واشنگتن: مقبره الشهداء
۱۳۹۶-۱۱-۱۵
ویزای دانشجویی آمریکا (قسمت هفتم)
۱۳۹۶-۱۱-۱۵

پرتال الکترونیک بیمار در سیستم My Chart بیمارستان مک‌فارلند امریکا

روایتی از کیوان ابراهیمی
توسط «پرتال الکترونیک بیمار در سیستم My Chart بیمارستان مک‌فارلند امریکا» بیمار قادر هست کل سابقه‌ی پزشکی خودش رو ببینه. جواب ریز و دقیق آزمایشاتی که تاکنون در این بیمارستان براش انجام شده رو چک کنه، درخواست نسخه برای داروهایی که قبلاً براش تجویز شده و همه رو مصرف کرده بده، به پرستارش که وصل به دکتر هست پیغام ارسال کنه یا وضعیت سلامتی خودش رو چک کنه.
یکی از دوستان خاطره‌ی جالبی از کار با این سیستم داره و میگه پرستارها بعد از چند ساعت به پیغام‌ها جواب میدن و سوالات لازم رو از دکتر برای مریض می‌پرسن و اینجوری موارد دم‌دستی و فوری، بدون نیاز به مراجعه و پرداخت هزینه ویزیت قابل حل خواهند بود.
فراتر از این، دکتری که دوستم یک دفعه پیشش رفته، ایمیلش رو به ایشون داده و از اون موقع به بعد، هر مشکلی که پیدا میکنه به دکتر ایمیل میده و سریع جواب میگیره و تا حالا نیاز پیدا نکرده بعد از اون یک نوبت، به پزشک مراجعه‌ی مجدد کنه.
تکمله: قابل ذکر هست که با تمام این اوصاف، ایشون از کیفیت خدمات پزشکی ارائه شده راضی نیست و مجبور شده به شیکاگو بره و توسط یه دکتر ایرانی هم ویزیت بشه که براش راضی کننده بوده. شاید فکر کنید زبانش ضعیف هست و نمیتونه منظورش رو به دکترهای امریکاییِ اینجا برسونه. باید بگم که نه اصلاً، زبانش خوبه و مشکلی در رسوندن مفهوم و تکلم نداره.
خلاصه تجربه‌ی دوست ما که سر و کار زیادی با سیستم پزشکی کانادا و امریکا داشته میگه برخورد پرستارها و پزشکان در ایمز عالیه اما کیفیت تشخیص و معالجه‌ و خدمات بیمه‌ای اصلاً مناسب نیست. در عوض خدمات بیمه‌ای کانادا بسیار بهتر از امریکاست.

مطالب مرتبطسایر مطالب

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
برده داری چطور در این کتاب توصیف شده است؟ ارباب اغلب برای برده هایش کباب درست می کرد یا آنها را به پیکنیک می برد.
مطالعه
سالهاست که کالیفرنیا ایالتی قوی و مستقل است و پس از موفقیت دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری فعالیت ها برای استقلال این ایالت از امریکا یا "کالگزیت" (Calexit) از سر گرفته شده است
مطالعه
در سیزدهم فوریه ی سال 2016، قاضی آنتونین اسکالیا، یکی از نه عضو اصلی دیوان عالی امریکا در سن 79 سالگی از دنیا رفت.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه