فنتانیل چگونه بحران اپیدمی اعتیاد را وخیم تر می کند؟
۱۳۹۶-۱۲-۰۷
افشای روش های تغییر رژیم در ایران
۱۳۹۶-۱۲-۰۷
 

ویدئو ها


دشواری های ورود قانونی به ایالات متحده آمریکا


در سال 2014 ایالات متحده حدود ده میلیون ویزا برای افرادی که متقاضی ورود به این کشور بودند صادر کرد. ایالت متحده جمعیت بسیار زیادی از مهاجرین را در خود جای داده است و همچنین یکی از پربازدید ترین مناطق کره ی زمین است.
حجم بسیار بالای درخواست برای ورود به این کشور نشان دهنده ی قوانین مهاجرت بسیار پیچیده ی آن است و برای بسیاری از افراد ورود به امریکا تقریبا غیرممکن است. اما ورود قانونی به امریکا دقیقا چه دشواری هایی دارد و برای ورود به این کشور باید چه مراحلی را طی کرد؟

اگر شما ملیتی غیر از امریکایی داشته باشید، نیاز به اخذ ویزا دارید. ویزا سندی است قانونی که مدت زمان و مراتب حضور شما در کشور مقصد در آن ذکر شده و توسط دولت صادر می شود.
اگرچه قوانین مهاجرت در حال حاضر سختگیرانه به نظر می رسد، اما این قوانین هرگز به سفت و سختی گذشته نیست. قوانین مهاجرت در ابتدا بسیارسختگیرانه بودند و نقطه ی آغاز آن لایحه ی تبعید و اخراج چینی ها در سال 1882 بود. پس از آن قوانینی به تصویب رسید که بر اساس آنها ورود افراد با بیماری روانی، افراد همجنس گرا و همچنین افراد بی سواد به خاک امریکا ممنوع بود.

از سال 1912 محدودیت های قومیتی خاصی به اجرا درآمد که سالانه از مهاجرت بیش از سه درصد از تمامی اقوام موجود در جهان به امریکا جلوگیری می کرد. خوشبختانه لایحه ی ملیت و مهاجرت که در سال 1965 به تصویب رسید، این محدودیت را کنار زد و مبنای ورود مهاجران و مسافران به خاک امریکا را بر اساس توانایی ها و روابط خانوادگی آنها در این کشور قرار داد. امروزه سهمیه ی بیشتری برای مهاجران در نظر گرفته شده، هرچند مراتب مهاجرت به نسبت پیچیده تر شده است....


موضوعات :

مطالب مرتبط :


سایر مطالب :

این قسمت با نام "بوش و کلینتون " شناخته می شود ...
مطالعه
این قسمت با نام "ریگان و گورباچف، تقویت آینده جهان سوم " شناخته می شود ...
مطالعه
مطالعه
این قسمت با نام " نیکسون و جانسون، نابودی ویتنام " شناخته می شود...
مطالعه
برده داری چطور در این کتاب توصیف شده است؟ ارباب اغلب برای برده هایش کباب درست می کرد یا آنها را به پیکنیک می برد.
مطالعه
امریکا با نابرابری در درامد شهروندان به عنوان یک مشکل دست و پنجه نرم می کندافراد نظرات مختلفی در مورد علت پیدایش این مشکل دارند.
مطالعه
سالهاست که کالیفرنیا ایالتی قوی و مستقل است و پس از موفقیت دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری فعالیت ها برای استقلال این ایالت از امریکا یا "کالگزیت" (Calexit) از سر گرفته شده است
مطالعه
در سالروز تیراندازی نیروهای پلیس به مایکل براون، فرمانی برای افسران پلیس فرگوسن میزوری صادر شد که طبق آن باید هاموی (نوعی خودروی نظامی با قابلیت بالا) در اختیار خود را به پنتاگون پس می دادند.
مطالعه
حقیقتا سیستم امریکایی به نحوی است که به طرق گوناگون افراد را از مشارکت دلزده می کند نتیجه ی انتخابات کنگره ی ملی در ایالات متحده براساس مجموع آراء هر بخش (استان) مشخص می شود.
مطالعه
این قسمت با نام "کندی" شناخته می شود
مطالعه
دامنیک تیرنی (Dominic Tierney)، از اساتیدِ‌ کالجِ اسوارتمور (Swarthmore) و نویسنده ی چندین کتاب درباره ی چگونگیِ ورودِ آمریکا به جنگ، شاید دلیلِ آن را بداند.
مطالعه
سده ۱۵ میلادی ۳ اوت ۱۴۹۲ : آغاز سفر کریستف کلمب۱۱ اکتبر ۱۴۹۲ : رسیدن کریستف کلمب به قاره آمریکا
مطالعه
برده‌داری در آمریکا عملی قانونی بود که بین سده‌های ۱۷ و ۱۹ میلادی در ایالات متحده انجام می‌شد. برده‌داری پیش از آن نیز تحت استعمار بریتانیا انجام می‌شد.
مطالعه
برخی از عمده‌ترین عملیات‌های برون‌مرزی ارتش ایالات متحده آمریکا در دیگر کشورها در نیم قرن گذشته:
مطالعه
1 - استیو بنن ، جلسه ملاقات دونالد ترامپ جونیور با یکی از وکلای روس وابسته به کاخ کرملین در...
مطالعه
جاشوا زیتز پولتیکو آمریکایی ها همواره در طول تاریخ معتقد بوده اند کشورشان استثنایی است. این تصور حتی از سال...
مطالعه
تاریخ آمریکا بعنوان یک کشور به کمابیش دویست ساله بازمی‌گردد، کما اینکه روز استقلال رسمی آمریکا در سال ۱۷۷۶ بود. اما آمریکا بعنوان یک زیستگاه بشری قدمت بسیار بیشتری دارد.
مطالعه
در سیزدهم فوریه ی سال 2016، قاضی آنتونین اسکالیا، یکی از نه عضو اصلی دیوان عالی امریکا در سن 79 سالگی از دنیا رفت.
مطالعه
این قسمت با نام "آیزنهاور، بمب و جنگ جهانی سوم " شناخته می شود
مطالعه
دنالد ترامپ مالک خیلی چیزهاست.در حقیقت موسسه ی ترامپ چهل و هشتمین شرکت خصوصی بزرگ امریکاست. اما ترامپ مانند سایر شرکت های بزرگ مالیات پرداخت نمی کند.
مطالعه