فنتانیل چگونه بحران اپیدمی اعتیاد را وخیم تر می کند؟
۱۳۹۶-۱۲-۰۷
افشای روش های تغییر رژیم در ایران
۱۳۹۶-۱۲-۰۷
 

دشواری های ورود قانونی به ایالات متحده آمریکا


در سال 2014 ایالات متحده حدود ده میلیون ویزا برای افرادی که متقاضی ورود به این کشور بودند صادر کرد. ایالت متحده جمعیت بسیار زیادی از مهاجرین را در خود جای داده است و همچنین یکی از پربازدید ترین مناطق کره ی زمین است.
حجم بسیار بالای درخواست برای ورود به این کشور نشان دهنده ی قوانین مهاجرت بسیار پیچیده ی آن است و برای بسیاری از افراد ورود به امریکا تقریبا غیرممکن است. اما ورود قانونی به امریکا دقیقا چه دشواری هایی دارد و برای ورود به این کشور باید چه مراحلی را طی کرد؟

اگر شما ملیتی غیر از امریکایی داشته باشید، نیاز به اخذ ویزا دارید. ویزا سندی است قانونی که مدت زمان و مراتب حضور شما در کشور مقصد در آن ذکر شده و توسط دولت صادر می شود.
اگرچه قوانین مهاجرت در حال حاضر سختگیرانه به نظر می رسد، اما این قوانین هرگز به سفت و سختی گذشته نیست. قوانین مهاجرت در ابتدا بسیارسختگیرانه بودند و نقطه ی آغاز آن لایحه ی تبعید و اخراج چینی ها در سال 1882 بود. پس از آن قوانینی به تصویب رسید که بر اساس آنها ورود افراد با بیماری روانی، افراد همجنس گرا و همچنین افراد بی سواد به خاک امریکا ممنوع بود.

از سال 1912 محدودیت های قومیتی خاصی به اجرا درآمد که سالانه از مهاجرت بیش از سه درصد از تمامی اقوام موجود در جهان به امریکا جلوگیری می کرد. خوشبختانه لایحه ی ملیت و مهاجرت که در سال 1965 به تصویب رسید، این محدودیت را کنار زد و مبنای ورود مهاجران و مسافران به خاک امریکا را بر اساس توانایی ها و روابط خانوادگی آنها در این کشور قرار داد. امروزه سهمیه ی بیشتری برای مهاجران در نظر گرفته شده، هرچند مراتب مهاجرت به نسبت پیچیده تر شده است....

[shareaholic app="share_buttons" id="25412088"]
موضوعات :

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
رئیس جمهوری آمریکا در توییتر خود به سخنان اخیر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران واکنش نشان داد و تلاش کرده تهران را تهدید کند.
مطالعه
یک مجله آمریکایی در گزارشی به بررسی سیاست چین در قبال فشارهای آمریکا بر ایران پرداخت.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
رئیس جمهور آمریکا در مدت ۵۵۸ روزی که در کاخ سفید حضور داشته چهار هزار و ۲۲۹ ادعای دروغ و گمراه‌کننده داشته است.
مطالعه
مایک پمپئو، وزیر امور خارجۀ آمریکا، قصد دارد امروز چهارشنبه یازده ژوئیه و فردا پنجشنبه دوازده ژوئیه در حاشیۀ نشست ناتو در بروکسل با وزرای امور خارجۀ فرانسه، بریتانیا، آلمان ... ملاقات و با آنان دربارۀ ایران گفتگو کند.
مطالعه
مایک پمپئو، وزیر أمور خارجه ایالات متحده آمریکا می‌گوید برای مقابله با تهدیدات ایران در منطقه باید هزینه را برای قاسم سلیمانی و نیروهای تحت امر او بالا ببریم.
مطالعه
مطالعه
مطالعه
مطالعه
حملات دولت ترامپ به ایران برای منحرف کردن افکار عمومی از چالش های کاخ سفید است.
مطالعه

ارسال این به یک دوست