آخرین افشاگری که کمپین ترامپ را به روسیه متصل می کند
۱۳۹۷-۰۲-۱۶
ماجرای کار پیدا کردن من (قسمت اول)
۱۳۹۷-۰۲-۱۷

کلاه‌برداری از کارت‌های اعتباری

منبع : کانال تلگرامی K1 in USA
یکی از مشکلات عمده‌ی بانکی در امریکا، برداشت‌های غیر مجاز و کلاه‌برداری از دبیت کارت‌ها و کردیت کارت‌هاست. دبیت کارت یعنی همین کارت‌های بانکی که در ایران وجود داره: در حساب بانکی مبلغی پول هست و با یک کارت می‌تونید اون مبلغ رو خرج کنید. البته تفاوت عمده‌ی این سیستم با ایران اینه که اینجا خیلی اوقات اجازه‌ی منفی شدن حساب رو میدن. یعنی بانک به شما مبلغی قرض میده و در عوض چیزی در حدود ۲۰-۳۵ دلار کارمزد میگیره برای این لطفی که کرده.

در مورد کردیت کارت‌ها قبلاً توضیحاتی دادیم. اینگونه کارت‌ها یک خط اعتباری دارند، مثلاً ۵ هزار دلار. در ماه می‌تونید به این اندازه (بدون اینکه پولی در بانک یا موسسه‌ی مربوطه داشته باشید)‌ خرج کنید. در انتهای ماه براتون صورت‌حساب میاد که بالانس رو پرداخت کنید. بهتر هست که اغلبش رو پرداخت کنید که اگر این کار رو نکنید روی نمره‌ی اعتباری‌تون تاثیر مخرب میذاره.

اگر هم خیلی بد حسابی کنید و به موسسه‌ی مربوطه مقروض بشید، با سودهای نجومی (نسبت به عرف سود بانکی در امریکا) مجبورتون میکنن که اصل پول و بهره‌ش رو بپردازید. به همین خاطر هست که بعضی افراد استفاده از کردیت کارت رو از نظر اسلامی و مبحث ربوی مشکل‌دار میدونن. ما از کردیت کارت استفاده می‌کنیم اما اجازه نمی‌دیم کار به بد حسابی و بهره دادن برسه.

برگردیم به نکته‌ی ابتدای متن: برخی اوقات در صورتحساب آنلاین دبیت کارت یا کردیت کارت‌تون می‌بینید که یه سری برداشت انجام شده و شما اون‌ها رو به خاطر نمیارید. سایت‌های مثل whatsthatcharge درست شدن که به شما کمک کنن متوجه بشید توضیحات توی صورت‌حساب که بعضی وقت‌ها گنگ و نامفهوم هستند، مربوط به چه فروشگاه یا چه سایتی میشن که ازش خرید کردید اما به خاطر نمیارید.

اگر این تلاش‌ها بی‌ثمر بود، مجبورید با بانک تماس بگیرید و اعلام استفاده‌ی غیر مجاز کنید و ازشون بخواید که مبلغ رو بهتون برگردونن. خیلی اوقات چنین کاری میکنن، مثلاً چند روز پیش متوجه شدم از کردیت کارت US Bank که ازش استفاده نمی‌کنم و انداختمش یه گوشه، یه برداشت ۱۷۵ دلاری انجام شده که در توضیحات نوشته شده بود J2 Efax Services. اسم‌ش رو سرچ کردم و دیدم ملت شاکی هستند از اینکه چنین برداشت‌هایی غیر مجاز بوده و حالت کلاه‌برداری داره.

بعد از تماس با بانک، کل مبلغ ۱۷۵ دلار رو بهم برگردوندن و کردیت کارت‌م رو سوزوندن و یه دونه جدید برام فرستادن. اگر این تراکنش بانکی می‌رفت بین سایر خریدها و متوجه نمیشدم، خیلی راحت این مبلغ رو از دست میدادم!

مطالب مرتبطسایر مطالب

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
برده داری چطور در این کتاب توصیف شده است؟ ارباب اغلب برای برده هایش کباب درست می کرد یا آنها را به پیکنیک می برد.
مطالعه
سالهاست که کالیفرنیا ایالتی قوی و مستقل است و پس از موفقیت دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری فعالیت ها برای استقلال این ایالت از امریکا یا "کالگزیت" (Calexit) از سر گرفته شده است
مطالعه
در سیزدهم فوریه ی سال 2016، قاضی آنتونین اسکالیا، یکی از نه عضو اصلی دیوان عالی امریکا در سن 79 سالگی از دنیا رفت.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه