خاطره ی اجاره منزل در آمریکا (بخش۳)
۱۳۹۷-۰۲-۲۴
بگو مگو با استاد اسرائیلی
۱۳۹۷-۰۲-۲۴

استفاده گسترده از انرژی خورشیدی برای تامین الکتریسته منازل

منبع : کانال تلگرامی K1 in USA
نظر یه آمریکایی در مورد انتخابات ریاست جمهوری پیش رو (با طعنه به دو گزینه موجود):
این انتخابات، توهینی‌ست به شعور ما!استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر در کشورهای مختلف رو به افزایش است. یکی از منابع تامین انرژی در آمریکا خورشید بوده و استفاده از سلولهای خورشیدی برای تامین الکتریسته منازل کاملا مرسوم است.

امروزه حتی زمانی که در فروشگاههای زنجیره‌ای قدم میزنید افرادی به دنبال بازاریابی برای نصب سلولهای خورشیدی هستند. امروز در فروشگاه Costco مشغول خرید بودم که شخصی دعوت کرد تا در مورد نصب سلولهای خورشیدی و مزایای آن برایم توضیح دهد. خلاصه این مزایا عبارت است از:

-هزینه خرید و نصب سلولهای خورشیدی برای منزلی با مساحت ۱۸۵ متر مربع، بطور تقریبی بین ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار خواهد بود.

- دوام سلولهای خورشیدی ۵۰ سال بوده و تا ۲۵ سال توسط این فروشگاه گارانتی و وارانتی دارد. این سلولها گارانتی هستند که پس از ۲۵ سال، ۸۰% انرژی تولیدی در سال اول را تولید نمایند.

- این شرکت سلولهای خورشیدی را برای منزل شما به نحوی طراحی میکند که کل نیاز شما به الکتریسته را تامین نماید.

- نکته بسیار مهم اینکه هزینه خرید سلولهای خورشیدی از هزینه خرید الکتریسته از شرکتهای تامین کننده انرژی، کمتر خواهد بود. اگر طول عمر سلولهای خورشیدی را ۲۵ سال در نظر بگیریم، هزینه خرید الکتریسته بطور تقریبی حدود دو برابر هزینه خرید سلولهای خورشیدی می‌باشد. اگر طول عمر واقعی سلولهای خورشیدی را درنظر بگیریم، این روش تامین انرژی با صرفه‌تر هم خواهد بود.

احتمالا سوبسیدهایی از طرف دولت آمریکا برای گسترش استفاده از سلولهای خورشیدی پرداخت می‌شود. نگارنده در حال حاضر  از میزان این سوبسید مطلع نیست.

اما یک سوال مهم: به نظر شما باید پرداخت یارانه در ایران به صورت نقدی باشد تا افرادی بتوانند با وعده افزایش آن در نزدیک انتخابات به دنبال کسب رای باشند، یا اینکه می‌بایست یارانه را در راهی مصرف نمود که هم برای مردم و محیط زیست مناسب باشد و هم تولید اشتغال نماید و هم از افزایش تورم جلوگیری کند؟

مطالب مرتبطسایر مطالب

جمعیت شناسی در اصل علمِ سرشماریِ نفوس است. اما بررسیِ‌ عواملی که سببِ تغییراتِ جمعیتی شده، و برآوردِ تأثیراتی که این تغییرات روی زندگیِ مردم گذارده نیز در آن حائزِ اهمیت است. مهاجرت چه تأثیری بر رشدِ جمعیتِ آمریکا گذاشته است؟
مطالعه
اعتمادِ مردمِ آمریکا به دولتِ آمریکا در پایین ترین حدِ خود در طولِ تاریخ قرار دارد. اکنون تنها 20 درصد از آمریکایی ها می گویند که به دولتِ‌ فدرال اعتماد دارند و معتقدند که دولت «تقریباً همیشه» (4%) یا «اغلبِ اوقات» (16%) کارِ درست را انجام می دهد.
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
ایالاتِ متحده ی آمریکا یعنی خیلی چیزها. یعنی ابرقدرتِ دنیا، یعنی یکی از بزرگترین کشورها. بر یک کرانه ی تاریخش...
مطالعه
آوریلِ 1865 مقطعی سرنوشت ساز در تاریخِ آمریکا بود. در 9 آوریل، ارتشِ ائتلافِ جنوب [شماری از ایالاتِ جنوبی که...
مطالعه
در قرن پانزدهم لایحه ای قانونی به تصویب رسید که بر اساس آن هیچ دولت (و یا حکومت فدرالی) اجازه...
مطالعه
سیاستمداران آمریکایی و نیز مردم این کشور، دوست دارند خودشان را «ملت مهاجرین» خطاب کنند. جایی که خانواده هر کس،...
مطالعه
آمریکا برترین کشور است – البته در میزانِ بازداشت ها. در خلالِ چند دهه ی گذشته، این کشور بیشترین جمعیتِ...
مطالعه

ارسال این به یک دوست