خاطره ی اجاره منزل در امریکا (بخش ۴)
۱۳۹۷-۰۲-۲۵
آدرس پستی در آمریکا
۱۳۹۷-۰۲-۲۶

تونل خرس و قانون عجیب اخیر در امریکا

منبع : کانال تلگرامی K1 in USA
شرکت‌های VPN در امریکا در حال بهره‌گیری از قانون جدید سنا هستند که طبق اون، تامین کنندگان اینترنت (ISP ها) میتونن اطلاعات و تاریخچه‌ی شخصی استفاده‌ی شما از اینترنت رو در ازای یک مشت دلار بفروشن به شرکت‌های تبلیغاتی تا اون‌ها بتونن بفهمن شما به چه چیزی نیاز دارید و کدوم سایت‌ها میرید تا طبق اون حتی بتونن دم درب خونه‌تون تبلیغات‌شون رو بفرستن!

قانون شرم‌آوری هست و البته بعد از اومدن ترامپ دیگه اینجور مسائل در امریکا عجیب نیست و به اصطلاح آب از سرشون گذشته. عکسی که می‌بینید تبلیغ ایمیلی یک VPN به نام «تونل خرس» هست که نوشته اگر از سرویس رمزگذاری ما استفاده کنید، ISP نمیتونه اطلاعات اینترنت‌گردی شما رو بگیره و بفروشه. نام خرس رو به این جهت انتخاب کردن که هم سرویس‌شون قدرت‌منده و هم اینقدر یوزر فرندلی و ساده هست که حتی یک خرسِ خنگ هم میتونه راحت ازش استفاده کنه :)

در عکس آقا خرسه رو می‌بینید که با قدرت ماوراء الطبیعی‌ش به جنگ رباتی متشکل از تامین‌کنندگان اینترنت امریکا مثل کام‌کست، تی‌موبایل، ای‌تی‌اند‌تی، اسپرینت و غیره رفته! جالب اینکه بجای سر این ربات، یک دوربینِ امنیتی CCTV گذاشتن و یه جارو هم دستشه داره باهاش اطلاعات خصوصی ملت رو می‌دزده! خلاصه اگه شماها تو ایران سر قطع و وصلی VPNها بخاطر فیلترینگ دردسر دارید، اینجا همچین دغدغه‌هایی سر دزدی از اطلاعات شخصی و آزار و اذیت‌های شرکت‌های تبلیغاتی با دست‌اندازی به حریم خصوصی‌شون دارن!

مطالب مرتبطسایر مطالب

جمعیت شناسی در اصل علمِ سرشماریِ نفوس است. اما بررسیِ‌ عواملی که سببِ تغییراتِ جمعیتی شده، و برآوردِ تأثیراتی که این تغییرات روی زندگیِ مردم گذارده نیز در آن حائزِ اهمیت است. مهاجرت چه تأثیری بر رشدِ جمعیتِ آمریکا گذاشته است؟
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
آوریلِ 1865 مقطعی سرنوشت ساز در تاریخِ آمریکا بود. در 9 آوریل، ارتشِ ائتلافِ جنوب [شماری از ایالاتِ جنوبی که...
مطالعه
در قرن پانزدهم لایحه ای قانونی به تصویب رسید که بر اساس آن هیچ دولت (و یا حکومت فدرالی) اجازه...
مطالعه
سیاستمداران آمریکایی و نیز مردم این کشور، دوست دارند خودشان را «ملت مهاجرین» خطاب کنند. جایی که خانواده هر کس،...
مطالعه

ارسال این به یک دوست