو تمام و کمال به مشتری برمیگردونه و خودش میره دنبال آقا دزده (zero-liability policy). البته اینجا تفاوت‌های بین کردیت و دبیت هست.

کارت‌های دبیت و کارت‌های اعتباری اغلب با پست به مشتری ارسال میشن و برای تحویل نیاز به امضای دریافت کننده ندارن! یعنی پستچی میاد پاکت حاوی کارت رو میذاره پشت در و میره.
حالا فکر کنید یک کارت به آدرس اشتباهی برسه یا آقا دزده بیاد پاکت رو از جلوی درب منزل‌تون برداره، چه اتفاقی میافته؟ حدس‌تون درسته، تمام شماره‌های لازم روی کارت هست و بیلینگ آدرس هم که احتمال زیاد همون آدرسی هست که روی پاکت پستی درج شده، در نتیجه خیلی راحت امکان خریدهای غیر مجاز و سرقت وجود داره و طرف میتونه تا سنت آخر کارت رو خرج کنه.

برای جلوگیری از بروز این مشکل، کارت‌های جدیدی که به دست مشتری میرسن نیاز به فعال‌سازی دارن. یک استیکر روی کارت چسبوندن و گفتن برای فعال‌سازی با این شماره تماس بگیرید یا به فلان آدرس اینترنتی برید.
بعد باید یه سری مشخصات شخصی مثل ۴ رقم آخر SSN رو بدید تا کارت فعال و قابل استفاده بشه. پس این وجه قضیه مشکل زیادی نداره و برای امنیتش تدابیری اندیشیدن اما اینکه کارت‌های اعتباری برای خرید فیزیکی یا آنلاین رمزی ندارن هنوز برای من محل سوال و تعجب آوره. مخصوصاً با توجه به این نکته که مسئولیت دزدی با مشتری نیست، بلکه توسط بانک و موسسه مالی جبران میشه...

نکته‌ی انتهایی اینکه می‌تونید هر زمان که کارت‌تون گم یا معیوب شد، مشخصاتش فاش شد یا صرفاً عشق‌تون کشید، می‌تونید درخواست صدور کارت جدید بدید تا (اغلب) بدون هزینه براتون پست بشه...

مطالب مرتبطسایر مطالب

جمعیت شناسی در اصل علمِ سرشماریِ نفوس است. اما بررسیِ‌ عواملی که سببِ تغییراتِ جمعیتی شده، و برآوردِ تأثیراتی که این تغییرات روی زندگیِ مردم گذارده نیز در آن حائزِ اهمیت است. مهاجرت چه تأثیری بر رشدِ جمعیتِ آمریکا گذاشته است؟
مطالعه
اعتمادِ مردمِ آمریکا به دولتِ آمریکا در پایین ترین حدِ خود در طولِ تاریخ قرار دارد. اکنون تنها 20 درصد از آمریکایی ها می گویند که به دولتِ‌ فدرال اعتماد دارند و معتقدند که دولت «تقریباً همیشه» (4%) یا «اغلبِ اوقات» (16%) کارِ درست را انجام می دهد.
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
آوریلِ 1865 مقطعی سرنوشت ساز در تاریخِ آمریکا بود. در 9 آوریل، ارتشِ ائتلافِ جنوب [شماری از ایالاتِ جنوبی که...
مطالعه
در قرن پانزدهم لایحه ای قانونی به تصویب رسید که بر اساس آن هیچ دولت (و یا حکومت فدرالی) اجازه...
مطالعه
سیاستمداران آمریکایی و نیز مردم این کشور، دوست دارند خودشان را «ملت مهاجرین» خطاب کنند. جایی که خانواده هر کس،...
مطالعه
آمریکا برترین کشور است – البته در میزانِ بازداشت ها. در خلالِ چند دهه ی گذشته، این کشور بیشترین جمعیتِ...
مطالعه

ارسال این به یک دوست